Προς το περιεχόμενο

Μπλοκαρισμα διεστραμενου που περνει τηλεφωνα


limnos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

"ο διεστραμμένος που παίρνει τηλεφωνα..."

 

 

νομίζω ότι τον συμπάθησα ήδη. :)

 

Τα παίρνεις απ'τον διεστραμμένο ρε; :-)

 

Υπάρχει λύση.Με το ίδιο νόμισμα ρε...Όλοι οι insomniacs από αύριο του χτυπάμε τηλ συνέχεια και του τα κάνουμε τσουρέκια.Διαδώστε το. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως θα έπρεπε να σβηστεί ο αριθμός του κινητού για λόγους απορρήτου;

Επίσης οι εισαγγελείς δεν δίνουν τόσο εύκολα εντολή για άρση του απορρήτου των τηλεπικοινωνιών για να βρεις τα στοιχεία του κατόχου του.

Η καλύτερη λύση είναι να πας στον πάροχο σου και να ζητησεις αν υπαρχει υπηρεσία να μπλοκαρεται ο συγκεκριμένος αριθμός...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Λοιπόν για να σοβαρευτούμε λίγο.

 

Θα πάς στον εισαγγελέα να ζητήσεις να δώσει εντολή στην Cosmοte να του σπάσει το απόρρητο.

Έτσι θα τον βρείς τον π@@στη:cry:

 

1. Ο Εισαγγελέας δεν θα δώσει τόσο εύκολα εντολή στην Cosmote να του "σπάσει το απόρρητο". Αν είναι, όλοι θα πηγαίναμε στον Εισαγγελέα και θα κλαιγόμασταν.

 

2. Ακόμα κι αν αρθεί το απόρρητο, τι σημαίνει αυτό; Ο topic starter το λέει ξεκάθαρα: το συγκεκριμένο τηλέφωνο είναι καρτοκινητό. Οπότε ο κάτοχός του δεν έχει δηλώσει στοιχεία στην Cosmote.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2. Ακόμα κι αν αρθεί το απόρρητο, τι σημαίνει αυτό; Ο topic starter το λέει ξεκάθαρα: το συγκεκριμένο τηλέφωνο είναι καρτοκινητό. Οπότε ο κάτοχός του δεν έχει δηλώσει στοιχεία στην Cosmote.

 

1. Πως ξέρει οτι είναι καρτοκινητό ?

2. Τα πρώτα χρόνια οι κάτοχοι καρτοκινητών δηλώνανε στοιχεία... οπότε σε αρκετά νούμερα υπάρχουν όλα τα στοιχεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2. Ακόμα κι αν αρθεί το απόρρητο, τι σημαίνει αυτό; Ο topic starter το λέει ξεκάθαρα: το συγκεκριμένο τηλέφωνο είναι καρτοκινητό. Οπότε ο κάτοχός του δεν έχει δηλώσει στοιχεία στην Cosmote.

 

Εγώ πάντα καρτοκινητό χρησιμοποιώ στο τωρινό και σε όλα τα προηγούμενα κινητά. Απότι θυμάμαι έχω δώσει στοιχεία στις ενεργοποιήσεις των καρτών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1. Πως ξέρει οτι είναι καρτοκινητό ?

Ενδεχομένως ρώτησε την Cosmote. Αυτό το στοιχείο πιθανόν να στο δίνουν, τα υπόλοιπα όχι.

 

2. Τα πρώτα χρόνια οι κάτοχοι καρτοκινητών δηλώνανε στοιχεία... οπότε σε αρκετά νούμερα υπάρχουν όλα τα στοιχεία.

 

Εγώ πάντα καρτοκινητό χρησιμοποιώ στο τωρινό και σε όλα τα προηγούμενα κινητά. Απότι θυμάμαι έχω δώσει στοιχεία στις ενεργοποιήσεις των καρτών.

