Προς το περιεχόμενο

Μειώσεις τιμών από τον ΟΤΕ στα ευρυζωνικά προϊόντα


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εγώ πήρα τηλ. στο 134. Ισχύουν απο Δευτέρα (χθές) οι τιμές και μου έκανε κανονικά αναβάθμιση σε 24 mbit. Δεν ειναι σπάσιμο συμβολαίου λέει οταν επιλέγεις μεγαλύτερη ταχύτητα .. και πέρνει 2-3 μέρες ίσως λιγότερο ίσως και περισσότερο, θα ενημερώσω οταν μου την αναβαθμίσουν.

 

Νομίζω οτι το 6μηνο ανανεώνεται απο την στιγμή που αρχίζεις να χρησιμοποιείς την νέα ταχύτητα (δεν είμαι σίγουρος ) θα ρωτήσω αύριο !

 

Αυτά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 317
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators

3analeme gia autous pou aneferan an 8a pianoun 24mbit h ta "24mbit" pou lene oi enallaktikoi oti einai AKRIVWS TO IDIO PRAGMA...osa pianoun stous enallaktikous tosa 8a pianoun kai sta 24mbit tou OTE...(pianoun=sygxronizontai)

etsi leitourgei to adsl2+ parte to xampari...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις απόλυτο δίκιο φίλε ThrReSh, άλλα άμα ανεβάσω φώτο από το router φίλης με Forthnet ιδιόκτητο, θα πάθεις ζημιά! 23997 Kbit συγχρονισμό έχει η ρουφιάνα!

Και όπως έλεγα και σ' έναν φίλο που το συζητούσαμε: "Βάζω το router, συγχρονίζει και βλέπω 23997. Σκύβω να δω το router, και τι να δω; Τον κατανεμητή της Forthnet δίπλα!!!"

 

Αυτά για να χαλαρώσει λίγο η ατμόσφαιρα :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ πήρα τηλ. στο 134. Ισχύουν απο Δευτέρα (χθές) οι τιμές και μου έκανε κανονικά αναβάθμιση σε 24 mbit. Δεν ειναι σπάσιμο συμβολαίου λέει οταν επιλέγεις μεγαλύτερη ταχύτητα .. και πέρνει 2-3 μέρες ίσως λιγότερο ίσως και περισσότερο, θα ενημερώσω οταν μου την αναβαθμίσουν.

 

Νομίζω οτι το 6μηνο ανανεώνεται απο την στιγμή που αρχίζεις να χρησιμοποιείς την νέα ταχύτητα (δεν είμαι σίγουρος ) θα ρωτήσω αύριο !

 

Αυτά!

 

man i anavathmisi kanei 10-15 meres mou eipan emena, kai tha diekoph i sindesi ADSL 2- isos kai mia mera

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπών πήρα τηλέφωνο το ΟΤΕ για να κάνω τιν γραμμή μου 24αρα και μια κοπελιά πολύ γλυκούλα μου είπε με σιγανό τρόπο μην μας ακουση κανείς να μην το κάνω τώρα αλλά να περιμένω μέχρι την παρασκευή γιατί μαίνονται αλλαγές !!!!

 

xaxaxaxax.... triou10 file mou... TI MIKROS POU EINAI O KOSMOS... prin ligo milousa gia sena...afti pou sou milise itan i kopela mou... milousa mazi tis gia 2 wres peripou sxetika me tis nees times, kai mou ta eksigise ola.... etsi tha sas anoiksw ta matia girw apo opoiodipote thema....

 

1on: OI ENALLAKTIKOI katexoun MONO to 7% tis agoras simera... Kai gia osous etoimazontai na apantisoun, polles perissoteres einai oi epistrofes ston ote para oi apoxwriseis....

