Προς το περιεχόμενο

Μερη να φας στο κεντρο της Αθηνας.


louben

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Α, δεν ξέρω από τέτοιες βλασφήμιες. Το Ζύθο στην Κηφισσίας ίσως αλλά είναι πιασοκώλικο. Και δεν παρκάρεις εύκολα.

Παρε τα παπαρια μου, ΧΤΕΣ ημουν στον Ζυθο. Πιασοκωλικο ΚΑΡΓΑ, φαι τουμπανειρο μπορω να πω παντως(σε ποσοτητα) απλα δεν ειμαι φαν αυτου του ειδους, μου θυμιζει την χαμενη ευκαιρια του '45, αααααχ

 

Για να σου δωσω να καταλαβεις τι ψαχνω, σκεψου το Λα Παστερια αλλα οχι σε Ιταλικο, σε ποιο γενικο, να τρως σαν ανθρωπος αλλα να μην ειναι και κατι που θα το λεει η γκομενα στην φιλη της "Πωπω με πηγε εκει"

 

ΥΓ. Η πλακα ειναι οτι δεν καιγομαι να παω σε κατι τετοιο, παω και ενα Ruby's και τελειωσε, απλα μου εχει κανει αισθηση οτι πλην καποιων γνωστων αλυσιδων δεν υπαρχουν ετσι μερη τετοιου στυλ(σε αντιθεση με οτι "κατηγοριοποιημενη" μαλακια στυλ Ιταλικο, Κινεζικο, Γιαπωνεζικο, Ανατολικοτιμοριανο, τρεντυ, emo, καγκουριδικο, που αναθεμα με και αν βγαινει ταμειακα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 89
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Ψάχνεις λιτό εστιατόριο για γιαγιάδες λοιπόν!

Δεν έχω ιδέα.

 

TO AKΡΙΒΩΣ ΑΝΑΠΟΔΟ

 

Ψαχνω εστιατορειο ευκολου φαγητου με ψευτο-στυλ και ας ειναι και avant garde, σε αυτο που θα πας με παρεα χωρις να εχεις κανονισει κατι αλλο για μετα αλλα που θα πας και με γκομενα ΑΦΟΥ την εχεις ριξει κανα 3μηνο(αν εισαι πανω απο 20, αλλιως και τα Friday's σου κανουν)

 

 

Ποσο πιο σαφες να το κανω? Να ειναι ενα μαγαζι που να λες "να κατσω να φαω ενα πιατο φαι" (οχι Goody's επομενως) χωρις να λες "εκλεισα τραπεζι σε ενα εστιατοριο"(αρα αποκλειουμε και την Σπονδη πχ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καιζερ εχω την ΑΠΟΛΥΤΗ ΛΥΣΗ για σενα.

 

Αλλα μιλαμε την ΑΠΟΛΥΤΗ. Ειναι ακριβως οπως το θες (και το θελω).

 

ΦΟΒΕΡΟ φαγητο, μεγαλη ποικιλια απο μπυρες, καλη ποικιλια απο κρασια, προσιτες τιμες και κυριως ειναι χαλαρη φαση αλλα με κυριλε σερβις. Α ενιοτε υπαρχουν και ενδιαφερουσες μουσικες επιλογες (οχι λαιβ).

 

Αλλα πεφτει μακρια απο σενα. Ειναι στον Κορυδαλλο. Αν σε ενδιαφερει να ξενιτευτεις πες το μου να σου γραψω ονομα, τηλ και διευθυνση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
το Αλεξάνδρα στην λεοφώρο αλεξάνδρας , μπυραρία μέσα σε ένα πάρκο το έχετε υπ΄όψιν???

 

Όχι, για πες λεπτομέρειες. Πού είναι, μέρος, φαγητό, μπύρες; :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Willy's Pizza στην Καλλιθέα. Όμορφο, μικρό εστιατόριο, μακαρονάδες και ζυμαρικά με σπιτικές πίτσες, και μια σεβαστή συλλογή από μπύρες. Για μια χαλαρή έξοδο με φαϊ, είναι ό,τι πρέπει. Πολύ νόστιμα πιάτα, γρήγορο και φιλικό σέρβις, αρκετά συνοδευτικά (μόνιμη παραγγελία τα μανιτάρια), με 20 ευρώ είσαι καλυμμένος πλήρως μαζί με ποτό, αλλά μην περιμένετε τις άπειρες επιλογές και τις εξεζητημένες γεύσεις. Ένα σπιτίσιο μαγαζί της γειτονιάς.

