Προς το περιεχόμενο

FedEx και εκτελωνισμός


SlackulatoR

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 ώρες πριν, graecus είπε

Μπορώ να ζητήσω εκτελωνισμό από ΕΛΤΑ ή είμαι υποχρεωμένος από αυτούς;

Όχι προφανώς. Διαφορετικές υπηρεσίες και εταιρείες. Από την ώρα που ήρθε με FedEx, η FedEx εκτελωνιζει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 168
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

15 ώρες πριν, fredd0 είπε

απο τελωνειο, απο οσο ξερω, δεν επιστρεφονται. Ειτε πληρωνεις και τα περνεις, δε πληρωνεις και πανε υπερ πατριδος.

Μα δεν είναι στο τελωνείο! Τα έχει κρατήσει η εταιρία και θα τα περάσει αυτή από το τελωνείο.

12 ώρες πριν, SabotazNic είπε

Όχι προφανώς. Διαφορετικές υπηρεσίες και εταιρείες. Από την ώρα που ήρθε με FedEx, η FedEx εκτελωνιζει 

Μπορείς να ζητήσεις τα έγγραφα για να το κάνεις ο ίδιος αλλά δε συμφέρει γιατί κοστίζει να σου τα δώσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Ather είπε

Μπορείς να ζητήσεις τα έγγραφα για να το κάνεις ο ίδιος αλλά δε συμφέρει γιατί κοστίζει να σου τα δώσουν.

Ρωτησε αν μπορει να το εκτελωνισει αλλη υπηρεσια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κι εμένα μου ζητάνε 62 ευρώ για ένα πακέτο αξίας περίπου 20. Το τελωνείο είναι 16 ευρώ, η αμοιβή τους είναι 46.

Και είχα πει κιόλας στον πωλητή να ΜΗΝ το στείλει με FEDEX, όταν με ρώτησε γιατί του εξήγησα για τα τελωνεία και μου λέει μην αγχώνεσαι το έχουμε τακτοποιήσει εμείς.

Όταν  του έστειλα το μήνυμα ότι μου ζητάνε 62 ευρώ έπεσε από τα σύννεφα. Του είπα ότι δεν θα δεχτώ το πακέτο και το αποδέχτηκε και μόλις γυρίσει το πακέτο πίσω θα πάρω πίσω και τα λεφτά μου.

Επεξ/σία από Diavolos666
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...