Προς το περιεχόμενο

Beta testers. Οποιος θελει ας βοηθησει.


MrSeanKon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπον ο ΒασιλΠορτας = Bill Gates μοιραζει κατα καιρους @@ χωρις να εχουν συμβατοτητα.

Δε θα πω περισσοτερα φαινονται κι απο την υπογραφη μου τι μοιραζω. Το θεμα ειναι οτι τα 2 προγραμματα αλλα και το παιχνιδι ειναι γραμμενα σε Visual Studio 2005 (final edition φυσικα). Λειτουργικο εχω ΧΡ SP3 και δεν προκειται να το αναβαθμισω.

Ομως οι χρηστες που εχουν Vista δε μπορουν να τρεξουν τα προγραμματα αλλα και το Φαντη. Ο ΒασιλΠορτας εδω και κατι μηνες μοιραζει το Visual Studio 2008 (αλλα ειναι beta βεβαια). Τελος παντων το κατεβαζω το αναθεματισμενο και θα το στησω αργοτερα.

Απο εκει και περα θα κανω μια αρχικη δοκιμη και θα ανεβασω το Φαντη 1.13 (ελπιζω να τον κανει compile το 2008 beta) αλλα οσοι το επιθυμουν ας τρεξουν καποιο απο τα αρχεια αυτα σε Vista να δουμε αν θα δουλευουν οποτε να μονταρω τα προγραμματα και να ανεβασω τις τελικες εκδοσεις και στα ξενα forums.

Οσοι πιστοι βοηθηστε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα πάντως μια χαρά μου έπαιξε σε Vista Ultimate.

 

Υ.Γ. έχω το UAC απενεργοποιημένο, δεν ξέρω αν παίζει ρόλο. Σε όποιον δεν έπαιξε ας δοκιμάσει με δεξί κλικ και run as administrator.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν δουλεύει ούτε αν αλλάξεις την συμβατότητα σε W XP SP2.
Αυτο δεν το καταλαβα.

Οπως λεω και στο thread του Φαντη XP SP2 ειχα και πριν λιγες μερες εστησα το τριτο.

 

alkisg τι ετρεξες ακριβως?

Το Φαντη ή τη Βιβλο??

Μπορεις βρε αδερφε να γινεις σαφεστερος γιατι τα νευρα μου εχουν τοσο σπασει που θα βουτηξω το PC και θα το πεταξω να παει να σπασει τη M$ :mad:

Για ανεβασε καμμια σκριν καψιουρ τι ρυθμισεις εχεις με τα Vista σου τοσο καιρο με εχουν σκοτισει οι ξενοι οτι δεν τρεχει κανενα απο τα προγραμματα σε sVista και δεν ξερω τι στο διαολο να κανω....

Συγχωρεστε με για τα νευρα μου :o αλλα εχω πελαγωσει θενξ παντως για το ενδιαφερον σας.

 

Βρες το Vmware κάνε εγκατάσταση τα Vista
Μαν αστο δεν κανω κατι τετοιο γιατι αμα γινει καμμια στραβη τοτε ειναι που δε θα κρατιεμαι.

Γιαυτο ζητησα τη βοηθεια σας (οσοι εχετε ηδη Vista).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Φάντης δεν παίζει σε vista, κρασάρει σε διαφορετικά σημεία, βγάζει το παρακάτω report

 

Description

Stopped working

 

Problem signature

Problem Event Name: CLR20r3

Problem Signature 01: jack.exe

Problem Signature 02: 1.12.0.0

Problem Signature 03: 47662115

Problem Signature 04: System.Drawing

Problem Signature 05: 2.0.0.0

Problem Signature 06: 4536f335

Problem Signature 07: 157

Problem Signature 08: 17

Problem Signature 09: System.InvalidOperationException

OS Version: 6.0.6000.2.0.0.256.1

Locale ID: 1032

 

 

Εκανα όλα τα κόλπα με το compatibility mode, έβγαλα επίσης και την κίνηση, αλλά τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτρεξα το Jack_v1.12 χωρίς να πειράξω κάτι στα Vista μου.

