Προς το περιεχόμενο

Δεν έχω ιδέα τι παιχνιδομηχανή να διαλέξω


Braker1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αποψη 1)PS3:Το εχω δει σε ενα φιλο και στον θειο μου.Το ενα σε CRT 40" και το αλλο σε μια plasma 55" νομιζω.Γενηκα μια ησοροπιμενη και πολλα υποσχομενη κονσολα.Ισως να ιστερει λιγο σε τιτλους...Μπροει να γινει και ενα ορεο media center.

Αποψη 2)Xbox 360:Το εχει ενας κολητος μου σε μια 20" ΤΦΤ για pc.Ποολη ορεο επεισης αλλα εχιε και τα "στραβα"(απο κει που δν το περιμενεις χερετε τον μακαριτη).

 

Γενηκα τα δοκιμασαμε στην τηλεοραση του θειου μου και τα 2 και απο αποψη απεικονησεις και λεπτομεριας το PS3 ειναι καλυτερο(σε τετοιου ειδους τηλεορασεις)ενο στην 20"αρα το xbox φαινοτανε πολυ καλητερο.

Συμπερασματα δικα σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 38
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Braker1 αν σκοπεύεις να παίζεις αρκετά online πάρε 360 που και καλύτερα features έχει και μεγαλύτερο community (Έλληνες και ξένους). Κατα τ' άλλα δεν έχουν μεγάλες διαφορές. Από παιχνίδια σε καλύπτουν και τα δύο άνετα για αυτό που ζητάς. Tο Wii πάρτο άμα θες για έξτρα.

 

Από θέμα αξιοπιστίας μάλλον τα τελευταίο 360 δεν έχουν πρόβλημα και ο θόρυβος με τα χαλασμένα 360 έχει καταλαγιασει. Επίσης είναι λογικό να αντιμετοπιζόταν αργά ή γρήγορα το πρόβλημα όπως έχει γίνει και στο παρελθόν με προβλήματα που είχαν άλλες κονσόλες στα πρώτα στάδια της ζωής τους που λύθηκαν στην πορεία. Αυτά όμως μένει να τα δούμε σε βάθος χρόνου. Φυσικά ο αγαπητός Slay ότι και να γίνει πάντα θα ισχυρίζεται ότ τα 360 θα χαλάνε γιατί δεν του έχει μείνει και τίποτα άλλο να λέει, οπότε μην τον ακούς :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμφιβάλουμε οτι και τα νέα 360 χαλάνε; Αν ναι πείτε το μου και με μεγάλη μου χαρά να πάω να φλασάρω και το Benq 06/07 premium hdmi lot 727 που έχω.. Εκτός αμα εννοείς καινούριο 12/07 οπότε πάω πάσο.. Με τους μήνες και την τύχη παίζουμε...

Μακάρι να ήταν διαφορετικά...

φιλικά πάντα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμφιβάλουμε οτι και τα νέα 360 χαλάνε; Αν ναι πείτε το μου και με μεγάλη μου χαρά να πάω να φλασάρω και το Benq 06/07 premium hdmi lot 727 που έχω.. Εκτός αμα εννοείς καινούριο 12/07 οπότε πάω πάσο.. Με τους μήνες και την τύχη παίζουμε...

Μακάρι να ήταν διαφορετικά...

φιλικά πάντα..

 

Εγώ ναι αμφιβάλω :) Αλλά δεν το λέω και με βεβαιότητα. Άμα χαλάει πλέον 1 στα 100 (από τα τελευταία σαν αυτό που έχεις λέω για να μην παρεξηγηθώ) δεν χάλασε ο κόσμος, υπάρχει και η εγγύηση. Επίσης άρχησαν να βγαίνουν και τα FALCON τώρα, οπότε για κάποιον που θα αγοράσει καινούργια αυτή τον ενδιαφέρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eνας σημαντικοτατος παραγοντας ειναι πως το ps3 δεν περνει τσιπακι,και απο οτι φαινετε θα παρει κανενα χρονο ακομα(λογο και το κοστος των blue ray)εμενα απο αυτο κ μονο το απεκλεισα...

