Προς το περιεχόμενο

PS3 will get full DivX functionality


gascp

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σύμφωνα με τα τελευταία νέα το Ps3 πρόκειται να γίνει DivX certified. Δηλαδή θα αποκτήσει Full Divx πιστοποίηση σε αντίθεση με το xbox360 που θα αποκτήση και αυτό DivX αλλά όχι το certification.

Καλά νέα σε κάθε περίπτωση.

 

http://tech.blorge.com/Structure:%20/2007/12/13/ps3-one-ups-xbox-360-with-its-divx-support/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

An einai dunaton pote, na perimenoume tetoia pragmata...

Duo apo tous megaluterous antagonistes sto home entertaiment,

me konsoles panakribes pou theloun na perifaneuontai gia ta ergaleia tous

kai den ypostirizoun div-x...

Ena opoiodipote dvd-player ton 30euro kai paizei ta pada.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η υποστήριξη συγκεκριμένων codec's είναι θέμα αδειοδότησης (licencing) και όχι δυνατοτήτων των μηχανημάτων.

Πάντως το καλό θα είναι να υποστηρίζουν και Divx HD, έ ρε γλέντια που θα γίνουν !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως ακριβώς και τα αντίγραφα είναι θέμα αδειοδότησης, έτσι ακριβώς και τα Divx...

Όμως βλέπουμε ότι το σπάσιμο για τα παιχνίδια κυκλοφόρησε (πχ για 360),

έτσι ακριβώς θα μπορούσε να υπάρχει κάτι αντίστοιχο και για τα έργα Divx

και ούτε άδειες ούτε τρίχες κατσαρές δεν θα χρειαζόντουσαν τότε.

Έλα όμως που εάν δεν παιζεί η κονσόλα αντίγραφα θα πηγαινε άπατη (πχ ΠΣ3), ούτε πωλήσεις κονσολών, ούτε περιφερειακών, ούτε ΧΒΟΧλιβε,

ούτε τίποτα. Από την άλλη εάν είχαν την δυνατότητα να παίζουν ταινίες Divx,

δεν θα υπήρχαν downloads έργων επί πληρωμής...

 

Συνεπώς, οι εταιρείες κοιτάνε ψυχρά μόνο ότι τους φέρνει κέρδος,

χωρίς να ενδιαφέρονται καθόλου να έχουν ευχαριστημένους χρήστες.

Εγώ προσωπικά λοιπάμε όσους αγοράζουν αυθεντικά παιχνίδια,

με το προσχημα ότι δεν είναι σωστό να κοροϊδέυουν και να κλέβουν τις εταιρείες, που τους κλέβουν απροκάλυπτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστώ που μου δείχνεις τον σωστό δρόμο. Ήθελα ένα χειριστήριο ακόμα για το

ps3 αλλά δεν βαριέσαι που να το αγοράζω τώρα, καλύτερα να μπουκάρω να το αρπάξω από καμιά βιτρίνα.:lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμ βέβαια,όπως και το «true HD» της Sony,όχι τα ψεύτικα των ανταγωνιστών...έτσι και τώρα «full DivX functionality» ....πόσο έχω σιχαθεί της μ@λακίες αυτής της εταιρείας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ προσωπικά λοιπάμε όσους αγοράζουν αυθεντικά παιχνίδια,

με το προσχημα ότι δεν είναι σωστό να κοροϊδέυουν και να κλέβουν τις εταιρείες, που τους κλέβουν απροκάλυπτα.

 

Μερικά tips:

1ον)Δεν χρειάζεται να λυπάσαι κάποιους για τις επιλογές τους.Δεν θα το εκτιμήσει κανείς τους.

2ον)Μια εταιρία σε κλέβει όταν την πληρώνεις και σου δίνει ένα άδειο δισκάκι.Σε κάθε άλλη περίπτωση δεν λέγετε κλεψιά αλλά κακή παροχή υπηρεσιών (εκτός αν υπάρχει παραπλάνηση,οπότε και λέγετε απάτη) και η οποία τιμωρήτε πρωτίστως από εσένα.

3ον)Μην κρίνεις τους άλλους σύμφωνα με το μπόι σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Modecris δεν έχεις δίκιο...

Απάτη υπάρχει για το 360 καθώς διαφημίστηκε ως media center και δεν παίζει βασικά format που έχουμε όλοι μας... Πάλι καλά που δε θέλει να αγοράσεις και remote control για να δεις DVD όπως το XBOX το 1...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

furious99,μιλάμε για τα παιχνίδια και για αυτούς που τα αγοράζουν γνήσια ...σε αυτά που λες δεν έχω λόγους να διαφωνήσω.

 

Δηλαδή αν ήθελες να περάσεις πλακάκια στο σπίτι σου, θα πλήρωνες τον μάστορα (ΧΒΟΧ360) αλλά θα έκλεβες τα πλακάκια (παιχνίδια);;; Οι τιμές είναι όντως απαράδεκτες αλλά ένα-δύο κορυφαία νομίζω μπορούμε να τα αγοράσουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατανοώ την θέση κάποιων να είναι υπέρ της πειρατείας αλλά ας κατανοήσουμε όλοι μας ότι το ότι δημιουργούνται κάποια games διαμάντια οφείλεται στο ότι κάποιοι (αρκετοί ευτυχως) τα αγοράζουν γνήσια και δίνουν στους δημιουργούς αυτων των παιχνιδιών την (οικονομική) δυνατότητα να ξεκινήσουν το επόμενο project που στο τέλος εμείς θα το απολαυσουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμ βέβαια,όπως και το «true HD» της Sony,όχι τα ψεύτικα των ανταγωνιστών...έτσι και τώρα «full DivX functionality» ....πόσο έχω σιχαθεί της μ@λακίες αυτής της εταιρείας...

 

Monoς σου φανταζεσαι οτι δηθεν λεει μ@λακίες αυτη η εταιρια και ετσι μονος σου τις εχεις σιχαθει κιολας.(οπως και οι υπολλοιποι).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H peiratia genika exei proothithei apo tis en logo etaireies sto parelthon,

os meso proothisis ton proionton tous.

px1: Windows

px2: Plastation1

Einai pagia taktiki na dineis kati tsampa stin arxi,

kai meta afou ginei gnosto kai aparetito na kinigas autous pou to xrisimopoioun tsampa...

Thimisou ligo tin istoria me tis patates kai ton Kapodistria.xa xa xa!

 

Den eimai yper tis peiratias bebea,

alla oxi kai na parakalame oi poludiafimismenes multimedia suskeues na paixoun divx en eti 2008...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικά και δεν παρακαλάμε κανέναν απλα αυτοί έχουν το καρπούζι (κονσόλες) αυτοι έχουν και το μαχαίρι (divx).

Προσωπικά έχω πάρει ένα united dvd με 35? και με μια αναβαθμισούλα παίζει όχι μόνο Divx αλλα και με Ελληνικούς υπότιλους ! Τρέμετε $ony και M$ !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...