Προς το περιεχόμενο

Τραγουδιστής-Τραγουδίστρια για σφαλιάρες


igeorgak

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πετρελης,Τσαλικης,Μαρτακης....

Καλομοιρα-ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ΜΙΑ ΜΠΑΤΣΑ ΑΜΑ ΤΗΝ ΠΕΤΥΧΩ-,Κοκκινου-ΨΩΝΑΡΑ,με ν η λ-, Αδαμοπουλου(α πα πα!) κι αααααλλες πολλες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 228
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Βασικα ρε συ,ειναι πολυ ωραια γυναικα(-εντυπωσιακη καλυτερα...),αλλα με τη φωνη της μεσης ελληνιδας,και μηδενικη μουσικη παιδεια και καλλιεργεια.Πραγμα που δυστυχως δεν εχει αντιληφθει ακομη η ιδια,κι ετσι νομιζει οτι ειναι η νεα βισση η κατι τετοιο...Επωφεληθηκε απο την απουσια της Βανδη-τοτε που επαιζε στην Ισπανια ο Ντεμης,και η δισκογραφικη την χρησιμοποιησε ως αντι-βανδη.Αλλα μεχρι εκει...

Ολα αυτα τα εγραψα για να σου δειξω πως για μενα δεν υφισταται διλλημα μεταξυ του ν,και του λ.Ισχυουν και τα δυο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορω να πω οτι οταν την πρωτοειδα μου φανηκε σωστο για μικρο!!ρε φιλε αμα σου πω οτι χθες ανακαλυψα το φυλο του και οτι τσακωνομουν για 2 μερες με τον κολλητο μου για το τι ρατσα ειναι...

 

ELEOS ELEOS ELEOS:p:p:p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πάει πιο κάτω, πιάσαμε πάτο

Πού 'σαι ρε Στέλιο, πού 'σαι ρε Στράτο :shock::shock::shock:

Γέμισε ο τόπος τραγουδιστάκια

πού 'χουν για προίκα ίδια στιχάκια

 

Τώρα να δούμε πώς θα σωθούμε

Βλέπουμε μόνο και δεν ακούμε

Βγάζουν παιδάκια δίχως ταλέντα

Ίδια εικόνα, ίδια πατέντα

 

Γι' αυτούς τους ψεύτικους καιρούς

το σύστημά μου φταίει

που κάνει πρώτους πάλι αυτούς

που ήταν τελευταίοι

Και σαν ευαίσθητο παιδί

παράπονο με πιάνει

που γίναν τόσοι οι κίναιδοι

τα λαμόγια κι οι ρουφιάνοι

 

Και να θυμάσαι σύστημα

αστεία δε σηκώνω

Σε κάθε σου ολίσθημα

εγώ θα σου τα χώνω

 

 

Έλα αδελφέ μου βρες το σουξέ μου

Αφεντικό μου, παραγωγέ μου

Έχουνε γνώμη άσχετοι γλύφτες

κι έτσι περνάμε δύσκολες νύχτες

 

Ψεύτες, κηφήνες, κάντε κομπίνες

Βγάλτε τραγούδια για λίγους μήνες

Δεν τη γουστάρω τη μουσική σας

ούτε τον στίχο της εποχής σας

 

Γι' αυτούς τους ψεύτικους καιρούς

το σύστημά μου φταίει

που κάνει πρώτους πάλι αυτούς

που ήταν τελευταίοι

Και σαν ευαίσθητο παιδί

παράπονο με πιάνει

που γίναν τόσοι οι κίναιδοι

τα λαμόγια κι οι ρουφιάνοι

 

Και να θυμάσαι σύστημα

αστεία δε σηκώνω

Σε κάθε σου ολίσθημα

εγώ θα σου τα χώνω

 

::Νοτης Σφακιανακης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει και αυτός ο φανατισμός με τον Στέλιο που δεν τον κατάλαβαίνω. (νομίζω άλλη μια φορά συζητούσαμε για αυτό το θέμα). Όσοι ακούνε Καζαντζίδη δεν τον ακούνε απλά, αλά τον θεοποιούνε, φτιάχνουνε συλλόγους Καζαντζίδη, και αν τολμήσεις και πεις και καμιά κουβέντα του στυλ ''Εμένα δεν μ'αρέσει'' την έβαψες...

