Προς το περιεχόμενο

Προσέχετε καλα τις τηλεορασεις !!!


KnightRider

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators
Εγω διπλα στην Τιβι μου εχω ενα απο τα 2 ηχεια Β&W που ειναι συνδεδεμενα σε ενισχυτη, για να ακουω μουσικη...Αυτα ειναι μονωμενα ή οχι?

 

Έλα ντε. Κι εγώ δίπλα στην CRT τηλεόρασή μου έχω δύο JM Lab ηχεία δαπέδου. Μιλάμε για μεγάλα ηχεία. Ψηλά ηχεία, γύρω στο 1,20.

Τα οποία είναι συνδεδεμένα με ενισχυτή και παίζουν μονίμως όταν είναι ανοιχτή η τηλεόραση (γιατί βλέπω μονίμως από DVD)

 

Λες να πάθω τίποτα; :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα παντος η παλια μου τηλεωραση CRT,που διπλα της επαιζαν επι 10+ χρονια τα παλια καλα ξυλινα pioneer 250W ολη την ημερα,δεν επαθε απολυτος τιποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τις CRT το έχω ακούσει οτι υπάρχει τέτοιος κίνδυνος, αλλά για τις TFT δεν νομίζω να ισχύει.

 

Εμένα η παλιά μου CRT έχει παραμορφωθεί τελείως, έχει αποκτήσει μια καμπύλη αριστερά και αλλη μια δεξια.

Τα παλιά ηχεία του pc μου ήταν πολύ ευαίσθητα σε ηλεκτρομαγνητικές παρεμβολές, έκαναν συνέχεια παράσιτα... μέχρι και επικοινωνία απο ταξιτζή είχα ακούσει:shock:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε μη λέτε χαζομάρες! Οι TFT οθόνες δεν έχουν ΚΑΜΙΑ παρεμβολή από ηχεία ή άλλο αντικείμενο που εκπέμπει μαγνητική ενέργεια, γιατί απλά ΔΕΝ είναι κατασκευασμένες όπως οι CRT.

Επίσης, ηχεία στερεοφωνικών κατασκευασμένα με όλες τις προδιαγραφές, δεν πρόκειται ποτέ να δημιουργήσουν πρόβλημα μαγνητισμού σε CRT οθόνες. Να προσέχετε τα φτηνιάρικα ηχεία χωρίς προδιαγραφές. Αυτά μπορούν να προκαλέσουν πρόβλημα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και όταν παίρνετε τις τηλεοράσεις αυτοί πάντα λένε να μην βάζουν τα ηχεία κοντά στην τηλεοραση είτε κατι που είναι απο μαγνήτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

eleos re Knightrider...me thn hmima8eia sou exeis peta3ei ta apisteuta edw mesa autes tis meres...

TFT kai Plasma den exoun kanena provlhma me hxeia epeidh den exoun ka8odiko swlhna...simple...twra gia CRT WHO CARES?! les kai yparxei periptwsh na exei agorasei kaneis prosfata CRT h prokeitai na agorasei...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και όταν παίρνετε τις τηλεοράσεις αυτοί πάντα λένε να μην βάζουν τα ηχεία κοντά στην τηλεοραση είτε κατι που είναι απο μαγνήτη.
Εννοείται ότι έτσι πρέπει να κάνεις. Όπως επίσης να φορτίσεις και την μπαταρία του νέου σου κινητού για 14 ώρες συνέχεια με το κινητό κλειστό. :mrgreen:
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοείται ότι έτσι πρέπει να κάνεις. Όπως επίσης να φορτίσεις και την μπαταρία του νέου σου κινητού για 14 ώρες συνέχεια με το κινητό κλειστό. :mrgreen:

 

που κολαει το ενα με το αλλο? :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλα ντε. Κι εγώ δίπλα στην CRT τηλεόρασή μου έχω δύο JM Lab ηχεία δαπέδου. Μιλάμε για μεγάλα ηχεία. Ψηλά ηχεία, γύρω στο 1,20.

Τα οποία είναι συνδεδεμένα με ενισχυτή και παίζουν μονίμως όταν είναι ανοιχτή η τηλεόραση (γιατί βλέπω μονίμως από DVD)

 

Λες να πάθω τίποτα; :P

 

Φαινεται πως θα την γλυτωσουμε!:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Φαινεται πως θα την γλυτωσουμε!:-D

 

Προς το παρόν φίλε μου, προς το παρόν! Ποιός ξέρει ποιοί άλλοι κίνδυνοι παραμονεύουν!!

 

Εγώ λέω να μην περνάμε δίπλα από τα ηχεία, μπορεί να μας μαγνητίσουν την καρδιά και να μη δουλεύει σωστά.

Μακρυά από τα ηχεία! :confused:

 

Και μην βάζετε ακουστικά! Τα ακουστικά δεν είναι μικρά ηχεία; Μακρυά και από τα ακουστικά! :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως στην παλιά μου οθόνη (μία CTX 17άρα CRT) με το που πλησίαζα τα Creative ηχεία μου σε απόσταση κάτω των 10 εκατοστών, η οθόνη έπαιρνε ένα ροζ - κόκκινο χρώμα στο σημείο που ήταν κοντά στο ηχείο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προς το παρόν φίλε μου, προς το παρόν! Ποιός ξέρει ποιοί άλλοι κίνδυνοι παραμονεύουν!!

 

Εγώ λέω να μην περνάμε δίπλα από τα ηχεία, μπορεί να μας μαγνητίσουν την καρδιά και να μη δουλεύει σωστά.

Μακρυά από τα ηχεία! :confused:

 

Και μην βάζετε ακουστικά! Τα ακουστικά δεν είναι μικρά ηχεία; Μακρυά και από τα ακουστικά! :rolleyes:

 

Xαχα, κορυφαιο!:-D

 

Χθες μιλαγα στο ασυρματο τηλεφωνο για 10' κοντα στα ηχεια, και κοιτωντας το ρολοι μου συνειδητοποιησα οτι ειχε περασει 1 ωρα.Ορκιζομαι οτι το μαγνητικο πεδιο τους δημιουργησε χρονικο κενο!:P:p:p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...