Προς το περιεχόμενο

Hardware απο Costa Rica , Malaysia κτλπ


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα

 

Βλέπω και ειναι γνωστό βέββαια οτι επεξεργαστές, μνήμες , μητρικές και οτιδήποτε γενικά γύρω απο Hardware ειναι πολύ φτηνότερα σε χώρες οπως costa rica , taiwan , malaysia και αλλες ασιατικές χώρες αφου οι περισσότερες μεγάλες ετερίες εχουν εργοστάσια εκει και φθηνό εργατικό δυναμικο.Για να μπω στην ουσία του θέματος σκέφτομαι και ψάχνο τρόπο πως μπορώ να φέρω πράγματα απο αυτες τις χώρες (για δική μου χρήση αναβάθμηση κτλπ και οχι για κάποιο μαγαζί) ψωνίζοντας απο online shops σε αυτες τις χώρες που υπάρχουν, ετσι λοιπόν αν και έψαξα αρκετά στο internet θέλω πληροφορίες αν κάποιος φίλος ξέρει οσο αναφορά το νόμισμα που έχουν , τον φόρο που ισως πληρώνεις στο τελωνίο στην ελλαδα, (γιατι παράγειλα ενα dvd player για το αμάξι 200 euro με 250 φθηνό για αυτα που πρόσφερε αλλα ειχα ξεχάσει τον φόρο στο τελωνείο επειδη ειναι απο αμερικη δηλαδί αλλα 300 euro περίπου , αλλα ισως σε αυτες τισ χώρες να ειναι πιο μικρός ο φόρος και αν συμφέρει).Μπορεί και κάπιος να εχει ασχολήθει με τα παραπάνω οποτε θα μπορούσε να μου δώσει καπιες πληροφορίες.

 

 

Ευχαριστώ

 

Αν είναι το συγκεριμένο post σε λάθος κατηγορία η ειναι ενάντια στους κανόνες του insomnia παρακαλώ να σβηστεί η να μετακινηθεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα

 

Βλέπω και ειναι γνωστό βέββαια οτι επεξεργαστές, μνήμες , μητρικές και οτιδήποτε γενικά γύρω απο Hardware ειναι πολύ φτηνότερα σε χώρες οπως costa rica , taiwan , malaysia και αλλες ασιατικές χώρες αφου οι περισσότερες μεγάλες ετερίες εχουν εργοστάσια εκει και φθηνό εργατικό δυναμικο.Για να μπω στην ουσία του θέματος σκέφτομαι και ψάχνο τρόπο πως μπορώ να φέρω πράγματα απο αυτες τις χώρες (για δική μου χρήση αναβάθμηση κτλπ και οχι για κάποιο μαγαζί) ψωνίζοντας απο online shops σε αυτες τις χώρες που υπάρχουν, ετσι λοιπόν αν και έψαξα αρκετά στο internet θέλω πληροφορίες αν κάποιος φίλος ξέρει οσο αναφορά το νόμισμα που έχουν , τον φόρο που ισως πληρώνεις στο τελωνίο στην ελλαδα, (γιατι παράγειλα ενα dvd player για το αμάξι 200 euro με 250 φθηνό για αυτα που πρόσφερε αλλα ειχα ξεχάσει τον φόρο στο τελωνείο επειδη ειναι απο αμερικη δηλαδί αλλα 300 euro περίπου , αλλα ισως σε αυτες τισ χώρες να ειναι πιο μικρός ο φόρος και αν συμφέρει).Μπορεί και κάπιος να εχει ασχολήθει με τα παραπάνω οποτε θα μπορούσε να μου δώσει καπιες πληροφορίες.

 

 

Ευχαριστώ

 

Αν είναι το συγκεριμένο post σε λάθος κατηγορία η ειναι ενάντια στους κανόνες του insomnia παρακαλώ να σβηστεί η να μετακινηθεί.

 

Ωραία αυτά που λές, αλλά θα προτιμούσα να πάρω κάτι απο ένα μαγαζί εδώ, και ας δώσω 20-30 έστω και 50 ευρώ παραπάνω, γιατί 1)θα το παραλάβω πολύ πιο σύντομα 2)θα μπορώ πολύ ευκολότερα να απευθυνθώ στην εταιρία αν υπάρξει οποιοδήποτε πρόβλημα 3)δεν θα μπώ σε διάφορες διαδικασίες όπως τελωνεία, συναλλάγματα κτλπ, που λογικά θα είναι χρονοβόρες και γραφειοκρατικές...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή όμως το θεωρώ κοροιδία οταν το αλλο εχει εδω 250 euro και κίνα κτλπ έχει 100 euro προτιμώ να πάρω το ρίσκο και να περιμένω λίγο παραπάνω. Οπότε οποιος φίλος ξέρει ας μας δώσει τα φώτα του και αν θέλει να μου στείλει και pm να δώσει περισσότερες λεπτομέρειες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή όμως το θεωρώ κοροιδία οταν το αλλο εχει εδω 250 euro και κίνα κτλπ έχει 100 euro προτιμώ να πάρω το ρίσκο και να περιμένω λίγο παραπάνω. Οπότε οποιος φίλος ξέρει ας μας δώσει τα φώτα του και αν θέλει να μου στείλει και pm να δώσει περισσότερες λεπτομέρειες

 

δεν σε κατηγόρησα, ούτε τα είπα αυτά για να μην σου απαντήσουν... Μη παρεξηγηθούμε κιόλας... Απλα τη γνώμη μου είπα... :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε ενας γνωστος μου ειχε την ιδια απορια ωσπου λογω επαγγελματος βρεθηκε μαλαισια. εκανε πολλα και φθηνα ψωνια (ψηφιακες φωτογραφικες και βιντεοκαμερες κτλ κτλ.). το θεμα ειναι πως εκει πεφτει πολυ κοροιδια οσον αφορα τις ηλεκτρονικες συσκευες, μεχρι και αδειο πακετο μπορει να σου δωσουν η να σου πλασαρουν συσκευες που εχουν ανοιχτει και του ς εχουν παρει εξαρτηματα και μονο εφοσον εχεις καποιον να σε καθοδηγησει μπορεις να αποφυγεις την απατη. αυτο εξακριβωμενο.

συμπερασμα του φιλου μου: παπουτσι απ'τον τοπο σου κιασ κανει και 50 ε παραπανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή όμως το θεωρώ κοροιδία οταν το αλλο εχει εδω 250 euro και κίνα κτλπ έχει 100 euro προτιμώ να πάρω το ρίσκο και να περιμένω λίγο παραπάνω. Οπότε οποιος φίλος ξέρει ας μας δώσει τα φώτα του και αν θέλει να μου στείλει και pm να δώσει περισσότερες λεπτομέρειες

 

Μονο αν εχεις καποιο φιλο ή φιλη που να ζει σε μια τετοια χωρα θα ξερεις οτι το προιον που θα αποκτησεις δεν θα ειναι μουφα.Και σιγουρα η δουλεια σου θα γινει με μεγαλυτερη σιγουρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...