Τα γεγονοτα μιλανε μονα τους φιλε μου.Δεν ειναι τυχαιο ολο αυτο το παραληρημα του κοαμου με τον συγκεκριμενο καλλιτεχνη.Με ποιον αλλον εγινε ποτε κατι τετοιο?.Δεν σε βαζει σε σκεψεις αυτο?.Η θα μας πεις οτι το 90% του Ελληνικου λαου,και οχι μονο,εχει μαζοχυστικες τασεις?.Ελεος πια.Ενας ηταν.... ΕΙΝΑΙ !!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου σε μια δημοκρατια,παντα ηταν σεβαστη η γνωμη της μειοψηφιας.Εισαι και εσυ μεσα στο 10%.Αν καταφερεις και "μπεις" μεσα σου,ισως τοτε μπορεσεις να διακρινεις ποια ,μαλλον ποιες ειναι οι διαφορες που κανουν τον συγκεκριμενο καλλιτεχνη να διαφερει απο το τσουρμο.Εκτος εαν εισαι "απο εκεινα τα παιδια...",οπως λεει καποιο τραγουδι του ΣΤΕΛΙΟΥ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα γεγονοτα μιλανε μονα τους φιλε μου.Δεν ειναι τυχαιο ολο αυτο το παραληρημα του κοαμου με τον συγκεκριμενο καλλιτεχνη.Με ποιον αλλον εγινε ποτε κατι τετοιο?.Δεν σε βαζει σε σκεψεις αυτο?.Η θα μας πεις οτι το 90% του Ελληνικου λαου,και οχι μονο,εχει μαζοχυστικες τασεις?.Ελεος πια.Ενας ηταν.... ΕΙΝΑΙ !!!!

 

Φυσικά και δεν θα σου πώ τίποτα τέτοιο. Γιατί γράφεις ΕΛΕΟΣ μόνο δεν κατάλαβα ρε συ αδερφέ? Δεν μπορώ να πω ελεύθεερα την γνώμη μου (?) ή η γνώμη μου είναι τόσο τραβηγμένη που προκαλέι το ''έλεος'' μερικών? ΕΠΙΣΗΣ ποια γεγονότα φίλε μου? Πέρα απο αυτό το κοινό που είναι ΦΑΝΑΤΙΣΜΕΝΟΙ με τον καζαντζίδη απο εκεί και πέρα δεν βλέπω και τίποτα άλλο τόσο κοσμοιστορικό σαν παραλήρημα κ.λ.π κ.λ.π.

 

Είπα το 90 % απο τους ανθρώπους που ακούνε Καζαντζίδη... Όχι ότι το 90 % της Ελλάδας ακούει Καζαντζίδη. Μην τρελαθούμε κιόλας. ΌΧΙ αλλα τραγούδια για την ξενητιά. Γράψτε και κάτι για αυτούς που μείνανε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΚ φιλε.Μαλλον την βρισκεις στα χοροπηδηχταδικα, (μιλαμε για ποιοτητα !!!),με τα καθε ειδους ντιρινταχτα.Εαν σε εκφραζουν αυτου του ειδους τα ακουσματα,και τα νταπα ντουπα=πονοκεφαλος,τοτε καλα κανεις,φιλε μου.Ομως νομιζω οτι δεν μπορεις να κατηγορεις την ποιοτητα καποιου καλλιτεχνη,που λατρευτηκε και λατρευεται απο το συνολο σχεδον του λαου μας.Για να μην αναφερθω και σε αλλους λαους, που...ακουσον ακουσον,ακουνε και τραγουδουν τον Ελληνα Καζαντζιδη,και οχι αλλον,παραλληλα με τους δικους τους.Λοιπον αστο φιλε,ας το κλεισουμε εδω.Ο ΣΤΕΛΙΟΣ ειναι μεγαλη ιστορια,δεν εξαντλειται το θεμα σε μερικες γραμμες.

