Προς το περιεχόμενο

Επιλογή καλύτερου πάροχου σταθερής τηλεφωνίας...


Icecut

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τον τελευταίο καιρό σκέφτομαι να εγκαταλείψω τον παραδοσιάκο πάροχο ΟΤΕ και να πάω σε κάποιον απο τους εναλλακτικούς.Μένω στο Νέο Ηράκλειο και διαθεσιμότητα έχω απο tellas,on vivodi κλπ..το θέμα είναι οτι δε ξέρω τι να διαλέξω καθώς θέλω adsl, δωρεάν αστικές και υπεραστικές κλήσεις και σκέφτομαι και το ενδεχόμενο της on (για παράδειγμα) για τις ταίνίες που προσφέρει κάθε μήνα.Αυτο που είναι υπο συζήτηση και σκέψη είναι το ποια εταιρεία δίνει πραγματικά απεριόριστα αστικά και υπεραστικά τηλεφωνήματα και γενικότερ ποια πραγματικά αξίζει.Με ενδιαφέρει επίσης να έχω τη δυνατότητα σε περίπτωση που το θελήσω να μπορέσω να ξαναγυρίσω στον οτε,ενω τώρα επιλέγοντας τον νεο πάροχο να κρατήσω τον ήδη υπάρχοντα αριθμό τηλεφώνου μου.Ευχαριστώ προκαταβολικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 41
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Εαν εχεις υπομονη συνδεσης καλη ειναι η Vivodi και επειδη θελεις και iptv και δωρεαν κλησεις σε σταθερα και σωστη τηλεφωνια σε ολα της,καλο προγραμμα ειναι το cabletv.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον τελευταίο καιρό σκέφτομαι να εγκαταλείψω τον παραδοσιάκο πάροχο ΟΤΕ και να πάω σε κάποιον απο τους εναλλακτικούς.Μένω στο Νέο Ηράκλειο και διαθεσιμότητα έχω απο tellas,on vivodi κλπ..το θέμα είναι οτι δε ξέρω τι να διαλέξω καθώς θέλω adsl, δωρεάν αστικές και υπεραστικές κλήσεις και σκέφτομαι και το ενδεχόμενο της on (για παράδειγμα) για τις ταίνίες που προσφέρει κάθε μήνα.Αυτο που είναι υπο συζήτηση και σκέψη είναι το ποια εταιρεία δίνει πραγματικά απεριόριστα αστικά και υπεραστικά τηλεφωνήματα και γενικότερ ποια πραγματικά αξίζει.Με ενδιαφέρει επίσης να έχω τη δυνατότητα σε περίπτωση που το θελήσω να μπορέσω να ξαναγυρίσω στον οτε,ενω τώρα επιλέγοντας τον νεο πάροχο να κρατήσω τον ήδη υπάρχοντα αριθμό τηλεφώνου μου.Ευχαριστώ προκαταβολικά

tellas και καθάρισες. Απεριόριστες κλήσεις και ιντερνετ σε λογκές τιμές και νομίζω πολύ καλή εξυπηρέτηση πολιτών σε σχέση με άλλους ενναλακτικούς (γιατί να ξέρεις η εξυπηρε΄τηση θα σου χρειαστεί)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την ΟΝ δηλαδή δε την προτείνει κανένας?

 

Ap oti mou exoun pei filoi k gnwstoi einai poly asxhma ta pragmata sthn On.

Orismenoi exoun meinei xwris stathero edw k 2 mhnes. To xeirotero einai omws oti to customer service tous den voitha katholou...

 

Prosopika eimai me thn forthnet k eimai para polu euxaristimenos. Kanena provlima apolutos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@titikos46

 

Παντως μονο που θα βγεις απο τον οτε ειναι ενα καλο σου βημα.

Ασυζητητί

Η Tellas απότι έχω ακούσει απο γνωστά πρόσωπα παρέχει καλές υπηρεσίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

παιδια δεν ξερω τι λετε εγω εχω HOl πολυ καλη εταιρια και με λιγη πιεση θα στα κανουν ολα ασε που ειναι η μονη με τοσο καλο μηχανημα ασυρματο κιολας .... την εχω σε 3 σπιτια μου και αρκετοι φιλοι μου και κανενα προβλημα ....

ειναι απλα η καυλτερη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Την πιο ποιοτικη γραμμη τηλεφωνου στην Ελλαδα την προσφερει ο ΟΤΕ ειτε αρεσει σε μερικους ειτε οχι!!! Μια συμβουλη οποιος θελει εναλλακτικο παροχο internet μην κανει ποτε το λαθος να φυγει απο το δικτυο ΟΤΕ!!! την καλυτερη δυνατη ταχυτητα-ποιοτητα θα την πιασεται μονο μεσω δικτυου ΟΤΕ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα είναι σχετικά.

