Προς το περιεχόμενο

Nαι ρε ΟΤΕ, πληρώνω πάγιο αλλά μην παίζεις με τη νοημοσύνη μου!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 183
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Αλήθεια, μια εταίρεια στην οποία μπορεί ο καθένας να διορίζει συγγενή του (βλ υπόθεση κόρης Μαγγίνα) πόσο αξιόπιστη μπορεί να είναι;

η μεγαλυτερη @@ που ακουσα ποτε σε φορουμ.(sorry φιλαρακι,αλλα δεν κρατηθηκα!).

ελεος δηλαδη ρε φιλαρακι.μην μας τρελανεις αλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οτι λέει αλήθεια πάντα ενοχλεί

Βλέπε διαφημίσεις οτε.

 

Συγχαρητήρια κερδίσατε κι εσείς μια ετήσια συνδρομή στο σεμινάριο " Επιμόρφωση σε θέματα αξίας των χρημάτων σας" καθώς και το βιβλίο " ABC στην επιχειρηματολογία" :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλήθεια για τις τιμές του σε σχέση με τους εναλλακτικούς τι έχεις να πεις;

1ον ειναι υποχρεωμενος βαση νομου να πουλαει ακριβοτερα.

2ον,αλλο το ειναι ακριβα,και αλλο το δεν εχουμε λεφτα να πληρωσουμε.

 

το οτι εσυ δεν μπορεις να ανταπεξελθεις οικονομικα με μια εταιρια οπως ο οτε,δεν μου λεει κατι.

 

ΥΓ.προσεξε το αυτο.

ενα γαλα φαγε,εχει 1,5 ευρω το λιτρο.

το γαλα Champion μαρινοπουλος εχει 25 λεπτα.το γιατι το εχεις αναρωτηθει ποτε? τι θες να μας πεις,το οτι μερικοι το προτιμουνε επειδη δεν τους φτανουν τα χρηματα,ειναι και ποιοτικο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιμόρφωση σε θέματα αξίας των χρημάτων σας

 

το οτι εσυ,στα 31 σου εισαι αποτυχημενος,και δεν μπορεις να ανταπεξελθεις οικονομικα,και προσπαθεις να γλιτωσεις μεχρι και το τελευταιο ευρω τις τσεπης σου,δεν μας λεει κατι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η μεγαλυτερη λαλακια που ακουσα ποτε σε φορουμ.(sorry φιλαρακι,αλλα δεν κρατηθηκα!).

 

Εντελώς flame το post σου.

Γιατί το θεωρείς λαλακία; Όταν ο καθένας μπαίνει στον ΟΤΕ με βύσμα (από την ίδρυση του) πως διασφαλίζεται ότι είναι κατάλληλος για την θέση; Αυτή η γενική ανικανότητα δεν περνάει και στον καταναλωτή;

(Και είμαι σίγουρος ότι δεν είναι η μεγαλύτερη λαλακία - Τσέκαρε αυτό http://www.insomnia.gr/forum/showthread.php?t=144176)

 

Επίσης πριν λίγο καιρό έλεγες άλλα:

http://www.insomnia.gr/forum/showthread.php?t=217756

http://www.insomnia.gr/forum/showthread.php?t=151832

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

λοιπον.στο πρωτο τοπικ,διαβασε το ποστ #7,το οποιο και προφανος δεν το διαβασες.

 

για το δευτερο τοπικ,ποτε δεν ειπα οτι ο οτε ειναι κορυφη.ειπα οτι απλα οι αλλοι ειναι χειροτεροι.αρα,την επομενη φορα που θα μου κανεις την τιμη να τριγυρνας στο profile μου,ψαξε λιγακι πιο καλα,και οχι "επιλεκτικα" (Α.Κ.Α. οτι μας συμφερει).

 

φιλικα παντα ;)

 

Γιατί το θεωρείς λαλακία; Όταν ο καθένας μπαίνει στον ΟΤΕ με βύσμα (από την ίδρυση του) πως διασφαλίζεται ότι είναι κατάλληλος για την θέση;

ξερεις εσυ καμοια εταιρια στην ελλαδα,που να μην μπαινεις με βυσμα? ολες ετσι δουλευουνε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1ον ειναι υποχρεωμενος βαση νομου να πουλαει ακριβοτερα.

2ον,αλλο το ειναι ακριβα,και αλλο το δεν εχουμε λεφτα να πληρωσουμε.

 

1ον Τους νόμους τους έστησαν οι εκάστοτε μεγαλομέτοχοι του ΟΤΕ (βλ. ελληνική κυβέρνηση)

2ον ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ; Δηλαδή το είναι ακριβά για σένα δεν ορίζεται από την σύγκριση με αντίστοιχες εταιρείες του εξωτερικού, ούτε από την σύγκριση με τον ανταγωνισμό, αλλά ούτε και από την τσέπη σου; Κατάλαβα. Το ορίζεις ανάλογα με την κατεύθυνση που φυσάει ο άνεμος των επιχειρημάτων σου. Εσύ κερδίζεις μόνο το βιβλίο. Τα σεμινάρια δε θα σε βοηθήσουν....:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή το είναι ακριβά για σένα δεν ορίζεται από την σύγκριση με αντίστοιχες εταιρείες του εξωτερικού

 

κανω συγκριση ελλαδας-εξωτερικου οσων αφορα τις τιμες γενικα,και οχι μονο για το ιντερνετ.μονο στο ιντερνετ ειμαστε ακριβοι δηλαδη για σενα? αυτο μας πειραξε? ολα τα αλλα ειναι φτηνα στην χωρα μας δηλαδη,και μονο στο ιντερνετ ειμαστε 10 χρονια πισω στις τιμες,απο τον ευρωπαιο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1ον ειναι υποχρεωμενος βαση νομου να πουλαει ακριβοτερα.

