Προς το περιεχόμενο

Μειώσεις τιμών από τον ΟΤΕ στα ευρυζωνικά προϊόντα


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ρε παιδια. γινεται καποιος να ειναι εστω και λιγο καλυτερος απο τον ΟΤΕ οταν ολοι οι αλλοι παροχοι χρησιμοποιουν το δικτυο του κατακορον?

 

 

Φυσικα και γινεται γιατι μιλαμε για αυτονομα δικτυα οχι μεσω του ΟΤΕ ;)

 

Τωρα για την εξυπηρετηση πελατων παιζουν πολλα ρολο.σε διαφορες εταιριες που προσφερουν τηλεφωνικη εξυπηρετηση πελατων μπορει να τυχει να μην περιμενεις πανω απο 2λεπτα μπορει να τυχει να περιμενεις ενα τεταρτο και μιση ωρα.Εμενα προσωπικα με τον ΟΤΕ μου εχουν τυχει και τα δυο ,αλλα αυτο θα ηταν το τελευταιο που θα με πειραζε μπροστα στα αλλα προβληματα που ειχα τοσο καιρο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 317
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στην περιφερεια ειναι δυστυχως το μονοπωλειο,αλλα πιστευω αρχισαν και οι εναλλακτικοι σε ορισμενες περιοχες να δινουν τις υπηρεσιες τους με αποτελεσμα ναναι πιο οικονομικα και καλλιτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού λένε στις διαφημίσεις οτι to connx θα μειώσει 44%.

Είναι παραμύθια αλλά μπορεί όντως να μειώσει την τιμή αλλά θα είναι για ένα μικρό χρονικό διαστημα και μετα όταν περάσει ξαναπληρωνουμε τα ίδια.

 

Το διαφημίζουν μόνο και μόνο για να μπαίνουνε όλοι στο connx και οι άλλοι να είναι κορόιδα και να πληρώνουν.

 

Και εγώ που είχα το connx 768 kbps πλήρωνα 100 ευρώ το δίμηνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεσα του 2008 λεει πως θα εχει και η Vodafone δικο της δικτυο στη Ροδο υποθετω και σε αλλα μερη εκτως Αθηνας και θεσ/κης.Δυστυχως τωρα δεν εχω αλλη επιλογη απτο να κανω μια ακομα 6μηνη ανανεωση με τον οτε.Μολις ληξει ελπιζω να εχει ερθει η φορθνετ η η βονταφον!αλλα να κανω αναβαθμιση σε 24ρα του Οτε δεν θα την κανω.προτιμω να περιμενω.παραπανω λεφτα δεν θα δωσω για Οτε:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για Vodafone ξερει κανεις τιποτα ρε παιδια? τα πιανει οσα λεει γενικα η κι αυτη στο περιπου η στο πολυ περιπου? ειχα ρωτησει σε ενα καταστημα της πριν κανα 2μηνο και μου ειπαν απο χριστουγεννα και μετα θα ειναι "καλη" η συνδεση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καιγω για vodafone δεν εχω ακουσει απο κανεναν που να την εχει,αλλα πιστευω πως πρεπει ναναι καλη ειναι τοσο μεγαλη εταιρια!παντως απο φορθνετ 4 γνωστοι μου 3 Αθηνα και ενας Θεσ/κη που βαλανε Forthnet 2play ειναι παρα πολυ ευχαριστημενοι τις πρωτες μερες που βαλανε τη γραμμη κατεβαζαν με 500-600 αλλα συντομα φτασανε και στα 2mb/sec :-)

ας ελπισουμε να εχουμε συντομα καιμεις αυτες της υπηρεσιες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ που είχα το connx 768 kbps πλήρωνα 100 ευρώ το δίμηνο.
Προφανώς δεν κατάλαβες τίποτα από αυτά που σου απάντησαν στο άλλο topic που είχες κάνει.

Αλλά τι σε νοιάζει εσένα, αφού το conn-x το έβαλε ο πατέρας σου και αυτός τα πληρώνει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή λέγονται πολλές ανακρίβειες (και κακίες) θέλω και εγω να τονίσω κάτι. ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ να λέμε οτι οι τιμές τώρα δεν είναι ανταγωνιστικές, προσοχή μιλάω για τις τιμές.

Γιατί? Γιατί πολύ απλά δεν πρέπει να είναι ίσεσ! Για φανταστείτε να είχε ίδιες τιμές ο ΟΤΕ με τους παρόχους. Από τη στιγμή που υπάρχουν τόσεσ τηλεφωνικά κέντρα εξυπηρέτησης και καταστήματα του ΟΤΕ, θα υπήρχε τρομερό μονοπώλιο από τη μεριά του ΟΤΕ.

 

Και κάτι ακόμα. Όταν ο ΟΤΕ αποφασίζει να βγάλει μια προσφορά, πρέπει να γίνει δεκτή από κάποια επιτροπή (δε θυμάμαι πια ακριβώς). Εκεί ορίζουν εάν είναι "δίκαιη" η προσφορά κλπ. Πρέπει να είναι πιο ακριβός.