 

Από ρυθμίσεις δεν έχει νόημα να γράψω κάτι γενικά... Τι να ανεβάσω, όλο το μητρώο;

 

Αυτό που μάλλον παίζει ρόλο είναι ότι τα Vista δεν έχουν το .NET framework 2.0 από προεπιλογής, οπότε ίσως γι' αυτό δεν τρέχει σε άλλους.

 

Εγώ έχω εγκατεστημένο το Microsoft .NET Framework 2.0 SDK ENU για άλλους λόγους, και ίσως γι' αυτό να μου έπαιξε με τη μία.

 

Αφού σου τη δίνουν τα Vista, γιατί χρησιμοποιείς C#; Πολλοί χρήστες των XP δεν έχουν .NET framework, στο 3.0 των Vista δεν παίζει αν δεν το κάνεις compile με Visual Studio 2008... αξίζει το παίδεμα;

Γύρνα το σε Borland C++ Builder να παίζει παντού χωρίς προβλήματα, ή, καλύτερα ακόμα σε Codeblocks + WxWidgets για να παίζει μέχρι και σε Linux...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαν αστο δεν κανω κατι τετοιο γιατι αμα γινει καμμια στραβη τοτε ειναι που δε θα κρατιεμαι.

Γιαυτο ζητησα τη βοηθεια σας (οσοι εχετε ηδη Vista).

 

:-) εγώ για πιο γρήγορα το είπα δυστυχώς δεν έχω vista ακόμα αλλιώς ευχαρίστως να το δοκίμαζα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από ρυθμίσεις δεν έχει νόημα να γράψω κάτι γενικά... Τι να ανεβάσω, όλο το μητρώο;
Oχι και θενξ για το ποσταρισμα που κανεις απλα μια κι εγω δεν τα εχω στησει (κι ουτε εχω πειραματιστει) ειχα απορια μπας κι εκανες τιποτε φακιρικα.

 

Εγώ έχω εγκατεστημένο το Microsoft .NET Framework 2.0 SDK ENU για άλλους λόγους, και ίσως γι' αυτό να μου έπαιξε με τη μία..
Καλώς εκανες και το ανεφερες θα το εχω υποψιν.

 

Γύρνα το σε Borland C++ Builder να παίζει παντού χωρίς προβλήματα, ή, καλύτερα ακόμα σε Codeblocks + WxWidgets για να παίζει μέχρι και σε Linux...
Η πρωτες εκδοσεις της OcBible ηταν γραμμενες σε Borland C++ Builder v6.0 αλλα πριν 3 χρονια εκανα τη μεταβαση στην κωλοMS οποτε ειναι αγγουρι τωρα να ξαναμετατρεψεις 200000+ γραμμες κωδικα απο C# σε Borland C++.
ή, καλύτερα ακόμα σε Codeblocks + WxWidgets για να παίζει μέχρι και σε Linux...
Αστο αδελφε δεν ειμαι φοιτητης πλεον κι αναθεμα με που καθησα στα 30 μου να μαθω εντελως τα βασικα του προγραμματισμου σε Windows περιβαλλοντα. Δεν εχω την πολυτελεια να μαθω αλλα πραγματα καθως και τον ελευθερο χρονο.

Δεν ειμαι επαγγελματιας προγραμματιστης (κατι printf εμαθα στα νιατα μου σε κωλοUNIX) και τιποτε παραπανω.

Αναθεμα τη μερα και τη στιγμη που σκεφτηκα να γραψω καποιους κωδικες ωστε να υλοποιηθουν οι μακροσκελεις εξισωσεις της OcBible.

Αναθεμα και τριςΑναθεμα ΓΚΡ....:mad:

Ενα χομπυ πηγα να υλοποιησω και μου βγαινει ξυνο.

Αν ειχα τον ΒασιλΠορτα απεναντι μου δε θα με κραταγε ουτε ολοκληρη διμοιρια απο ΕΚΑΜ....:mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...