 

Τα πρώτα χρόνια οι κάτοχοι καρτοκινητών έδιναν στοιχεία από το τηλέφωνο - στοιχεία τα οποία, όπως καταλαβαίνετε, δεν ήταν δυνατόν να ελεγχθούν (πχ Όνομα: Νίκος Κούρκουλος, Επάγγελμα: Ναυτικός, ΑΦΜ: 123454321 κλπ).

 

Τα τελευταία 5-6 χρόνια δεν ζητούνται καν στοιχεία, το καρτοκινητό ενεργοποιείται με την πραγματοποίηση μίας απλής κλήσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενδεχομένως ρώτησε την Cosmote. Αυτό το στοιχείο πιθανόν να στο δίνουν, τα υπόλοιπα όχι.

 

Καμμία εταιρεία δεν δίνει κανένα στοιχείο που αφορά πελάτη της. Μόνο αν έχει γνωστό "μέσα". Επομένως μάλλον κάνει υπόθεση οτι είναι καρτοκινητό ή μάλλον ξέρει ποιός είναι και απλώς ήθελε να τον/την κάνει ρόμπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα πρώτα χρόνια οι κάτοχοι καρτοκινητών έδιναν στοιχεία από το τηλέφωνο - στοιχεία τα οποία, όπως καταλαβαίνετε, δεν ήταν δυνατόν να ελεγχθούν (πχ Όνομα: Νίκος Κούρκουλος, Επάγγελμα: Ναυτικός, ΑΦΜ: 123454321 κλπ).

 

χααχαχαχαχαχ να 'σαι καλά ΠάρεΔώσε.... το πρώτο μου πρωϊνό γέλιο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα πρώτα χρόνια οι κάτοχοι καρτοκινητών έδιναν στοιχεία από το τηλέφωνο - στοιχεία τα οποία, όπως καταλαβαίνετε, δεν ήταν δυνατόν να ελεγχθούν (πχ Όνομα: Νίκος Κούρκουλος, Επάγγελμα: Ναυτικός, ΑΦΜ: 123454321 κλπ).

 

Τα τελευταία 5-6 χρόνια δεν ζητούνται καν στοιχεία, το καρτοκινητό ενεργοποιείται με την πραγματοποίηση μίας απλής κλήσης.

 

Για τα 5-6 χρόνια μάλλον έχεις δίκιο αποτι θυμάμαι γύρω στο 2000 έκανα σύνδεση αριθμού.

Για την επιβεβαίωση δε νομίζω θυμάμαι μου είχαν διασταυρώσει τις πληροφορίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Για τα 5-6 χρόνια μάλλον έχεις δίκιο αποτι θυμάμαι γύρω στο 2000 έκανα σύνδεση αριθμού.

Για την επιβεβαίωση δε νομίζω θυμάμαι μου είχαν διασταυρώσει τις πληροφορίες.

Σε διαβεβαιώ ότι δεν διασταύρωναν τις πληροφορίες. Είχα ενεργοποιήσει τρία καρτοκινητά.

 

Και πώς να τις διασταυρώσουν άλλωστε; Έδινες ό,τι όνομα και διεύθυνση ήθελες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα παιδες,

εδω στο κρατος που ειμαι οταν παιζει περιπτωση κλεμμενου κινητου η παρενοχληση μεσω κινητου πηγαινεις στην αστυνομια,κανεις μυνηση και φευγεις...απο εκει και μετα ξεκιναει η διαδικασια οπου στελνονται απο την αστυνομια κληση στον εκαστοτε παροχεα ο οποιος κραταει το νουμερο απ'οπου γινονται οι ενοχλητικες κλησεις και το ΙΜΕΙ της συσκευης..εαν το ιμει ειναι "μαυρη λιστα"δεν μπορεις να το ξαναχρησιμοποιησεις...εγω μια φορα οταν μου εκαναν τετοιες κλησεις ,απαντουσα κανονικα και το εβαζα στο τραπεζι και αστον να λεει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...