 

Επίσης, για high class καταστάσεις (με ό,τι αυτό συνεπάγεται, μαζί με πολύ καλό φαϊ), προτείνεται το "Aλάτσι" πίσω από το Χίλτον. Κρητική κουζίνα κυρίως, όχι απλησίαστο, αλλά είναι κυριλέ μέρος. Αν θέλετε να εντυπωσιάσετε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το αλεξάνδρα είναι πίσω από ένα πάρκο επί της λεοφώρου αλεξάνδρας (αν δεν κάνω λάθος λέγεται πάρκο αργεντινής). Θυμάμαι σχετικά νορμάλ τιμές και καλό φαγάκι. Δεν έχει τις ποικιλίες σε μπύρες όπως το οκτόμπερφεστ αλλά είναι μία αξιοπρεπής και όμορφη μπυραρία...Μην σας πάρω στο λαιμό μου έχω καιρό να πάω. Παρ ' όλα αυτά αν είναι έτσι όπως το θυμάμαι θα το πρότεινα

επίσης θα πρότεινα το bohemian που είναι πίσω απο τον άρειο πάγο. Τσέχικη κουζίνα, τιμές λίγο πιο ακριβές απ ' όσο θα περίμενα (γύρω στα 25-30 ευρώ το άτομο με ορεκτικό , κυρίως και μπύρα) παρ όλα αυτά από το φαγητό έμεινα πολύ ικανοποιημένος. Νοστιμότατες μερίδες και ενδιαφέροντα πιάτα και σε σωστές ποσότητες.Περιβάλλον αρκετά συμπαθητικό , εξυπηρέτηση καλή.Επίσης θα το πρότεινα αν εξαιρέσεις τις λίγο πιο τσουχτερές τιμές του απ' όσο θα έπρεπε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον παιδια μερικες εντυπωσεις απο τη διαμονη μου στην αθηνα σε συνδυασμο με τις συμβουλες σας.

Τελη δεν πηγα γιατι πολυ απλα δεν μπορεσα να τον βρω(και ο χρονος ηταν περιορισμενος).

Ψυρρη:Τιποτα το σπουδαιο και υπερκοστολογημενα.

Μπαιρακταρης:Το κεμπαπ του το περιμενα καλυτερο.

Φαγαμε σε πολλα την καλυτερη εντυπωση σε ολα ξερετε ποιο μας την εκανε?Φευγοντας μια μερα απο το HILTON διπλα στην αμερικανικη πρεσβεια μια καντινα με HOT DOG.Περναγαμε καθημερινως βρεδυ και ηταν μονιμως φισκα.Ε δεν αντεξα στον πειρασμο και μια μερα στα,ατησα και πηρα ενα σπεσιαλ.

Απλα κορυφαιο....

Πολυ καλη εντυπωση μας εκανε και το Βυζαντινο του Χιλτον.Αλλα ψιλοακριβο(οπως αναμενοταν αλλωστε).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαβιλη λεει ο φιλος ρε σεις,ε?Εμενα δεν με ενθουσιαζει

 

Αφου ησουν Χιλτον περνα απο πισω ρε αρχοντα να φχαριστηθεις εκει περα να δεις βρωμικο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξέρει κανείς κανένα καλό γιαπωνέζικο στο κέντρο της αθήνας , ή ΒΠ με νορμάλ τιμές χωρίς να χρειάζεται την επόμενη πλύση στομάχου???

 

"Γιαπωνέζικο εστιατόριο" και "νορμάλ τιμές" είναι δύο φράσεις που δεν συνάδουν αν δεν θες να σου κάνουν πλύση στομάχου την επόμενη..

 

Προτείνω το KIKU που είναι το καλύτερο Γιαπωνέζικο της Αθηνας με χρυσους σκούφους και έτσι και μαζεύεται ολη η σαρα και η μαρα της showbiz εκει..

Περισσότερες info εδω http://www.exodos.gr/index.php?ctg=gourmet&sub=details&id=394

 

 

@Kaizer Αγορά έχεις πάει ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...