 

2on: Oi anamones sto 134 kai eidika sto tmima tou conn-x ftanoun to poli ws ta 10 lepta... Kai oi ta 55 (pou exw ftasei egw sinolika, kalwntas 2 fores sti forthnet, tin prwti gia 30 lepta kai afou epese i grammi, alla 30 ti defteri pou telika to ekleisa xwris na parw apantisi meta apo 25 oloklira lepta)

 

3on: Oi times ston OTE gia osous exoun simvolaio twra, tha allaksoun aftomata. Osoi vriskontai stin periodo tou 6minou, tha plirwsoun tin palia timi mexri tin parodo aftou, kai sti sinexeia tha metavoun stis nees times. KALO einai na min ginoun anavathmiseis tin erxomeni evdomada, giati i desmefsi ananeonetai (XWRIS OMWS NA ATHROIZETAI OPWS EIPAN KAPOIOI) kai tha prepei na plirwsete adika to palio pagio gia 6 mines.

 

4on: Ta kentra DSLAM tou OTE apodidoun eggiimena tis taxitites twn 2,4 kai 8 Mbits (logw ADSL+). To "teleftaio sirma" opws sixna to apokaloun, einai afto pou prokalei tis alloiwseis. Opote an kapoios thelei kaliteri apodwsi mporei na allaksei aplws ti grammi tou ktiriou tou, exontas vevaia kai pali apwleies mikroterou omws megethous. Oi taxitites 768 (theos sxwres' tin) kai 1&2 Mbits DEN exoun eggiimeni apodwsi.

 

5on: Gia osous katigoroun ton OTE, tha pw to poli aplo... Kapote, plirwna 62 evrw to mina gia mia 384, kai elega kai efharistw, giati oli i ellada etrexe me PSTN.... Apo tote mexri simera, kai panta logw twn kinisewn tou ethnikou forea, ola exoun allaksei... An oi ennalaktikoi itan toso magkes, as paizane me tetoies prosfores prin 4 xronia... Oxi twra pou kalomathame na zitame kai xriso flouri.... As einai eftixismenoi osoi de zoune se perioxes merikwn filwn pou eida pws akomi den exoun oute kan DSL....

 

THELW NA SIMEIWSW PWS PRIN TI SIMERINI SIZITISI ME TIN KOPELA MOU SKOPEVA NA PAW STOUS ENALLAKTIKOUS LOGW TIMWN (KAI DEN EIMAI KANENAS KOLLIMENOS ME TON OTE)... TOUS EXW VRISEI KI EGW APEIRES FORES... ALLA OPWS VLEPOUME, A NEW DAY HAS COME... MAKRYA LOIPON APO TOUS ENALLAKTIKOUS... KALITERA PIO AKRIVA KAI STA SIGOURA...

 

OLES OI PLIROFORIES POU SAS DINW ERXONTAI KAT EFTHEIAN APO TO KENTRO EKSIPIRETISIS TOU 134 (GIA TO CONN-X)

 

εγώ πήρα τηλ. στο 134. Ισχύουν απο Δευτέρα (χθές) οι τιμές και μου έκανε κανονικά αναβάθμιση σε 24 mbit. Δεν ειναι σπάσιμο συμβολαίου λέει οταν επιλέγεις μεγαλύτερη ταχύτητα .. και πέρνει 2-3 μέρες ίσως λιγότερο ίσως και περισσότερο, θα ενημερώσω οταν μου την αναβαθμίσουν.

 

Νομίζω οτι το 6μηνο ανανεώνεται απο την στιγμή που αρχίζεις να χρησιμοποιείς την νέα ταχύτητα (δεν είμαι σίγουρος ) θα ρωτήσω αύριο !

 

Αυτά!

 

KANEIS LATHOS... XTHES (DEFTERA) EGGRITHIKAN APO TIN EEET OI TIMES... THA ISXIOUN SE MERIKES MERES... AVRIO ANAMENETAI I ANAKOINWSI APO TON OTE

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ που έχω 1 ΜΒΙΤ connex αορίστου και αν το γυρίσω σε connex 2 mbit θα πληρώνω περίπου ένα ευρό λιγότερο από ότι τώρα, τι πρέπει να κάνω για να πάω στα 2 Mbit?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Diavasa to arthro auto stis 17/12/07 kai perno til ston 134 kai tous zitao na mou poun gia tis nees times ... i tipisa ta epekse... mou kani ma molis tora pirame ton neo timokatalogo... pethana sta gelia... Sto telos mou lei oti den boro na paragilo simera kai pos eprepe na kaleso apo aurio 18/12/07! Perno lipon tilefono tin epomeni kai exo zitisi na gini anavathmisi apo ta 2 sta 24 to astio itane oti mou ipe oti bori na min boro na ipostirikso tin taxitita... Episis mou ipe oti theli 10 ergasimes!