2ον,αλλο το ειναι ακριβα,και αλλο το δεν εχουμε λεφτα να πληρωσουμε.

 

το οτι εσυ δεν μπορεις να ανταπεξελθεις οικονομικα με μια εταιρια οπως ο οτε,δεν μου λεει κατι.

 

ΥΓ.προσεξε το αυτο.

ενα γαλα φαγε,εχει 1,5 ευρω το λιτρο.

το γαλα Champion μαρινοπουλος εχει 25 λεπτα.το γιατι το εχεις αναρωτηθει ποτε? τι θες να μας πεις,το οτι μερικοι το προτιμουνε επειδη δεν τους φτανουν τα χρηματα,ειναι και ποιοτικο?

 

Άρα το πιό ακριβό είναι το καλύτερο; Οπότε είμαι σίγουρος ότι στο κινητό σου έχεις το ακριβότερο πρόγραμμα. Έχεις σκεφτεί ότι το ΦΑΓΕ είναι πιο ακριβό επείδη βγάζει συνέχεια διαφημίσεις στην τηλεόραση; Έχεις ακούσει τίποτα για το καρτέλ γάλακτος; Τσέκαρε

http://www.enet.gr/online/online_print?id=19515764

http://news.kathimerini.gr/4dcgi/_w_articles_economy_1_19/12/2006_209467

 

χμμμμ...

"η μεγαλυτερη @@ που ακουσα ποτε σε φορουμ.(sorry φιλαρακι,αλλα δεν κρατηθηκα!).

ελεος δηλαδη ρε φιλαρακι.μην μας τρελανεις αλλο."

 

"το οτι εσυ δεν μπορεις να ανταπεξελθεις οικονομικα με μια εταιρια οπως ο οτε,δεν μου λεει κατι."

 

"φιλικα παντα"

 

Εννοείται φιλικά!! (φαντάσου να ήταν και εχθρικά!!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξερεις εσυ καμοια εταιρια στην ελλαδα,που να μην μπαινεις με βυσμα? ολες ετσι δουλευουνε.

 

Μιλάς με στοιχεία; Περιμένω να τα ακούσω με αγωνία!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μην μας τρελανεις αλλο."

 

μιλας γενικα εκ μερους και των 86000 χρηστων του φορουμ? οχι γιατι βλεπω ....πλυθυντικο.

τι παει να πει το "μας" ?

 

ΥΓ.πηγαινε δωσε στο παιδι σου γαλατακι ....champion! εγω δεν του δινω τετοια φτηνιαρικα προιοντα παντος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

bougas ... ξεμείναμε από επιχειρήματα και αρχίσαμε να προσβάλλουμε; Τουλάχιστον προσπαθείς ακόμα. Τέλος πάντων επειδή το πας για κλείδωμα το τοπικ (μπας και γλυτώσεις) πες μου κάτι: ο μπαμπάς σου.... Εθελούσια; ;)

 

Δυστυχώς αυτή η νοοτροπία είναι που χαλάει την αγορά για όλους μας. Τυπάκια σαν κι εσένα δίνουν μπόσικα και στον ΟΤΕ και σε όλους τους ασυνείδητους

 

Υ.Σ. Αν υποψιαστώ πως ψωνίζεις κι από e-shop θα πεθάααανω :lol::lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1ον ψωνιζω μονο απο το πλαισιο.

 

Τέλος πάντων επειδή το πας για κλείδωμα το τοπικ (μπας και γλυτώσεις)

ποτε δεν κλειδωσε κανενα τοπικ εξαιτιας μου,και δεν θα γινει και τωρα.

 

bougas ... ξεμείναμε από επιχειρήματα

μιλαει για επιχειρηματα αυτος που δεν ανεφερε ουτε ενα? απο ποτε? απο ποποτε?

 

Δυστυχώς αυτή η νοοτροπία είναι που χαλάει την αγορά για όλους μας.

οριστε και το κοινωνικο μυνημα που μας περασε ο frenzy! ευγε αγορι μου!

 

Τυπάκια σαν κι εσένα δίνουν μπόσικα και στον ΟΤΕ

αλλη φορα,πριν πεταχτεις σαν την @@ σε ενα θεμα για το οποιο 10 μηνες τωρα δεν εχεις μιλησει ποτε,κανε μια προσπαθεια να διαβασεις και τα προηγουμενα ποστ του καθε τοπικ.ετσι θα εβλεπες οτι ειμαι ενας δυστηχως πελατης του double play,και λεω δύστηχως,γιατι ειμαι σε μια αξιοπιστη εταιρια,11μερες χωρις τηλεφωνο .... και το ρουτερ να κλειδωνει στα μισα.... και το download να μην ξεπερναει τα 800κ! αυτες ειναι οι εναλακτικες.

 

αλλα ξεχασα....δεν εχω παγιο οτε!

 

γι'αυτο και σου ειπα,οτι πληρωσεις....παιρνεις!

 

αλλο εισητηριο το αιας σαλαμινας - μοσχατο (9 ευρω),και αλλο εισητηριο το ολυμπιακος - τσελσι σε 2 μηνες....(50 ευρω). υπαρχει μια διαφορα βλεπεις στην ποιοτητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...