Προς το περιεχόμενο

Nαι ρε ΟΤΕ, πληρώνω πάγιο αλλά μην παίζεις με τη νοημοσύνη μου!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 183
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
ο νομος της ποιοτητας.

 

Είναι κανόνας όχι νόμος. Εγώ από την άλλη δεν πιστέυω ότι κόστος=ποιότητα όσον αφορά τον ΟΤΕ. Άλλωστε το μόνο που έχει να αντιπροτείνει είναι άμεση ενεργοποίηση (που την κάνει ο ίδιος και για τον εαυτό του και για τους εναλλακτικούς) και γρήγορο helpdesh (που το πληρώνουμε εμείς). Προβλέπω όμως εξυγίανση που θα κάνει κόσμο (δυστυχώς) να χάσει την δουλειά του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κανονας,νομος οπως θες πες το , αλλα το φθηνοτερο το προτιμω (edit: κατοπιν προτροπης του φιλου astrat) καθαρα και μονο σε απολυτα ιδιο προιον και οχι αναμεσα σε κατι σαν αυτο.

και οποιος καταλαβε , καταλαβε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
η μεγαλυτερη @@ που ακουσα ποτε σε φορουμ.(sorry φιλαρακι,αλλα δεν κρατηθηκα!).

ελεος δηλαδη ρε φιλαρακι.μην μας τρελανεις αλλο.

 

epeidh eimai TRUE EVOL

 

h dikia sou htan apo tis megalyteres(sigoura megalyterh apo auth)...dld oti h aeropsyktra sou exei ton CPU se xamhloterh 8ermokrasia apo thn 8ermokrasia tou dwmatiou sou :P milame gia epiteugma ths fysikhs etsi...rofl

kai se ekeino to topic epemenes kiolas kai mas trelaines kai allo :P

 

filika panta :P :p :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κανονας,νομος οπως θες πες το , αλλα το φθηνοτερο το προτιμουμε καθαρα και μονο σε απολυτα ιδιο προιον και οχι αναμεσα σε κατι σαν αυτο.

και οποιος καταλαβε , καταλαβε

 

Δεκτή και σεβαστή η γνώμη σου αρκεί να κάνεις το "προτιμούμε" σε "προτιμώ".

Στην περίπτωση του προτιμούμε, θα έλεγα ότι δεν υπάρχει ούτε κανόνας ούτε νόμος. Το σωστό για εμένα είναι να κρίνουμε συνολικά δύο ανόμοια πράγματα και να βλέπουμε ποιό έχει τον καλύτερο συντελεστή κόστους/απόδοσης. Κατά την γνώμη μου ο ΟΤΕ δεν έχει τον καλύτερο συντελεστή. (τουλάχιστον ακόμα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεκτή και σεβαστή η γνώμη σου αρκεί να κάνεις το "προτιμούμε" σε "προτιμώ".

Στην περίπτωση του προτιμούμε, θα έλεγα ότι δεν υπάρχει ούτε κανόνας ούτε νόμος. Το σωστό για εμένα είναι να κρίνουμε συνολικά δύο ανόμοια πράγματα και να βλέπουμε ποιό έχει τον καλύτερο συντελεστή κόστους/απόδοσης. Κατά την γνώμη μου ο ΟΤΕ δεν έχει τον καλύτερο συντελεστή. (τουλάχιστον ακόμα).

 

εχεις δικιο το διορθωσα , και καλες γιορτες σε ολους βεβαια....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...δεν σεβονται την επιλογη του 90% των ελληνων...
Γαμώ τα επιχειρήματα!!! Αυτό το ποσοστό ήταν μέχρι πέρσι 100%, γιατί πολύ απλά ο ΟΤΕ ήταν η μοναδική επιλογή των Ελλήνων. Και όταν μέσα σε ένα χρόνο έχει χάσει το 10% των πελατών του παρά τις καθυστερήσεις που προκαλεί στις αποδεσμεύσεις των βρόγχων, σημαίνει ότι πάρα πολλοί από τους Έλληνες ήταν τόσο δυσαρεστημένοι που με την πρώτη ευκαιρία θέλησαν να αλλάξουν πάροχο.

Πολύ θα ήθελα να ήξερα πόσο θα ήταν αυτό το ποσοστό αν ο ΟΤΕ μπορούσε να αποδεσμεύσει άμεσα όσους θέλουν να φύγουν. Κάτι μου λέει ότι οι μόνοι που θα έμεναν στον ΟΤΕ θα ήταν ηλικιωμένοι που δεν έχουν ιδέα τι είναι ο εναλλακτικός πάροχος και κάποιοι γραφικοί (ονόματα δε λέμε :P).

 

Και κάτι άλλο. Αφού όπως λες δε σε πειράζει να πληρώσεις παραπάνω για να έχεις ποιοτικές υπηρεσίες, γιατί δε δίνεις τα 70? για να σε αποδεσμεύσει η Forthnet και να επιστρέψεις στον υπέροχο ΟΤΕ; Ενός μηνός πάγια για ΟΤΕ είναι. Εκεί κάνεις τσιγκουνιές ή μήπως είσαι μαζόχας και γουστάρεις να σε ταλαιπωρούν; :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

vasika mhn 3exnas oti oi perissoteroi ellhnes pane me thn nootropia "e pou na allazoume twra? as katsoume edw pou eimaste" (aka wxaderfistes...)

 

variomaste mexri ahdias na psa3oume gia thn f8hnoterh lysh (den milaw mono gia thlepikoinwnies etsi) gia na mhn kourastoume...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

episis stin pleionotita twn periptwsewn, den mporoun na allaksoun paroxo epeidi poli apla den iparxei kapoios enallaktikos stin perioxi tous...

 

Εαν ηταν παντου οι εναλλακτικοι θα χε αδειασει ο οτε.Αλλα να εκανε και γρηγορα και τις φορητοτητες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και όσοι θέλουν να φύγουν από τον ΟΤΕ, μπορούν; Εγώ που καλύπτομαι από τον Αύγουστο περιμένω (όπως και πάρα πολλοί άλλοι) πότε θα δεηθεί ο πΟΤΕ να δώσει ζεύγη χαλκού στην Forthnet για να λειτουργήσει επιτέλους αυτό το γ..μένο Α/Κ της Νίκαιας. :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και όσοι θέλουν να φύγουν από τον ΟΤΕ, μπορούν; Εγώ που καλύπτομαι από τον Αύγουστο περιμένω (όπως και πάρα πολλοί άλλοι) πότε θα δεηθεί ο πΟΤΕ να δώσει ζεύγη χαλκού στην Forthnet για να λειτουργήσει επιτέλους αυτό το γ..μένο Α/Κ της Νίκαιας. :devil:

 

Καλη υπομονη φιλε θα λυτρωθεις και εσυ,και εγω ειχα ταλαιπωρια μεχρι να παω σε εναλλακτικο,αλλα τωρα ειμαι ανετος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...