Παντα φιλικα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΚ φιλε.Μαλλον την βρισκεις στα χοροπηδηχταδικα, (μιλαμε για ποιοτητα !!!),με τα καθε ειδους ντιρινταχτα.Εαν σε εκφραζουν αυτου του ειδους τα ακουσματα,και τα νταπα ντουπα=πονοκεφαλος,τοτε καλα κανεις,φιλε μου.Ομως νομιζω οτι δεν μπορεις να κατηγορεις την ποιοτητα καποιου καλλιτεχνη,που λατρευτηκε και λατρευεται απο το συνολο σχεδον του λαου μας.Για να μην αναφερθω και σε αλλους λαους, που...ακουσον ακουσον,ακουνε και τραγουδουν τον Ελληνα Καζαντζιδη,και οχι αλλον,παραλληλα με τους δικους τους.Λοιπον αστο φιλε,ας το κλεισουμε εδω.Ο ΣΤΕΛΙΟΣ ειναι μεγαλη ιστορια,δεν εξαντλειται το θεμα σε μερικες γραμμες.

Παντα φιλικα...

 

Πρώτον, αν το εννοείς το φιλικά, τότε καλό θα ήταν να μην με προσβάλλεις λέγοντας ότι την βρίσκω με το χοροπηδηχτάδικα και ντιριντάχτα απο την στιγμή που δεν γνωρίζεις καν τι μουσική ακούω. Μου θυμίζεις ένα παιδί που επειδή είπα κάποτε ότι δεν μου άρεσε ο χοντρός και ο λιγνός έβγαλε σαν συμπέρασμα ότι γελάω με ότι αμερικανίστικο μου προσφέρουν έτοιμο στο πιάτο χωρίς να το ψάξω λίγο το θέμα...

 

Στο θέμα μας. Δεν αφισβήτησα ποτέ τον Καζαντζίδη ως καλλιτέχνη. Και αυτό το εννοώ. Για παράδειγμα δεν μ'αρέσει ο Στέλιος αλλά ποτέ δεν θα πω κακή κουβέντα γιατί τουλάχιστον τραγουδούσε σοβαρά τραγούδια. Ενώ για παράδειγμα δεν μ'άρέσει κι ο Νότης και θα πω ''ΦΤΑΑΑΑΝΝΕΕΙΙΙΙΙ με τους κάθε λογής ηλίθιους πια''.

 

Εγω είπα απλά ότι δεν μου αρέσει ο Στέλιος (αν και έχω μια μικρή υποψία ότι ούτε αυτό το είπα). Εσύ για ποιο λόγο αρπάχτηκες? Επειδή είπα ότι το κοινό του Καζαντζίδη είναι πολύ φανατισμένο. Καταλαβαίνεις ότι κοντεύεις απο μόνος σου να γίνεις το παράδειγμα μου???

ΕΓΩ πάντα φιλικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικά και δεν θα σου πώ τίποτα τέτοιο. Γιατί γράφεις ΕΛΕΟΣ μόνο δεν κατάλαβα ρε συ αδερφέ? Δεν μπορώ να πω ελεύθεερα την γνώμη μου (?) ή η γνώμη μου είναι τόσο τραβηγμένη που προκαλέι το ''έλεος'' μερικών? ΕΠΙΣΗΣ ποια γεγονότα φίλε μου? Πέρα απο αυτό το κοινό που είναι ΦΑΝΑΤΙΣΜΕΝΟΙ με τον καζαντζίδη απο εκεί και πέρα δεν βλέπω και τίποτα άλλο τόσο κοσμοιστορικό σαν παραλήρημα κ.λ.π κ.λ.π.

 

Είπα το 90 % απο τους ανθρώπους που ακούνε Καζαντζίδη... Όχι ότι το 90 % της Ελλάδας ακούει Καζαντζίδη. Μην τρελαθούμε κιόλας. ΌΧΙ αλλα τραγούδια για την ξενητιά. Γράψτε και κάτι για αυτούς που μείνανε.

