Προς το περιεχόμενο

Κάρτα γραφικών και benchmark


sintalkas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχώ την ΑΤΙ Χ-1400 και έχω εγκαταστήσει τους catalyst 7.11 στα vista αλλά δεν μπορώ να παίξω κανένα παιχνίδι γιατί έχουν όλα αλλοιωμένα γραφικά.Το περίεργο είναι οτί όταν έβαλα τα 3d MARK 05 & 06 μου παίξαν και αυτά με αλλοιωμενα γραφικά.Μήπως ξέρετε γιατί συμβαίνει αυτό, εσάς σας παιζούν κανονικά τα benchmark προγράμματα,ξέρετε που μπορώ να βρω τετοιά προγράμματα που να δουλέυουν σωστά στα vista;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχώ την ΑΤΙ Χ-1400 και έχω εγκαταστήσει τους catalyst 7.11 στα vista αλλά δεν μπορώ να παίξω κανένα παιχνίδι γιατί έχουν όλα αλλοιωμένα γραφικά.Το περίεργο είναι οτί όταν έβαλα τα 3d MARK 05 & 06 μου παίξαν και αυτά με αλλοιωμενα γραφικά.Μήπως ξέρετε γιατί συμβαίνει αυτό, εσάς σας παιζούν κανονικά τα benchmark προγράμματα,ξέρετε που μπορώ να βρω τετοιά προγράμματα που να δουλέυουν σωστά στα vista;

 

Μηπως η καρτα σου εχει προβλημα, ισως με την ψυξη της?

Αλλιως βαλε τους 7.10.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ' την στιγμή που έχεις πρόβλημα σε όλες τις 3D εφαρμογές, αρχίζεις να ψάχνεσαι για ψύξη της κάρτας ή για ελλατωματική μνήμη (της κάρτας πάντα)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρωτα θα ελεγα να δωκιμασεις να βγαλεις με αυτο http://downloads.guru3d.com/download.php?det=1655 και να ξαναβαλεις τους οδηγους. Αν δεν δουλεψει βγαλε παλι τους οδηγους με το παραπανω προγραμμα και βαλε παλιοτερους. Αν ακομα εχεις προβλημα κατεβασε το ΑΤitool απο εδω http://www.techpowerup.com/atitool/ και τρεξε το scan for artifacts. Αν βγαζει χρυσαφη κουκιδες σε τυχαια σημεια η καρτα εχει προβλημα. Οσο τρεχει αυτο κοιτα κα της θερμοκρασιες, αν ειναι πανω απο 90C μπορει να φταιει και η θερμοκρασια της καρτας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ ρε φίλε αλλά το Ati tool λέει ότι είναι μόνο για xp.Θα βγάλει σωστά αποτελέσματα στα Vista?

 

Aσέ φίλε μολίς είδα οτί το articraft έχει γίνει όλο χρυσαφί,μάλλον παώ για καινούρια κάρτα γραφικών και προφανώς καινούριο laptop αλλά πριν τα βάψω μαύρα ξέρεις αν τα VISTA υποστηρίζουν πλήρως το συγκεκριμμένο πρόγραμμα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε φίλέ τελικά το πρόβλημα με την εμφάνιση articrafts ήταν επειδή εκτέλεσα το πρόγραμμα χωρίς δικαίωμα διαχειριστή τώρα όταν έχω ανοιγμένο το προγραμματάκι για τα articrafts μου βγάζει λίγα χρυσαφάκια μετά από 2 λεπτά που το τρέχω,ξέρέις τι σημαίνει αυτό ,είναι κακό αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oxi δεν δοκιμασά αλλά ξαναπέρασα τα vista και το ξανακάνουν όποτε δεν είναι θέμα ασυμβατότητας ή drivers.Μάλλον τα έπαιξε η κάρτα μου αφού ακόμα και σε βίντεος στο μάυρο πλαίσιο γύρω από την εικόνα βγάζει μπλέ στιγμιαιά pixels και φυσικά δεν μπορώ να παίξω ούτε ένα παιχνίδι θα τον πάω στο κατάστημα από οπού τον αγόρασα . R.I.P ATI X1400 :cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Παιδιά ήταν όπως τα είπε ο Marcos Aurilius.Όντως ήταν η ψύξη της κάρτας γραφικών και πήγε για service στην Fujitsu(ήταν ευτυχώς μέσα στην εγγύηση!!!!).Για να δούμε τι θα γίνει,θα σας ενημερώσω για περαιτέρω εξελίξεις....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...