Προς το περιεχόμενο

Συσκευή πλοήγησης


neperios_1984

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΠΑΙΔΕΣ ΒΟΗΘΕΙΑ!!!

Θα ήθελα να ρωτήσω τους γνώστες από PDA, PNA, συσκευές πλοήγησης τελοσπάντων να μου προτείνουν κάποια συσκευή και τι πρέπει να προσέξω σε μια πιθανή αγορά, πχ. θέματα αξιοπιστίας, αυτονομίας, ΝΑ ΜΗΝ ΚΟΛΛΑΕΙ, τι λειτουργικό τρέχει, τι δορυφόρους κ.τ.λ.. Το βασικό που θέλω εγώ είναι να έχει φωνητικές οδηγίες "στρίψε αριστέρα στα 200μ, κάνε αναστροφή...", να μπορώ να του αποθηκεύσω κάποιους συγκεκριμένους προορισμούς (για ταχεία δρομολόγηση και για να μην γράφω συνέχεια πηγαίνε με εκεί) και να έχει και filtering, να υπάρχει δηλαδή επιλογή να σου κάνει υπολογισμό διαδρομής με βάση το δακτύλιο, την Αττική Οδό κ.ό.κ...

 

Το χρειάζομαι άμεσα για τη δουλεία μου. Ευχαριστώ κ καλές γιορτές!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν σε ενδιαφερει να ειναι pda αλλα μονο pna η πιο αξιοπιστη λυση κατα γενικη πιστευω ομολογια λεγεται Tibo !!!! Το εχω και ειναι καταπληκτικο και κανει αυτα που θελεις.

 

www.elasyn.gr

 

Εχει και forum χρηστων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχήν ευχαριστώ που απαντήσατε γρήγορα. Δίνω maximum 300 ευρώ.

Aπό ελληνικούς χάρτες, πιο πρόγραμμα είναι το καλύτερο; Το Destinator, Το i-Drive, Tele - Atlas?

Έχω δεί μέχρι στιγμής τα παρακάτω:

1.Telematix Satman 300 (με το Destinator PN, που όμως μου πάν ότι δωρεάν αναβαθμίζεται σε Destinator 6 - δεν ξέρω αν ισχύει).

2.Fujitsu Siemens N100 (με το Destinator PN, που όμως μου πάν ότι δωρεάν αναβαθμίζεται σε Destinator 6 - δεν ξέρω αν ισχύει).

3. Mio P350 (με το i-Drive).

4. Mio C320b (με το Tele-Atlas).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχήν ευχαριστώ που απαντήσατε γρήγορα. Δίνω maximum 300 ευρώ.

Aπό ελληνικούς χάρτες, πιο πρόγραμμα είναι το καλύτερο; Το Destinator, Το i-Drive, Tele - Atlas?

Έχω δεί μέχρι στιγμής τα παρακάτω:

1.Telematix Satman 300 (με το Destinator PN, που όμως μου πάν ότι δωρεάν αναβαθμίζεται σε Destinator 6 - δεν ξέρω αν ισχύει).

2.Fujitsu Siemens N100 (με το Destinator PN, που όμως μου πάν ότι δωρεάν αναβαθμίζεται σε Destinator 6 - δεν ξέρω αν ισχύει).

3. Mio P350 (με το i-Drive).

4. Mio C320b (με το Tele-Atlas).

 

 

Καλυτερο προγραμμα ειναι το destinator.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τοτε εγω θα σου ελεγα να πας σε pna(satnav) και οχι pda

 

+1 !!!

 

Παρε το Vectro 380 (pna) με 190 ευρω απο Καρφουρ αφου θελεις κατι οικονομικο και περνα το destinator 6.1 !!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις! Θα κοιτάξω και το Vectro 380... Συνοψίζοντας, το θέλω για δουλειά και μόνο και να χει 3 πραγματάκια:

1. Φωνητικές οδηγίες στα ελληνικά,

2. Αποθήκευση αγαπημένων προορισμών,

3. Να υπολογίζει τον δακτύλιο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλα να ξέρεις ότι πρεπει να είναι αξιόπιστο.Να κλειδώνει δλδ.τους δορυφόρους να μην κολλάει και να μην χάνει το στίγμα του,να κάει ευκολα επαναυπολογισμούς κτλ -δεν εχει σημασία αν το θες για 2 ή 3 πραγματα-αλλωστε τα pna για αυτα τα πραγματακια ειναι.

Δες και αυτο και αποφασίζεις http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=21&category=69977967&product=973025

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις! Θα κοιτάξω και το Vectro 380... Συνοψίζοντας, το θέλω για δουλειά και μόνο και να χει 3 πραγματάκια:

1. Φωνητικές οδηγίες στα ελληνικά,

2. Αποθήκευση αγαπημένων προορισμών,

3. Να υπολογίζει τον δακτύλιο...

 

 

Αυτα ειναι θεματα προγραμματος και τα εχει το destinator ολα.Εχει και αλλες δυνατοτητες αποφυγες οδων οπως την Αττικη οδο κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13(πλεον) ΜΙΟ P350 έχω πάρει για φίλους και γνωστούς τον τελευταίο 1.5 χρόνο. Ολοι έχουν βάλει το Destinator (PN παλαιότερα) 6 ή 7 τώρα τελευταία. Κάποιοι απο αυτούς ταξιδεύουν και στο εξωτερικό. Ούτε ένας μου 'κανε παράπονο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως είπε και πιο πάνω τα tibo ειναι πολυ αξιόπιστα pna απλα δεν γνωριζω αν ειναι στην τιμη που θελεις για αυτο σε πηγα σε satnav

 

 

Το Tibo ειναι αρκετα πιο ακριβο.Καπου στα 500+ ευρω εχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13(πλεον) ΜΙΟ P350 έχω πάρει για φίλους και γνωστούς τον τελευταίο 1.5 χρόνο. Ολοι έχουν βάλει το Destinator (PN παλαιότερα) 6 ή 7 τώρα τελευταία. Κάποιοι απο αυτούς ταξιδεύουν και στο εξωτερικό. Ούτε ένας μου 'κανε παράπονο.

 

13 :shifty:Μιλαω για το Μιο 550 και επειδη πριν καιρο το εψαχνα ειχα διαβασει παρα πολλά προβληματα.Anyway ο καθενας μπορει να κρινει κατα πόσο ενα προϊόν παρουσιαζει προβλήματα ή όχι.Εκτος αυτο το παιδι καλύτερα να πάρει ένα pna εφοσον το θέλει για πλοήγηση καθαρά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...