Απλά για ενημέρωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και κάτι ακόμα. Όταν ο ΟΤΕ αποφασίζει να βγάλει μια προσφορά, πρέπει να γίνει δεκτή από κάποια επιτροπή (δε θυμάμαι πια ακριβώς). Εκεί ορίζουν εάν είναι "δίκαιη" η προσφορά κλπ. Πρέπει να είναι πιο ακριβός.

Απλά για ενημέρωση.

 

Την Επιτροπή Ανταγωνισμού εννοείς προφανώς.

Εγώ μένω Αθήνα και έχω Conn-X 1024. Απόλυτα ευχαριστημένος σε όλα πέρα απο την τιμή.

Να αναφέρω και ότι για πρώτο λογαριασμό έλαβα μια 170άρα γιατί τα ζητάνε όλα αναδρομικά. Τέλη σύνδεσης και όλα τα έξοδα αναδρομικά για την ακρίβεια. Οι γονείς μου στην επαρχία έχουν Tellas μέσω ΑΡΥΣ. Αυτή τη στιγμή πληρώνω adsl εκεί χωρίς να την χρησιμοποιώ, οπότε έχω κάνει άιτηση διακοπής. Για απεριόριστες αστικές και υπεραστικές, η Tellas ζητάει 17,50 τον μήνα, ενώ ο ΟΤΕ πλέον 16,00. Άρα και να έρθουν εναλλακτικοί στην επαρχία, ποιά θα είναι η διαφορά υπέρ του καταναλωτή? Και τώρα με τις νέες τιμές που βλέπω, ο ΟΤΕ τελειώνει αρκετούς εναλλακτικούς. Σου λέει 8Mbps και είναι στην χειρότερη 7. Δεν σου τάζει 24 και σου δίνει 5.

Αυτά τα λέει ένας απο τους μεγαλύτερους πολέμιους του ΟΤΕ, αλλά επειδή τυχαίνει να έχω εργαστεί σε εταιρεία που είχε παρόμοια νοοτροπία με τους εναλλακτικούς(παπατζιλίκι, κοροϊδία κι Άγιος ο Θεός), κατάλαβα ότι η ψυχική ηρεμία στην Ελλάδα πληρώνεται. Με νοιάζει μόνο η τσέπη μου κι αν βγεί κάποιος αύριο και μου πεί, "σου δίνω 24Mbps με 17? τον μήνα και σε καλύπτω και νομικά, χωρίς γραφειοκρατία, αν δεν τηρήσω την χρονική δέσμευση που έχεις υπογράψει, να σε απαλλάξω απο τη δέσμευση", τότε θα τρέξω σ'αυτόν. Εξάλλου, όλοι τα λεφτά μας θέλουν. Τσάμπα δεν είναι ούτε ο αέρας που αναπνέουμε πλέον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Εντάξει το λέω αυτο για να μην είναι κορόιδα οι άλλοι απο το connx.

 

eilikrina stamata auth thn paraplhroforhsh xwris na 3ereis ti sou ginetai...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την Επιτροπή Ανταγωνισμού εννοείς προφανώς.

Εγώ μένω Αθήνα και έχω Conn-X 1024. Απόλυτα ευχαριστημένος σε όλα πέρα απο την τιμή.

Να αναφέρω και ότι για πρώτο λογαριασμό έλαβα μια 170άρα γιατί τα ζητάνε όλα αναδρομικά. Τέλη σύνδεσης και όλα τα έξοδα αναδρομικά για την ακρίβεια. Οι γονείς μου στην επαρχία έχουν Tellas μέσω ΑΡΥΣ. Αυτή τη στιγμή πληρώνω adsl εκεί χωρίς να την χρησιμοποιώ, οπότε έχω κάνει άιτηση διακοπής. Για απεριόριστες αστικές και υπεραστικές, η Tellas ζητάει 17,50 τον μήνα, ενώ ο ΟΤΕ πλέον 16,00. Άρα και να έρθουν εναλλακτικοί στην επαρχία, ποιά θα είναι η διαφορά υπέρ του καταναλωτή? Και τώρα με τις νέες τιμές που βλέπω, ο ΟΤΕ τελειώνει αρκετούς εναλλακτικούς. Σου λέει 8Mbps και είναι στην χειρότερη 7. Δεν σου τάζει 24 και σου δίνει 5.

Αυτά τα λέει ένας απο τους μεγαλύτερους πολέμιους του ΟΤΕ, αλλά επειδή τυχαίνει να έχω εργαστεί σε εταιρεία που είχε παρόμοια νοοτροπία με τους εναλλακτικούς(παπατζιλίκι, κοροϊδία κι Άγιος ο Θεός), κατάλαβα ότι η ψυχική ηρεμία στην Ελλάδα πληρώνεται. Με νοιάζει μόνο η τσέπη μου κι αν βγεί κάποιος αύριο και μου πεί, "σου δίνω 24Mbps με 17? τον μήνα και σε καλύπτω και νομικά, χωρίς γραφειοκρατία, αν δεν τηρήσω την χρονική δέσμευση που έχεις υπογράψει, να σε απαλλάξω απο τη δέσμευση", τότε θα τρέξω σ'αυτόν. Εξάλλου, όλοι τα λεφτά μας θέλουν. Τσάμπα δεν είναι ούτε ο αέρας που αναπνέουμε πλέον.

 

 

συμφωνω απολυτα μαζι σου φιλε μου. και καλοσηρθες στο insomnia ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...