Προς το περιεχόμενο

The Official S1ngles Topic


xentse

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ας αρχισουμε με την περιληψη του επομενου επεισοδιου. s1NgLEs 2 1/2

 

ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ 8

 

Περίληψη: Επεισόδιο 8: "η ισχύς εν τη ενώσει"

Επεισόδιο 8 1/2: "κυνηγώντας το αδύνατο"

Τι γίνεται όταν μια παρέα σπάσει σε κομμάτια; Ο Φώτης κι η Κατερίνα κάνουν επανειλημμένες προσπάθειες να συνενώσουν την παρέα αλλά κανείς δεν έρχεται στα δείπνα που οργανώνουν, καθένας για τους δικούς του λόγους. 'Οταν όμως η Λίλα χρησιμοποιήσει το ξεχωριστό της χάρισμα για να μάθει τι γράφει η μυστική διαθήκη, έρχεται η ώρα για την παρέα να ενώσει τις δυνάμεις της και να κυνηγήσει το αδύνατο: να επιχειρήσει μια δεύτερη διάρρηξη στο σπίτι της Αγγελικής Σερέτη... Αποφασισμένοι αυτή τη φορά να προετοιμαστούν καλύτερα, γράφονται σε μία σχολή kickboxing, την οποία φυσικά και θα αναστατώσουν εντελώς!..

Τι γράφει η μυστική διαθήκη; Και μπορεί ο Δαυίδ να νικήσει τον Γολιάθ ή αυτά συμβαίνουν μόνο στη Βίβλο; Εντυπωσεις????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπική μου άποψη είναι πως μόνο η πρώτη σεζόν ήταν καλή.

Η σειρά (αν θυμάμαι καλά) είχε φτιαχτεί μόνο για μια σεζόν (όπως γίνεται στις περισσότερες Ελληνικές σειρές). Από εκεί και μετά οι επόμενες σεζόν το έχουν τραβήξει πάρα πολύ, σε σημείο να καταντά σουρεαλιστική και να απορείς αν αυτά μπορούν να συμβούν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπική μου άποψη είναι πως μόνο η πρώτη σεζόν ήταν καλή.

Η σειρά (αν θυμάμαι καλά) είχε φτιαχτεί μόνο για μια σεζόν (όπως γίνεται στις περισσότερες Ελληνικές σειρές). Από εκεί και μετά οι επόμενες σεζόν το έχουν τραβήξει πάρα πολύ, σε σημείο να καταντά σουρεαλιστική και να απορείς αν αυτά μπορούν να συμβούν.

 

Θα συμφωνησω μαζι σου Θεωρητικε αλλα παρολο που τελευταια εχει γινει ψιλο-μυστηριου το πραμα εξακολουθει να υπερβαινει σε επιπεδο τις περισσοτερες (αν οχι ολες) ελληνικες σειρες. Πιστευω πως αυτο οφειλεται στους ηθοποιους αλλα πανω απ'ολα στο σεναριογραφο, το Γιωργο Φειδα.:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

εμενα παντος και το big bang μου φαινετε καλο, ειδικα το τελευτεο επεισοδιο γιατι ειχαν αρχησει για μενα να κανουν μια καμπυλη.

 

Στο θεμα αυτης της σειρας νομιζω οτι η πρωτη season ηταν η καλυτερη και νομιζω και η 3 φαινετε καλη οπως και η αρχη της 2. Η 2.5 απλα ενα τρεναρισμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θεωρώ τουυς s1ngles την καλυτερη σειρα μετα το 2000 μαζι με το εισαι το ταιρι μου.Πρωτοποριακο σεναριο που ξεφευγει απ τα συνηθη στερεοτυπα που μας πλασαρουν οι υπολοιπες σειρες.Φετος ειναι μακραν η καλυτερη ελληνικη σειρα και να σημειωσω επισης οτι μου αρεσουν ολες οι σεζον-κ η 2 1/2που ειληκρινα δεν καταλαβαινω γιατι δεν αρεσε σε πολους:confused:Για τους ηθοποιους κ το σεναριο θα σημφωνησω απολυτα.Το μονο στο οποιο υπερεχει η 1η σεζον ειναι η σκηνοθεσια...κατα τα αλλα οι υπολοιπες ειναι πιο πολυδιαστατες.

