Προς το περιεχόμενο

Επιλογή καλύτερου πάροχου σταθερής τηλεφωνίας...


Icecut

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εφυγα απο οτε και σωθηκα, με τα τζαμπατζοτηλεφωνα απο εναλλακτικο και internet με μεγαλη ταχυτητα ολα τελεια.Πληρωνα στον οτε ΜΟΝΟ τηλεφωνου παγιο τον μηνα 20 ευρω,τωρα με 35 ευρω τον μηνα τα εχω ολα και με πολυ καλη αποδοση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 41
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

To θέμα είναι οτι οι τεχνικοι της forthnet ειναι ασχετοι.Ενώ αυτοι δε βρισκαν πιο σημειο του δικτυου είχε προβλημα οταν πηγα στον οτε το βρηκαν αμέσως και μου ειπαν οτι ηταν ενα τυπικο προβλημα της γραμμης που επιδιορθωνεται αμεσα.Το σταθερο τηλέφωνο δεν ειναι internet οι γραμμες παθαινουν βλαβες και οι καινουργιες στο χωρο εταιριες δεν εχουν τους εμπειρους τεχνικους του ΟΤΕ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μένω δίπλα στο Νέο Ηράκλειο. Έχω βάλει FORTHNet (ενεργοποιήθηκε σε 20 μέρες!) και απο τότε δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα. Το ίδιο ευχαριστημένος είναι και ο πατέρας μου που μένει στην Ν. Σμύρνη.

 

Και 1-2 πραγματάκια που χρειάστηκα, τους έστειλα e-mail μου απάντησαν το αργότερο σε 24 ώρες, με πήραν και τηλέφωνο για επιβεβαίωση οτι το θέμα μου λύθηκε και η εξυπηρέτησή τους ήταν άψογη.

 

Το έχω ξαναπεί. Δεν υπάρχει ο τέλειος εναλλακτικός φορέας ακόμα. Αλλά τουλάχιστον η FORTHNet βρίσκεται σε πολύ καλύτερο δρόμο απο τους άλλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρα φίλε μου αλλά καθε περίπτωση είναι διαφορετική.Αμα η forthnet συμπεριφερόταν σε όλους τους πελάτες με τον τρόπο που συμπεριφέρθηκε σε μένα θα είχε κλείσει.Αλλά όταν κάποιος σκέφτεται να κάνει σύνδεση τηλεφώνου δε ξέρει τι θα του λάχει.Ο ΟΤΕ είναι εγγύηση σε αυτο το θέμα.Σου λέει τι πακέτο σου προσφέρει και θα σου το προσφέρει!Η forthnet εχει πολυ καλο πακετο προσφοράς που εγώ προσωπικα δε το είδα ποτέ.Οταν όμως ήρθε η ωρα να μου στείλουν τον λογαριασμό δε με ξεχασαν.Δηλαδή όταν είναι να πληρώσω με θυμήθηκαν , όταν τους έλεγα οτι δεν εχω τηλέφωνο όμως αθτοι μου έλεγαν οτι εχω στην αρχη και μετα αφού τους ξέχεζα και το εψαχναν μου έλεγαν οτι εχει προβλημα το δικτυο.Για να μου πούν τελικά (αφου τους πήρα εγω πάλι τηλέφωνο)οτι δε χέρουν πώς να διορθώσουν το πρόβλημα.Οπότε για να μην πέσει κανείς στη περίπτωση τη δικία μου δε θα συνέστηνα ποτε σε κανέναν την forthnet.Α ξέχασα να πώ οτι μένω στο κέντρο της Κηφισιάς και οτι δεν υπήρξε ποτέ πρόβλημα για την forthnet να συνδέσει dsl(24mb).Με το τηλέφωνο όμως απέτυχε.Ότι κρίνει ο καθένας ας κάνει,εγώ λεω την δικιά μου περίπτωση που αποκλείεται να είναι η μοναδική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έβαλα HOL Double και, αν και αργησαν, για την ώρα (και το τονίζω) δουλεύει ΟΚ. Εκτός από τιμές κλπ βέβαια, καιρός να αρχίσουμε να σκεφτόμαστε και κάτι άλλο βασικό πριν διαλέξουμε: εκτός από τον ΟΤΕ που είναι σταθερή αξία με τα καλά και τα κακά του, ποιά εταιρία έχει την υποδομή να υπάρχει ακόμη μετα από 5-7 χρόνια??? θυμηθείτε ότι όλες μαπίνουν "μέσα" για να πιάσουν μερίδιο στην αγορά...πήραν πολλοί το μάθημα τους με τις συγχωνεύσεις/εξαγορές μικρών παρόχων σταθερής τηλεφων'ιας πριν λίγα χρόνια που άφησαν σχεδόν ξεκρέμαστους τους συνδρομητές τους... πρς αυτήν την κατεύθυνση, και χωρίς άλλη κρίση υπηρεσιών, ψηφίζω κάτι όχι κάτω από HOL, Forthnet, Vivodi, Tellas με αυτήν τη σειρά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