Δες τι σε ενδιαφέρει από τα πακέτα που δίνουν οι εναλλακτικοί, και ρώτα στη γειτονιά σου εάν έχουν βάλει άλλοι και αν είναι ευχαριστημένοι.

Απ' ότι έχω δει , όλοι οι πάροχοι έχουν προβλήματα ποιότητας τηλεφωνίας ή/και υποστήριξης ή/και internet στα δικτυα τους (χαμηλή ποιότητα ήχου, διακοπές, μπλοκάρισμα τηλ. κέντρων, αν βγάλει βλάβη αργούν να τη διορθώσουν, αναμονή στο helpdesk, δικαιολογίες και καθυστερήσεις κλπ.) , αλλά αυτό είναι διαφορετικό ανά περιοχή, οπότε ρώτα στην περιοχή τι παίζεται.

 

 

3ple play δίνουν μόνο η ON και η VIVODI

Η ενοικίαση ταινιών στα 3ple play είναι ασύμφορη (3 ευρώ περίπου η ταινία με divx ποιότητα και στερεοφωνικό ήχο). Καλύτερα από το video club σε ποιότητα dvd και 5+1 ή 7+1 ήχο αν έχεις home cinema.

 

Η ON είναι η μόνη που σου δίνει τη δυνατότητα να δεις προγράμματα της τηλεόρασης του τελευταίου τριημέρου. Αυτό σε κάποιους αρέσει πολύ γιατί μπορούν να δουν σειρές-παιχνίδια-ταινίες-εκπομπές που είτε λόγω ώρας είτε λόγω δουλειάς δεν μπορούν να τα δουν Live στην TV.

 

Αν δεν σε ενδιαφέρει η τηλεόραση έχεις πιο εύκολο έργο (2play).

Σύγκρινε τα πακέτα ομιλίας και internet που δίνουν και διάλεξε αυτό που σε βολεύει με βάση το χρόνο που μιλάς στο σταθερό, την ταχύτητα που χρειάζεσαι κλπ.

 

Μην ψαρώνεις από τα Mbps αν δεν τα χρειάζεσαι.

 

Στο σπίτι έχω μια 1024/256 vivodi/ΑΡΥΣ pstn και είμαι μια χαρά (και κάνω και remote support).

Στο γραφείο (Ν.Ιωνία) έχω μια vivodi Shared LLU over ISDN 2048/640 static (και για web hosting) και δουλεύει απρόσκοπτα.

 

Δεν τολμάω να αλλάξω γιατί δεν μπορώ να μείνω για καιρό χωρίς internet...

Ότι κάνω , θα το κάνω με νέα γραμμή (άλλο χαλκό) λόγω δουλειάς...

 

Αλλάζοντας πάροχο, θα πρέπει να λάβεις υπόψη ότι διακόπτεις τη γραμμή σου στον ΟΤΕ και συνδέεσαι στον πάροχο .

Για να ξαναμπείς στον ΟΤΕ, θα πρέπει να κάνεις όλη τη διαδικασία ανάποδα (διακοπή στον πάροχο και σύνδεση στον ΟΤΕ).

 

Θα πληρώσεις ξανά τη διακοπή (στον πάροχο), την σύνδεση (στον ΟΤΕ), και τη μεταφορά του αριθμού (φορητότητα).

 

Φορητότητα αριθμού υποστηρίζουν πλέον όλοι οι εναλλακτικοί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και ειμαι στον ΟΤΕ ακομα ,εγω σου προτινω να βαλεις forthnet.

Οι φιλοι που εχουν βαλει ειναι ικανοποιημενοι

 

 

Μη κάνει κανένας το λάθος και βάλει forthnet.Ειναι κλέφτες.Εχω internet απο forthnet και αποφασίζω να βάλω και τηλέφωνο.Ε εδώ και ένα μήνα δεν εχω καθόλου τηλέφωνο.Τους παίρνω τηλ. και μου λένε οτι θα το διορθώσουν.Μαλακίες δλδ.Σήμερα μου είπαν οτι δε μπορούν να μου βάλουν τηλέφωνο.Δηλαδή με γάμησαν.Τους πλήρωσα για να μου κοψουν το τηλέφωνο του οτε.Α και τωρα που θα πληρώσω κερατιατικα για να ξαναπάω στον οτε θα μου κόψουν το internet που εχω προπληρώσει.Μιας και κάνεις το λάθος σε γαμάνε απο παντου.Δε ξέρω αν θα μπορέσω να βρώ το δίκιο μου απο αυτη τη μαλάκια για τον καταναλώτη....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...