Προς το περιεχόμενο

Εγκατάσταση των Windows 98


Ivle

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας.. καλα χρηστουγεννα σε ολους και καλε γιορτες.

Εχω εναν υπολογιστη με Windows XP PRO SP2 και θελω να βαλω σε ενα αλλο Partition που εχω ελευθερω να βαλω τα winodws 98.. Δηλαδη να εχω και XP και 98 στον υπολογιστη μου.Ξερει κανενας να μου πει την διαδικασια της εγκαταστασης δεν εχω ξανα βαλει windows 98.

Ευχαριστω πολυ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί να θέλει να τρέξει κάποιο πρόγραμμα που δεν δουλεύει στα XP.

 

Αν είναι καινούργιο το pc μπορεί να μην βρεις drivers για τα υποσυστήματα.Δες πρώτα στα σιντιά σου αν υπάρχουν drivers για 98 και μετά κάνε οτιδήποτε.

Επίσης καλύτερα είναι να εγκαταστήσεις πρώτα τα 98 και μετά τα XP.Το αντίστροφο ίσως δημιουργήσει προβλήματα με το boot.

Τα 98SE δεν είναι τίποτα τρομερό στην εγκατάσταση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον εψαξα για Drivers υπαρχουνε... απλα δεν εχω ξανα κανει εγκατασταση τα 98 και δεν ξερω τι να κανω, λεω μηπωσ κανω καμια πατατα. δεν θελω να βγαλω τα XP. να εχει και τα δυο λειτουργικα πανω και να διαλεγω στην αρχη ποιο απο τα δυο θελω.. για αν δουλεψω το προγραμμα που θελω.. ευχαριστω πολυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι.. δεν το εχω δοκιμασει... αλλα γενικος θελω να βαλω και τα 98. δεν γινετε να μου πει καποιος ευχαριστω για το ενδιαφερον.. αλλα θα ηθελα να βαλω και τα 98.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν εχεις εμπειρία με πειραματισμούς αλλαγών partition και [απ]εγκατασταση boot loaders, άστο καλυτερα.

για να τρέχεις ΕΝΑ πρόγραμμα δεν αξίζει.

 

Εγκατεστησε τα 98 σε ενα virtual machine και δεν θα πειραχτει κανενας δισκος, ουτε τα XP. Και αν εχεις ενα σχετικα νεο μηχανημα (5ετίας, απο P4 ή athlonXP και πάνω) δεν θα εχεις πρόβλημα απόκρισης.

 

δωρεάν λυσεις:

vmware server http://www.vmware.com/products/server/

virtual box http://www.virtualbox.org/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...