 

Μαλλον δεν γνωριζεις το ρεπερτοριο του Στελιου.Για ολους και για ολα τραγουδησε.Και για εμας τους σημερινους.Εξ αλλου φιλε αυτα τα κομματια ειναι διαχρονικα.Μηπως μπορεις να μου εξηγησεις,γιατι μετα τον θανατο του,τραγουδουν οι οι τεως κατηγοροι του Καζαντζιδη,τα τραγουδια του σημερα?.Η μηπως δεν το εχεις αντιληφθει.

Αλλα οσο υπηρχε ο ηλιος,τι να κανουν τα αστερακια.

Μεχρι και ο Ρουφάς..sorry ο Ρουβας ηθελα να πω,τολμησε και ψελλισε του Στελιου ασμα.Επισης και το αλλο το κουδουνι,αυτο ο...Τσαλικης.Την ημερα που ειδα αυτην την ιεροσυλια ειπα θα κανει ο Θεος 10 ριχτερ.Ευτυχως ο Ρουβας ειχε βγαλει την φουστα.

Ξερεις και το αλλο?.Ασχοληθηκαν και προσπαθησαν πολλοι Εληνες και ξενοι ειδικοι,να εξηγησουν το φαινομενο Καζαντζιδη,και τελικα το πορισμα τους ηταν."Εχει εγκεφαλικη φωνη".Ποτε δεν καταλαβα εγω ο θνητος,τι θα πει αυτο.Γιατι αραγε ασχολουντο και εψαχναναν, για το φαινομενο Καζαντζιδη,οπως τον αποκαλουσαν.Τιποτα στην ζωη δεν ειναι τυχαιο.Μα ΤΙΠΟΤΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτον, αν το εννοείς το φιλικά, τότε καλό θα ήταν να μην με προσβάλλεις λέγοντας ότι την βρίσκω με το χοροπηδηχτάδικα και ντιριντάχτα απο την στιγμή που δεν γνωρίζεις καν τι μουσική ακούω. Μου θυμίζεις ένα παιδί που επειδή είπα κάποτε ότι δεν μου άρεσε ο χοντρός και ο λιγνός έβγαλε σαν συμπέρασμα ότι γελάω με ότι αμερικανίστικο μου προσφέρουν έτοιμο στο πιάτο χωρίς να το ψάξω λίγο το θέμα...

 

Στο θέμα μας. Δεν αφισβήτησα ποτέ τον Καζαντζίδη ως καλλιτέχνη. Και αυτό το εννοώ. Για παράδειγμα δεν μ'αρέσει ο Στέλιος αλλά ποτέ δεν θα πω κακή κουβέντα γιατί τουλάχιστον τραγουδούσε σοβαρά τραγούδια. Ενώ για παράδειγμα δεν μ'άρέσει κι ο Νότης και θα πω ''ΦΤΑΑΑΑΝΝΕΕΙΙΙΙΙ με τους κάθε λογής ηλίθιους πια''.

 

Εγω είπα απλά ότι δεν μου αρέσει ο Στέλιος (αν και έχω μια μικρή υποψία ότι ούτε αυτό το είπα). Εσύ για ποιο λόγο αρπάχτηκες? Επειδή είπα ότι το κοινό του Καζαντζίδη είναι πολύ φανατισμένο. Καταλαβαίνεις ότι κοντεύεις απο μόνος σου να γίνεις το παράδειγμα μου???

ΕΓΩ πάντα φιλικά.

 

Φιλε μου συγνωμη εαν χωρις να το θελω σε προσβαλα.Αναφερθηκα σε κατι που θα εχεις και εσυ διαπιστωσει,οτι τα χοροπηδηχταδικα ειναι γεματα καθε βραδυ,απο νεολαιους,και οχι μονο,και φανταστηκα απο τον διαλογο,οτι θα εισαι καποιος πολυ πιτσιρικας και fan,καποιου η καποιων σημερινων "καλλιτεχνων".Δεν υπηρχε καμια προθεση προσβολης.ΟΚ??

 

Edit:Παντως στα σχολεια που πηγα,με εμαθαν οτι ο κυκλος ειναι στρογγυλος και δεν τετραγωνιζεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...