Ade na doume ti tha doume!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ που έχω 1 ΜΒΙΤ connex αορίστου και αν το γυρίσω σε connex 2 mbit θα πληρώνω περίπου ένα ευρό λιγότερο από ότι τώρα, τι πρέπει να κάνω για να πάω στα 2 Mbit?

 

Pare til sto 134 kai zitato ... theli 10 ergasimes gia na energopiithi! den xriazete na stilis kanena xarti i kati tetio sxetiko... mono to username ΑΦΜ και ΔΟΥ ta 2 teleutea oxi akros aparetita!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας ελπίσουμε ότι θα βγάλει κανένα καλό πακέτο, για να στριμώξει λίγο τους εναλλακτικούς, που μας έχουνε συνέχεια στην καθυστέρηση εδώ στην επαρχία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας ελπίσουμε ότι θα βγάλει κανένα καλό πακέτο, για να στριμώξει λίγο τους εναλλακτικούς, που μας έχουνε συνέχεια στην καθυστέρηση εδώ στην επαρχία.

 

Μακαρι να ερθουν και στις Σερρες οι εναλλακτικοι να σωθειτε, αλλα και μεσω Αρυς προς το παρον καλλιτερα ειναι με εναλλακτικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

4on: Ta kentra DSLAM tou OTE apodidoun eggiimena tis taxitites twn 2,4 kai 8 Mbits (logw ADSL+).... Oi taxitites 768 (theos sxwres' tin) kai 1&2 Mbits DEN exoun eggiimeni apodosi

 

τελικα τι απο τα 2 ισχυει?οι 2 mbit εχουν η οχι εγγυημενη αποδοση?γιατι λεω να παω στα 2. αν ειναι να παρω τεσσαρα γραμμη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ..Μόλις έκανα αίτηση στο 134 για αναβάθμιση από 768 σε 4 κατάρχήν και..βλέπουμε..Με διαβεβαίωσαν αμέσως ότι οι νέες τιμές ισχύουν απ'το πρώι..Έκανα την αίτηση και μου είπαν ότι θα πάρει 4 με 5 μέρες..Για να δούμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέχρι σήμερα είχα forthnet και έκανα τεράστια υπομονή πολλές φορές. 2 MBit η οποία έτρεχε σαν 512 και μόνο μετά τα μεσάνυχτα ανέβαζε, support της πλάκας με 1 ώρα αναμονή στη γραμμή, ιδιόκτητο ανύπαρκτο αφού στο Ηράκλειο Κρήτης έδωσαν ΝΕΑ παράταση για τις 30-1-2008 (είναι η 5η αλλά μπορεί και να κάνω λάθος..έχω χάσει το λογαριασμό)

 

Σήμερα έστειλα αίτημα στον ΟΤΕ να μου δώσει OTENET στα 8 MBit και από βδομάδα στα 24 (υποστηρίζει στο σπίτι μου).

 

Στη δουλειά έχω 8 MBit ΟΤΕΝΕΤ ήδη και μπορώ να επιβεβαιώσω οτι πάει κοντά 900k/sec σταθερά!!!!

 

Bye bye ψευτο 2 MBit και support της πλάκας...

 

Ας πρόσεχαν στη forthnet....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευτυχώς τελευταία αναβαθμίστηκαν πολλοί.

Έχω ΤΕΕ 1024.

 

Μέχρι πρόσφατα όταν κατέβαζα κάτι από rapidshare έπιανα 60-80, σήμερα 100-120KB/sec.

 

Προφανώς δεν έχω ανταγωνισμό στο DSLAM ;-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...