Οποτε εισαι αναμεσα στα χ360 κ wii...

Για να επιλεξεις το ερωτημα ειναι πως φανταζεσαι το gaming σου.

Δηλαδη το θες για παρτη σου η να καλεσεις παρεα κ να ξεσκιστητε στο γελιο?

Αν στεκει το πρωτο πας καρφι στο xbox(εχει καθαρη υπεροχη στα γραφικα).

Αν το δευτερο πας στο wii με πολυ πιο "διασκεδαστικο" χειρισμο που σε βαζει στο παιχνιδι...

 

Υ.Γ Εγω παντως τσιμπησα το wii πριν κανενα μηνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν σεβεσαι τo γεγονος οτι είσαι έλληνας πάρε PS3.Καταρχην λέγεται playstation,και παίζει και PRO!!!!PS3 δαγκωτο....

(Ειχα μεγάλη περιέργεια να δω πως νιώθει ενας ηλίθιος όταν postarei)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν σεβεσαι τo γεγονος οτι είσαι έλληνας πάρε PS3.Καταρχην λέγεται playstation,και παίζει και PRO!!!!PS3 δαγκωτο....

(Ειχα μεγάλη περιέργεια να δω πως νιώθει ενας ηλίθιος όταν postarei)

 

και παίζει το PRO χάλια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ απότι είδα απ το avatar και από τα στοιχεία που παρέθεσες θα σου ταίριαζε καλύτερα το ps3.Το παίζουν γιάπηδες , φαντάζομαι θα ναι στα top gadgets του status, του ekali golf club .Οι hardcore gamers πάνε 360 οι pcades πάνε wii αλλά καταλήγουν να παίζουν παιχνίδια του gamecube και όσοι τα χουν τα ρίχνουν σε ps3.

 

Τώρα για παιχνιδάκια θα σου λεγα να τα νοικιάσεις τα εξής heavenly sword, uncharted drake's fortune όχι για κάνα άλλο λόγο αλλά για τί να δώσεις 160 ευρώ για 2 παιχνίδια που φτάνουν δε φτάνουν τις 10 -11 ώρες μαζί στο σύνολο.

 

Α ρε sony που κατάντησες τις παιχνιδομηχανές σου :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε μου εγω θα σου ελεγα (σε περιπτωση που δεν εχεις) να παρεις ενα ps2....

αμα το θες ετσι για χαβαλε, να περναει η ωρα, κανα ποδοσφαιρακι με τους φιλους σου, ειναι αυτο που ψαχνεις....

...γιατι εχει απειρααααα παιχνιδια (παιχνιδαρες) ειναι παμφηνοοοο και πολλλλυ χαβαλε....:-)

 

Σωστός !

 

Και σε 1,5- 2 χρονάκια το χάρησέ το σε κάποιο ανήχι-ξάδερφι-συγγενη ή φίλο.(Porsche-Jeep-55'' TV) και το αλλάζεις με το PS3 που θα έχει τα μισά χρήματα και τα 3πλάσια παιχνίδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν σεβεσαι τo γεγονος οτι είσαι έλληνας πάρε PS3

 

τι εννοεις οταν λες "αν σεβεσαι το γεγονος οτι εισαι ελληνας" ? δεν το επιασα?

 

και παίζει και PRO!!!!

Ειχα μεγάλη περιέργεια να δω πως νιώθει ενας ηλίθιος όταν postarei[/color])[/color]

 

οοοοοοο! πινεις μπαφους και παιζεις pro? :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε man προφανως επίτηδες postara ετσι,απλά θέλοντας να θίξω την συγκεγκριμενη νοοτροπία;)το αστείο οτι δεν βγήκε κανένας να με βρίσει όπως θά έπρεπε για ένα τέτοιο Post,αυτό απο μονο του λεει πολλά βέβαια..;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...