Σχετικα με το big bang στην αρχη βλεποταν αλλα τωρα το εχει παρατραβηξει...Οσο για τα υπεροχα πλασματα συμπαθητικα ειναι αλλα μου θυμηζουν πολυ εντονα S1NGLES οσο και να προσπαθω να τα δω με αλλο ματι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε ναι το s1ngles με τις αλλες διαστασεις, την λιλα που εβλεπε στον υπνο της την ηθοποιο που την παιζει και ενα σωρο αλλα ανουσια subplots ειναι πρωτοτυπο...

εγω το βλεπω απο συνήθεια και μονο πλεον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε ναι το s1ngles με τις αλλες διαστασεις, την λιλα που εβλεπε στον υπνο της την ηθοποιο που την παιζει και ενα σωρο αλλα ανουσια subplots ειναι πρωτοτυπο...

εγω το βλεπω απο συνήθεια και μονο πλεον.

 

Αυτα που αναφερεις μπορω να το καταλαβω οτι δεν σου αρεσαν κ μενα με ξενισαν οταν τα ειδα αλλα δεν μπορεις να ακυρωνεις ολη τη σειρα για 2-3 ανουσια πραγματα ετσι δεν ειναι;Οσο για την πρωτοπιπια ασχετα αν σου αρεσαν η οχι ηταν πρωτοτυπα για τα ελληνικα δεδομενα τουλαχιστον...(το σκηνιο με το παραλληλο συμπαν αν και εξωπραγματικο ηθελε προφανως να περασει καποια μυνηματα...τα οποια επρεπε εμεις να "πιασουμε").Εξαλου κανεις δεν ειναι τελειος.Μπορει να αμφισβιτησεις οτι μας παρουσιασε ολοκληρομενους χαρακτηρες που κατα βασει ειναι αντισυμβατικοι,οτι πρωτη φορα εθιξε θεματα οπως ο γαμος κ το ποια ειναι πραγματικα η οικογενεια μας,ο ρατσισμος κ.ο.κ.Σ αυτα αναφερομαι οταν εννοω "πρωτοτυπια"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν ειχε μεινει η σειρα στο ιδιο στυλ της πρωτης σεζον δεν θα με χαλαγανε τα μηνυματα, αλλα μετα που το κανανε στο πιο χιουμοριστικο ε....ηταν καπως πολυ.

σου ειπα και παλι, καθε βδομαδα το βλεπω.αλλα οσο περναει ο καιρος, τοσο πιο λιγο το χαίρομαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα γεγονος ειναι οτι η πρωτη σεζον ηταν καπως πιο ισορροπημενη απο τη 2+2,5 που ηταν πιο ακρεες δλδ και πιο αστιες και πιο "ζωρικες" κ πιο μυστηριου αν θες κατι που εμενα δεν με χαλασε...Παντως η τριτη σεζον μοιαζει αρκετα με την 1:-D.Το βρισκω απολυτα φυσικο να σε ενθουσιαζε στην αρχη περισσοτερο η σειρα καθως αυτο συμβαινει παντα κατι νεο να μας τραβαει την προσοχη μας πιο εντονα.

Εγω που πετυχα τη Σολωμου σε μια συνεντευξη στο σταρ ειπε οτι η σειρσ θα σταματησει φετος δυστηχως.Εχεις πληροφορια οτι θα συνεχιστει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα συνεχιστει δυστθχως...το ειπε η Σολωμου σε συνεντευξη της. Συγκεκριμενα ειπε : Δεν ειμαστε στην Αμερικη να κρατανε 10 χρονια οι σειρες,καποτε πρεπει να τελειωσει κ ο 3ος ειναι ο τελευταιος κυκλος."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν δεν γυρισουνε εστω και για λιγα επεισοδια οι χαρακτηρες που περασανε θα ειναι ξενερα...

 

απ οτι ξερω θα γυρισει σιγουρα ο περιστεροπουλος κ μπορει να ξαναπεξει κ ο μπουγιουρης

για αλλους δεν εχω ακουσει κατι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...