Προς το περιεχόμενο

E-Shop το καβαλησαν το καλαμι...


gust

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συμφωνώ απόλυτα Hlapatsa, όμως αν η επιχείρηση ήταν δική τους θα αδιαφορούσαν;

Δε νομίζω! όμως ποια μεγάλη επιχείρηση θα πληρώσει τον υπάλληλο αρκετά ώστε να τον κάνει να ενδιαφερθεί για τη δουλειά του; Καμία ή στην καλύτερη πολύ λίγες.

 

Κακά τα ψέματα, από ένα σημείο και πέρα χάνεται η μπάλα. Και αυτό συμβαίνει ιδιαίτερα εδώ στην Ελλάδα γιατί καβαλάνε το καλάμι πολύ εύκολα.

Γνωρίζω επιχειρήσεις στην Ευρώπη οι οποίες ασχολούνται με το e commerce και μάλιστα με το ίδιο αντικείμενο με το E-Shop και η εξυπηρέτησή τους είναι άψογη. Και μιλάμε για επιχειρήσεις πολύ μεγαλύτερες από το E-Shop. Δε θα αναφέρω συγκεκριμένο όνομα για να μη θεωρηθεί διαφήμιση, αλλά είμαι σίγουρος ότι κάποιοι θα καταλάβουν τι εννοώ.

 

Είναι θέμα νοοτροπίας. Οι περισσότεροι είναι της αρπαχτής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 297
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Τις τελευταίες 4 φορές που έχω αγοράσει από Eshop.gr (από Σεπτέμβριο) τις 3 έχει αργήσει η παραγγελεία για πάνω από 10 μέρες! 'Επαθα και εγώ το ίδιο πράγμα , να παίρνω τηλέφωνα και να με γραφουν.

 

Εδώ και 5 χρόνια που αγόραζω από εκεί, έρχονται σε 3 μέρες το πολύ. Μου έχει τύχει να παραγγείλω και να έρθουν την άλλη μέρα. Τώρα το έχουν ξεφτιλίσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως και εγώ απο πρωσοπική εμπειρία απο το E-shop εχω τα χειρότερα να λέω.Πήγα και έκανα το λάθος να πάω απο κατάστημα για να παραγείλω κάτι και το τι τράβηξα δεν περιγράφεται.:-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω μέχρι στιγμής δεν έχω κανένα παράπονο από το E-shop..Ολες τις φορές σε δυο τρεις μέρες τα έχω παραλάβει..

Την "Εξέλιξη παραγγελίας" που έχει στο site τους δεν πρέπει να την εμπιστεύεστε ποτέ..πάντα να τους παίρνετε τηλ. Σχεδόν όλες τις φορές που παρήγγειλα κάτι και ενώ είχε έρθει η παραγγελία και είχα τα πράγματα στα χέρια μου, στο site έγραφε είτε "Τιμολόγηση παραγγελίας", είτε "Πακετάρισμα προϊόντων".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω μέχρι στιγμής δεν έχω κανένα παράπονο από το E-shop..Ολες τις φορές σε δυο τρεις μέρες τα έχω παραλάβει..

Την "Εξέλιξη παραγγελίας" που έχει στο site τους δεν πρέπει να την εμπιστεύεστε ποτέ..πάντα να τους παίρνετε τηλ. Σχεδόν όλες τις φορές που παρήγγειλα κάτι και ενώ είχε έρθει η παραγγελία και είχα τα πράγματα στα χέρια μου, στο site έγραφε είτε "Τιμολόγηση παραγγελίας", είτε "Πακετάρισμα προϊόντων".

 

και εσυ δηλαδη το θεωρεις σωστο αυτο η εισαι αναγκασμενος να ξαναπαρεις τηλ ; ισα ισα που το e-shop σαν καταστημα ΠΡΕΠΕΙ να σε παρει τηλ και να σε ενημερωσει για τυχον αλλαγες που θα υπαρξουν στην παραγγελια σου

 

ετσι ξερω οτι κανουν τα σωστα μαγαζια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εσυ δηλαδη το θεωρεις σωστο αυτο η εισαι αναγκασμενος να ξαναπαρεις τηλ ; ισα ισα που το e-shop σαν καταστημα ΠΡΕΠΕΙ να σε παρει τηλ και να σε ενημερωσει για τυχον αλλαγες που θα υπαρξουν στην παραγγελια σου

 

ετσι ξερω οτι κανουν τα σωστα μαγαζια

 

Συμφωνω απολυτα!