HOL σε πολλες περιοχες προβληματα με το να ανοιγει σελιδες!!!! σιγουρα προβλημα παροχου διασταυρωμενο! το ιδιο και με VODAFONE αφου παροχος ειναι η HOL!!! μακρια HOL...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τι κριτήρια κρίνεις "τον καλύτερο";

Τιμή; Ταχύτητα; Αξιοπιστία; Ποιότητα ήχου;

 

Στην ποιότητα ήχου με διαφορά καλύτερες είναι οι ISDN γραμμές, αλλά μόνο ο ΟΤΕ τις προσφέρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για σταθερή τηλεφωνία νικητές στις παρακάτω κατηγορίες είναι...

 

Ποιότητα ήχου: ΟΤΕ

Υπηρεσίες: ΟΤΕ

Εξυπηρέτηση: ΟΤΕ

Αξιοπιστία: Μόνο ο ΟΤΕ

Τεχνική υποστήριξη: ΟΤΕ

Τιμή: Όλοι οι άλλοι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν ,

 

Βρίσκεις μια Χρονομηχανή ,επιστρέφεις στην Αρχαία Ελλάδα ,πετάγεσαι με το κάρο της γραμμής μέχρι την Σπάρτη πας στον Καιάδα και συμβολικά πετάς μέσα ΟΛΟΥΣ τους εναλλακτικούς γιατί είναι (σύμφωνα με τα λεγόμενα και συμφορουμίτη σε αυτό το νήμα) <<κλέφτες>> ,<<απατεώνες>>,<<αναξιόπιστοι>> κλπ. ΚΑΙ τον ΟΤΕ διότι σε άρμεγε όλα αυτά τα χρόνια και θέλει να εξακολουθήσει να σε αρμέγει με κάθε τρόπο(<<καθυστερώντας την συνδεσή σου ή οτιδήποτε άλλο σκαρφίζεται για να μη σε χάσει απο πελάτη>>.)

Ξαναμπαίνεις στην χρονομηχανή επιστρέφεις στο 2008 και ήρεμος ,αφού έχεις δει πως είναι η Ζωή χώρις internet αράζεις και απολαμβάνεις την ζωή σου.

 

Το νόημα το καταλαβαίνετε....οι αφορισμοί στον οποιοδήποτε είναι εκτός πραγματικότητας.

Κανείς δεν είναι τέλειος και κατά περίπτωση υπάρχουν θετικά και αρνητικά.

 

Κλείνοντας θα παραθέσω 2 ημερομηνίες....όποιος καταλάβει θα δώσει και απάντηση στο ερώτημα που μας βαζανίζει ....

 

1949

 

2000

 

Τα λένε όλα...

 

Υ.Γ. Συγγνώμη για το μέγεθος του post

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...