Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με line out σε laptop . .


glaza

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά έχει σπάσει η υποδοχή line out απο το φορητό μου και δεν μπορο να συνδέσω ακουστικά κτλ πλέον. . πήγα στο πλαίσιο να τους ρωτήσω εάν γίνεται να φτιαχτεί και μου ειπανε ότι ο μόνος τρόπος είναι να αλλαχτεί όλη η μητρική(πράγμα που κοστίζει 200++ ευρώ και δεν παίζει να το κάνω) ή να ρυθμίσω το φορητό μέσω της μητρικής του,ώστε να κάνω την είσοδο του μικροφώνου ή την spdif σε line out...να αλλάξω την ρύθμιση από κάπου που δεν ξέρανε απο που ώστε να λυθεί το πρόβλημα . .οποιος μπορεί να βοηθήσει, θα λατρευτεί σαν θεός. . λ ο λ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

....να ρυθμίσω το φορητό μέσω της μητρικής του,ώστε να κάνω την είσοδο του μικροφώνου ή την spdif σε line out...να αλλάξω την ρύθμιση από κάπου που δεν ξέρανε απο που ώστε να λυθεί το πρόβλημα

Μου φαίνεται πάρα πολύ παράξενο αυτό, δεν πιστεύω οτι γίνεται, και δεν ξέρω γιατί στο είπαν.Γιατί δεν ζητάς απο κάποιον ηλεκτρονικό να σου φτιάξη ενα καλωδιο με βίσμα σαν το line out απο την μία μεριά και αρσενικό spdif απο την άλλη ??? Δεν ξέρω βεβαια αν υπάρχει συμβατότητα μεταξύ των δύο εξόδων, αλλα δεν μπορώ να σκεφτώ τίποτα άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το κακό είναι ότι πρέπει να βρεθεί οποσδήποτε λύση γιατί στο line out στηρίζεται μεγάλο μέρος της δουλειάς μου . ..πάντως μου κάνει εντύπωση που δεν εχουν απαντήσει κι άλλα άτομα...: /

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πήγα στο πλαίσιο να τους ρωτήσω εάν γίνεται να φτιαχτεί..

1.Δεν ρωτάς κι' αλλού ??

2.Δεν μπορείς να μεταφέρεις σε άλλο φορητό την δουλειά σου (προσωρινά) και να ψάξεις με την ησυχία σου για λύση ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά δεν υπάρχει κάποιος ηλεκτρονικός στο φόρουμ ή έστω κάποιος που να ξέρει από η/υ πολύ καλά για να προτείνει κάποια ιδέα . .??Ξέρω ότι είναι πολύ μυστήριο το πρόβλημα,αλλά καίγομαι... Insomniacs help me . .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...