Προς το περιεχόμενο

Εργαλείο ενοποίησης φωτογραφιών σε πανόραμα;


vrethan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αγαπητοί μου φίλοι συνMacάδες (και δη εκείνοι που είναι, τουλάχιστον, ερασιτέχνες φωτογράφοι),

 

το ερώτημά μου, που αναφέρεται και στον τίτλο, είναι εάν γνωρίζετε κάποιο εργαλείο ή προγραμματάκι (freeware, κατά προτίμηση) που να ενώνει δύο ή και περισσότερες φωτογραφίες και να τις μετατρέψει σε πανόραμα.

 

Βέβαια, μετά από κάποιο ψάξιμο στο δίκτυο, βρήκα δύο και τα οποία είναι τα εξής: 1. Calico folder και, 2. HuginOSX. Το μεν πρώτο είναι αρκετά απλό και εύχρηστο αλλά έχει το μειονέκτημα ότι μετά τη μετατροπή των εικόνων σε πανόραμα κατά την επισκόπηση της τελικής εικόνας έχει ενσωματωμένη την σφραγίδα της, ενώ το δεύτερο δε μου δουλεύει καθόλου (ή πιο σωστά, μου είναι αρκετά δύσχρηστο)

 

Έτσι λοιπόν, μήπως γνωρίζεται κάποιο άλλο εκτός από τα δύο παραπάνω;

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων. ;)

 

Υ.Γ: Ξέρω πως είναι πολύ εξειδικευμένη ερώτηση έως και κουλή αλλά τι να κάνω που με τρώει η περιέργεια και αφήστε που ασχολούμαι με την φωτογραφία ερασιτεχνικά :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρω είπες freeware στο photoshop cs3 υπάρχει αυτοματοποιημένη διαδικασία... του δίνεις απλά τις photos και πατάς ένα κουμπί και τα υπόλοιπα τα κάνει μόνο του...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...