Αν ειναι δυνατον να πρεπει να τους παρακαλαμε τηλεφωνικα να μας στειλουν τα προιοντα που πληρωνουμε με χρηματα απο την τσεπη μας!:mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

emena prosopika apo eshop pote tipota den exei kathisterisei otan i paragelia grafei oti ine amesa diathesimi, Akoma kai 1 paketo dvd adia na paragilw apo kerkura pou ime, tis perisoteres fores tin epomeni i tin methepomeni ta exw

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συμβενουν αυτα μωρε, το σωστο ειναι να αναφερει την ωρα της τηλεφωνικης διαλλεξεις που τουθ εκλεισαν τον τηλεφωνο για να τιμωρισουν τουλαχιστον τον υπαλληλο. απ την αλλη εμενα ποτε δεν εχουν καθυστερηση, την αλλη παραλη μερα μου τα φερνουν.

 

μονο μι απουστια μου ειχαν κανει μια φορα, που εκανα καταλαθος 2 παραγγελιες μαζι η μια ηταν πανω απο 100 ευρς και δεν μου χρεωσαν μεταφορα και η αλλη 30 ευρς και μου τα χρεωσαν ενω ηρθαν ταυτοχρονα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ έχω παρατηρήσει καθυστερήσεις σε κάποια προϊόντα και όλα ξεκινάν από την κακή ενημέρωση του site, δηλαδή δεν υπάρχει διαθεσιμότητα σε ένα προϊόν δεν ενημερώνουν το site και εσύ μένεις ξεκρέμαστος μέχρι κάποιο υπάλληλος να το παραγγείλει.

Προσωπικά είχα ένα περίεργο κόλλημα με ένα πολλυμηχάνημα τις hp που δεν εισαγόταν Ελλάδα ενώ το e-shop το είχε. To αποτέλεσμα ήταν να περάσουν 25 μέρες για να μου πουν ότι το μηχάνημα είχε μπει λάθος στο site και ότι δεν θα εισαχθεί Ελλάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγάλωσε και γέρασε κι΄ασπρίσαν τα μαλλιά του.

Αλλά καλά κάνει και κάνει ότι κάνει αφού τόσα χρόνια δεν έχει βγεί κάποιο άλλο κατάστημα που να μπορεί να το ανταγωνιστεί στις τιμές.

Και δεν είναι μόνο οι τιμές που είναι καλές αλλά και τα πολλά e-shop point που έχει σχεδόν σε όλη την Ελλάδα και γλυτώνουν τους περισότερους μας από τη χρέωση των μεταφορικών. Αυτά τα 10-15 € που γλυτώνουμε καλά είναι. Και φυσικά το εκμεταλεύεται το e-shop.

Για after sale services δεν έχω ακόμη ιδέα αλλά θα αποκτήσω σύντομα αφού πρόκειται να επιστρέψω ένα δίσκο που ψόφησε μέσα στις πρώτες ώρες :fear:

Καλή μου τύχη :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για μενα,ειναι νομος,οτι μεγαλωνει και αποκτα δυναμη και χρημα χανει σε ποιοτητα και καλη εξυπηρετηση!

εγω εχω να παρω απο το eshop απο το 2004 και δε προκειται να ξαναπαρω ποτε και το εννοω ΠΟΤΕ

προτιμω να δωσω 5-10 ευρω παραπανω και να ειμαι ηρεμος

τεσπα,ο καθενας ειναι ελευθερος να αγοραζει απο εκει που θελει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ παλιός και μόνιμος πελάτης του eshop αλλά το έχω κόψει πλέον. Δόξω τω Θεώ υπάρχει πια τόσος ανταγωνισμός που βρίσκουμε και αλλού αυτά που ψάχνουμε.

 

Η πλάκα είναι ότι δεν έχω κάποιο συγκεκριμένο παράπονο εναντίον τους, σε όλες τις παραγγελίες ήταν υποδειγματικοί (σε σχέση με άλλα eshops που έχω δοκιμάσει) και μια φορά που πήρα hardware χαλασμένο εξ' αρχής, αντικαταστάθηκε μέσα σε 2-3 μέρες.

 

Απλώς έχω ακούσει και διαβάσει τόσα εκατομμύρια παράπονα για τους τύπους από το Χαλάνδρι που τους αποφεύγω πλέον για να μην πάθω κι εγώ τα ίδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...