Προς το περιεχόμενο

ADSL σε σπιτι χωρις τηλεφωνικη γραμμη


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 33
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Νομίζω δε χρειάζεσαι λογαριασμό. Εγώ μετέφερα στο όνομα μου το τηλέφωνο που έχω και επειδή ο πρώτος λογαριασμός ήρθε στο όνομα του προηγούμενου κατόχου της γραμμής πήγα στον OTE και ζήτησα να μου εκτυπώσουν ένα χαρτί που να έχει τα στοιχεία μου. Το βγάλανε σε 2 λεπτά και μετά πήγα στη 4νετ όπου έκανα αίτηση για ADSL 24.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

den exei simasia paidia.

 

proteino kateutheian grammi apo enallaktiko paroxo (HOL).

 

Dioti ipologize xronos perasmatos tou 210+foritotita+kikloma tou enallktikou paroxou

 

Eno tin kateutheian grammi glitoneis to xrono tis foritotitas.

 

bebaia se kathe periptosi prepei na ginei miktonomisi afou einai anenergos broxos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

den exei simasia paidia.

 

proteino kateutheian grammi apo enallaktiko paroxo (HOL).

 

Dioti ipologize xronos perasmatos tou 210+foritotita+kikloma tou enallktikou paroxou

 

Eno tin kateutheian grammi glitoneis to xrono tis foritotitas.

 

bebaia se kathe periptosi prepei na ginei miktonomisi afou einai anenergos broxos

 

 

Η απ εθειας γραμμη απο εναλακτικο χρειαζεται πιο πολυ χρονο.Εχω φιλο σε on telecom που περιμενει 3 μηνες τωρα.Εγω που ειχα γραμμη απο ΟΤΕ με netone περιμενα μονο 20 ημερολογιακες μερες και εμεινα χωρις τηλ μονο 3 ωρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

an vrei kapoio diktuo sthn geitonia kai an auto einai anoikto...ase pou einai paranomo na travas xwris na exeis zhthsei adeia apo ton allo...

xwris na lavoume upopsh thn "e3arthsh" apo ton allon...fantasou na exeis anagkh to net kai o allos na exei kleisto to router...los poulos...

 

Δεν είναι απαραίτητο να "κλέβει" ιντερνετ απο τον γείτονα.

Μπορεί να συνεννοηθεί και να μοιράζονται τον λογαριασμό του ADSL.

Κι εννοείται πως εαν συμφωνήσουν τοτε το modem θα είναι 24Η ανοιχτό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη το εκανα τωρα το σκηνικο να σας ενημερωσω ...

1)συμφερει να παρεις γραμμη απτον ΟΤΕ (3-7 εργασιμες) και μετα να κανεις αιτηση στον αλλο παροχο που θες

2)οπου σας ζητανε λογαριασμο ΟΤΕ για να φανει οτι η γραμμη ειναι στο ονομα σας,μπορειτε να το αντικαταστησετε με ενα εγγραφο-βεβαιωση που να λεει οτι οτ αδε αριθμος ανηκει στο ταδε ονομα. Χρονος: Eπιτοπου-1 εργασιμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2)οπου σας ζητανε λογαριασμο ΟΤΕ για να φανει οτι η γραμμη ειναι στο ονομα σας,μπορειτε να το αντικαταστησετε με ενα εγγραφο-βεβαιωση που να λεει οτι οτ αδε αριθμος ανηκει στο ταδε ονομα. Χρονος: Eπιτοπου-1 εργασιμη.

 

Το δεχοντε αυτο οι εναλακτικοι ή μηπως υπαρχει αποριψη απο τον ΟΤΕ μετα ????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως έγραψα και πιο πάνω με αυτό έκανα αίτηση στη Forthnet οπότε σίγουρα αυτοί το δέχοντε.

 

 

Ευχαριστω.Να δουμε τι θα γινει και με netone...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...