Προς το περιεχόμενο

ΟΤΕ : Μειωμένες τιμές στο Conn-X aDSL έως και 44,5% και νέα ταχύτητα έως 24 Mbps


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

επεοδη δν ειδα να το δειυκρινιζει κανεις(ετσι νομιζω τουλαχηστον) οι 768 σε 1024 θα αναβαθμηστουνε απο τον ΟΤΕ και μια μερα που θ α ξυπνησουμε θα δουμε απο 768-1024 ή θα πρεπει να κανουμε και εμεις τπτ?

connx 768 εχω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 288
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Για να καταλαβω(αν ξερετε βεβαια):

 

Εχω OnDsl αοριστου χρονου εδω και 2 χρονια. Εχω την 786 kbit/s.

•Σε εμενα θα παει στα 1024 kbit/s αυτοματα?

•Μπορω να παω στην OTENET και να μετατρεψω(δωρεαν ή εστω πληρωνοντας κατι λιγο:mad:) την 786 σε μια 1024 ή 2048 ή οτιδηποτε αλλο? Ή δεν ειναι τοσο απλα τα πραγματα αφου OTENET δεν ειναι ακριβως το ιδιο με τον ΟΤΕ(Conn-X)....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
επεοδη δν ειδα να το δειυκρινιζει κανεις(ετσι νομιζω τουλαχηστον) οι 768 σε 1024 θα αναβαθμηστουνε απο τον ΟΤΕ και μια μερα που θ α ξυπνησουμε θα δουμε απο 768-1024 ή θα πρεπει να κανουμε και εμεις τπτ?

 

thlefwno sto 134 kai rwta gia sigouria...den xaneis kati

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Minotavrs thx ρε και βαριεμαι να παιρνω τηλ :P/

Αντε να δουμε πιο πρωι θα γινει :lol:

και καλα κανεις γιατι γινεται χαμος μεχρι να βγαλεις γραμμη βλεπεις ειναι πολλοι αυτοί που το πληροφορήθηκαν μεσω Ελληνικου ΙΝΤΕΡΝΕΤ και κανουν αιτήσεις... :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το φανταστηκα οτι κατι τετοιο θα γινοτανε ουτος ή αλλιως.Εγω παντως αμα αποφασησω ποτε οτι χρειαζομαι 24μβ γραμμη θα περιμενω να πεσουνε κιαλο οι τιμες(και να δωσουνε και καμια 100αρα γραμμη :P)

Αμα αρχησετε να βλεπετε απο 768 σε 1024 πειτε να ξερουμε.

Παντως πρατηρησα κατι κουφο...Τρα που εβαλα να κατεβασω μια βλακεια,κατεβαζει με 86κβ απο 79-80 που ητανε το μαξ(απο το rapidshare και οι 2 συγκρισεις)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω τωρα πηρα απο Πετρουπολη και μου λεει οτι εχω 24αρα! ΒΟΥΡ!

 

Στελνω την αιτηση μου αμεσως τωρα που γραφω! :-)

 

Σε 5 μερες θα εχω τη νεα γραμμη!

 

Frakster που μένεις Πετρούπολη?

Γιατί και εγώ Πετρούπολη μένω, αλλά απέχω 2χιλιόμετρα από το DSLAM ,και συγχρονίζω στα ~13-14 Mb/s. (forthnet)

 

Πληροφοριακά, το DSLAM είναι πίσω από τον Σινεμά στην Πετρουπόλεως...(αν δεν κάνω λάθος)

Αν είσαι πολύ κοντά, έχεις τύχη για καλές ταχύτητες. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά ακούστε αυτό.

 

Μπήκα στο site του conn-x για να δω αν υπάρχει κάλυψη για 24mbps και μου λέει τελευταία ενημέρωση 17/12/2007 πράμα που σημαίνει οτι το άλλαξαν γιατι πιο πριν που είχα μπει έλεγε αλλη ημ/νια.

 

 

Αλλα το θέμα πιο είναι????

...οτι δεν λέει οτι εχω υποστιρηξει σε 24mbps μέχρι 8 λέει

 

μένω ξάνθη και έβαλα τον αριθμό του τηλ μου.Αλλα δεν λέει τιποτα για 24...

 

τι γίνεται????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Frakster που μένεις Πετρούπολη?

Γιατί και εγώ Πετρούπολη μένω, αλλά απέχω 2χιλιόμετρα από το DSLAM ,και συγχρονίζω στα ~13-14 Mb/s. (forthnet)

 

Πληροφοριακά, το DSLAM είναι πίσω από τον Σινεμά στην Πετρουπόλεως...(αν δεν κάνω λάθος)

Αν είσαι πολύ κοντά, έχεις τύχη για καλές ταχύτητες. ;)

 

 

Liopyr ωραία νέα μου έδωσες! Κοντα ειμαι, δυο στάσεις κάτω απο το σινεμα μενω! Με ενα mbit γραμμη κατεβαζω με 108, νομιζω καλα ειναι :-)

 

Μολις γυρισα απο το βιβλιοπωλειο, εστειλα με φαξ την αιτηση να μου διακοψουν τη γραμμη και να με βαλουν στο δικο τους δικτυο, ελπιζω να εχω αποτελεσματα πριν το νεο χρονο :s

 

 

Smgreek παρε στο 134, δυο λεπτα αναμονη ειναι, ουτε εμενα μου εδειχνε διαθεσιμοτητα στο site για 24αρα, αλλα στο τηλεφωνο μου ειπε οτι θα ειμαι οκ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατι αρχίζει επιτέλους να κινειται οπότε μπορούμε να ελπίζουμε...οι εναλλακτικοί τώρα φυσιολογικά θα ρίξουν ακόμα περισσότερο τις τιμές...οπότε περιμένουμε να δούμε που θα πάει η κατάσταση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πως μπορουμε να δουμε ποση αποσταση εχουμε απο το DSLAM (αν εχω καταλαβει καλα τι ειναι,βρισκετε 100μετρα το πολυ απο το σπιτι μου)(τουλαχηστον εκει ειναι που πανε οι τυποι του ΟΤΕ οταν σε καποιον εχει ανοιξει μια Port)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Liopyr ωραία νέα μου έδωσες! Κοντα ειμαι, δυο στάσεις κάτω απο το σινεμα μενω! Με ενα mbit γραμμη κατεβαζω με 108, νομιζω καλα ειναι :-)

 

στο 1 mb/s δεν φαίνονται διαφορές. και εγώ όταν είχα 1mb/s με τόσα κατέβαζα.

 

τώρα, μιας και είσαι σχετικά κοντά,λογικά θα έχεις καλά αποτελέσματα.

(αν και παίζουν και άλλοι παράμετροι λόγο στην ταχύτητά σου, αυτός είναι ο σημαντικότερος νομίζω). :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...