Προς το περιεχόμενο

Agp Καρτα


hello_moto

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παιδια.Θέλω να παρω μια καρτα agp.Τωρα εχω μια Χ1650pro agp εννοειται και σκεφτομαι αυτην http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.519577 ή αυτην http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.516216.Παιζει να δω καμια 1950προ και σε MSI.Ειναι καλα αυτα τα 2 chipset?Τα εχει δοκιμασει κανενας απο σας?Το τροφοδοτικο μου ειναι 400watt και βγαζει 17A στην γραμμη +12V.Βασικα αυτη που εχω ελεγε Recommended power supply 350watt or greater και την δουλευει το pc χαλαρα.Και η 7900 και η 1950 που ειδα τα ιδια λενε.Η cpu μου ειναι ενας P4 στα 3,Ghz Presscot.Πειτε γνωμες και αν θελετε προτεινετε κατι καλυτερο η και κανενα psu.

 

 

Ευχαριστω,Γιαννης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 30
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

η 7900gs είναι στα ίδια επίπεδα από πλευράς απόδοσης με την 1950pro.

 

είναι και οι δύο πανάκριβες για αυτά που προσφέρουν, πάντως ανάμεσα στις 2, εγώ θα προτιμούσα την 7900gs, λόγω τιμής και επειδή είναι και λιγότερο ενεργοβόρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η χ1950 προ ειναι καλυτερη....

 

διαφωνώ..

σε πολλά παιχνίδια πάνε στήθος με στήθος, σε κάποια υπερέχει η 1950 σε κάποια άλλα η 7900.

 

αν σκεφτείς πως έχει και κάμποσο overckockability η 7900, και αισθητά χαμηλότερη τιμή, μικρότερες απαιτήσεις σε ενέργεια, λιγότερο θόρυβο, η 7900 είναι καλύτερη επιλογή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά... ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΟΜΩΣ??? :lol:

 

(εκτός αυτού δεν υπάρχει η XT σε agp)

 

οτι δεν παιζει crysis με 30fps δεν παιζει αλλα υπαρχει η 1950χt σε agp υπαρχει η 1950χt σε agp

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η 7900gs είναι στα ίδια επίπεδα από πλευράς απόδοσης με την 1950pro.

 

είναι και οι δύο πανάκριβες για αυτά που προσφέρουν, πάντως ανάμεσα στις 2, εγώ θα προτιμούσα την 7900gs, λόγω τιμής και επειδή είναι και λιγότερο ενεργοβόρα.

 

kala esi tha mas trelaneis entelos , h 1950pro einai kaliteri apo 7900gs auto prepei na to katalaveis kai min mperdeueis atoma sto na kanoun lathos epiloges,sto thema overclocking tote ama to pame etsi kai mena h 2900xt einai kaliterh apo thn 8800ultra epidei anaivenei perissotero

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οτι δεν παιζει crysis με 30fps δεν παιζει αλλα υπαρχει η 1950χt σε agp υπαρχει η 1950χt σε agp

σε ελληνικό κατάστημα εγώ δεν την έχω δει πουθενά πάντως.

kala esi tha mas trelaneis entelos , h 1950pro einai kaliteri apo 7900gs auto prepei na to katalaveis kai min mperdeueis atoma sto na kanoun lathos epiloges,sto thema overclocking tote ama to pame etsi kai mena h 2900xt einai kaliterh apo thn 8800ultra epidei anaivenei perissotero

 

έγινε, έχεις την καλύτερη κάρτα γραφικών του κόσμου. Μπράβο. :-)

 

Στην ουσία τώρα, εκτός του ότι το μόνο πράγμα που ανεβάζει καλά η 2900ΧΤ είναι ο πυρήνας της, σημασία έχει το αποτέλεσμα.

Και το αποτέλεσμα λέει πως η κάρτα σου (υπερχρονισμένη) ΔΕΝ μπορεί να συναγωνιστεί σε επιδόσεις ούτε καν μία (default) GTX, όχι την ultra.:rolleyes:

 

για την ακρίβεια, το σωστό είναι να την συγκρίνεις με gts.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε ελληνικό κατάστημα εγώ δεν την έχω δει πουθενά πάντως.

 

 

έγινε, έχεις την καλύτερη κάρτα γραφικών του κόσμου. Μπράβο. :-)

 

Στην ουσία τώρα, εκτός του ότι το μόνο πράγμα που ανεβάζει καλά η 2900ΧΤ είναι ο πυρήνας της, σημασία έχει το αποτέλεσμα.

Και το αποτέλεσμα λέει πως η κάρτα σου (υπερχρονισμένη) ΔΕΝ μπορεί να συναγωνιστεί σε επιδόσεις ούτε καν μία (default) GTX, όχι την ultra.:rolleyes:

 

για την ακρίβεια, το σωστό είναι να την συγκρίνεις με gts.

 

kala kai ego twra siginithika xereis an me pairnai h ultra 1fps se kana game pou einai optimize gia authn,re si olo plakes kaneis:devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

kala kai ego twra siginithika xereis an me pairnai h ultra 1fps se kana game pou einai optimize gia authn,re si olo plakes kaneis:devil:

 

ναι, οκ... έχουν βάλει οι εταιρίες στο μάτι την Ατι και της κάνουν σαμποτάζ, βγάζουν τα παιχνίδια optimized για Nvidia..:lol:

τα πιστεύεις δλδ αυτά λες?:rolleyes:

 

πάρε και ένα τυχαίο review να δεις-->>http://xtreview.com/review196.htm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...