Προς το περιεχόμενο

Η αγαπημένη σας κονσόλα


xrest

Ποιά η αγαπημένη σας?  

1 μέλος έχει ψηφίσει

  1. 1. Ποιά η αγαπημένη σας?

    • ΝES
      7
    • MASTER SYSTEM
      2
    • MEGADRIVE
      8
    • SNES
      24
    • SATURN
      4
    • PLAYSTATION
      23
    • N64
      7
    • DREAMCAST
      10
    • XBOX
      19
    • PLAYSTATION 2
      10
    • GAMECUBE
      4
    • GAMEBOY
      6
    • ATARI 2600
      3
    • ΑΛΛΕΣ
      10


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 46
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

oχι βρε καινουργιες.η μαχη ειναι σε εξελιξη ακομα και περιπου στην αρχη της.Βεβαια μπορεις να επιλεξεις αλλες.Σιγουρα λειπουν πολλες αλλα δεν γινοταν να μπουν ολες :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι η δικιά μου πρώτη επαφή ήταν με το GameBoy, δώρο από τη γιαγιά μου... το οποίο κάποιος παλιοχαρακτήρας μού έκλεψε μετά από μερικά χρόνια!!!

Το SNES ήταν αυτό που έκανε τη μεγάλη ζημιά, αλλά για το ICO, το Shadow of the Colossus και το SH2 ψηφίζω PS2, χωρίς δεύτερη σκέψη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρωτη κονσολα που πηρα ποτε(-εκεινων τον αταρι με κατι κασετες)το Playstation εκει το γρι το βοδι.Παιχνιδι ενα γαματο ραλλακι που δν θυμαμε ονομα.Αυτο μια μερα μου καθαρησε η μανα μου(μαζι με το 2ο CD απο το FF7)με την σκουπα(εσπασε το καπακι απο πανω και εκεινη η βλακεια που βάζεις τα CD)το εχω ακομα για την συλλογη.Ενα μηνα μετα πηρα το ασπρο το μικρο που το εχω ακομα και δουλευει και παιζω εκει οτι RPG εχω αντιγραμμενο για PS1(ff7-ff8-ff9-Suikoden klp).Μετα ητανε(και ειναι :D)GaneBoy(Color) και game Pokemon Yellow-Silver(το καψιμο)ακομα το εχω και δουλευει.

Μετά πηρα το PC.Και πριν κανα χρονο πηρα και το PS2.Και σε λιγες μερες θα παρω και το PSP.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι τεληκα το βρηκα.

Τo Ridge Racer ελεγα.Ειχα και το V-Rally 1-2 τρελα γελια.Κια με το Colin MCrea με τον θειο μου που δν μπορουσε να το κρατησει στον δρομο.Παλιες εποχες :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε xrest,ε οχι και σιχαμερο το ridge racer.ολοι αυτο ειδαμε σαν πρωτο παιχνιδι,με τα καλυτερα γραφικα που υπηρχαν εκεινη την εποχη.ηταν το πρωτο "nextgen" παιχνιδι της εποχης αν θυμαμε καλα. το πρωτο που βγηκε μαζι με το playstation?

 

 

επισης μην ξεχναμε και τα καταπληκτικα tomb raider 1 και 2,και το επισης καταπληκτικο,(και καλυτερο arcade ολων των εποχων για μενα),το crash bandicout 1.!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη για πρωτη φορα ασχοληθηκα σοβαρα με κονσολα οταν ειχε βγει το ps1 (μεχρι τοτε ειχα Spectrum,PC και Amiga) θα πω αυτο. Θεωρω οτι ηταν η πρωτη κονσολα που εκανε τοσο ντορο γυρω απο το ονομα της με μια σταδιακα αυξανομενη υποστηριξη.

PS1 για μενα λοιπον ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το καλυτερο ραλλακι τοτε υπηρχε στο saturn,η οποια κονσολα σου εδινε την δυνατοτητα να εχεις οτι arcade γουσταρες σπιτι σου.Αυτο ηταν το Sega Rally.

 

Oταν πηγα σε εναν φιλο μου με psx τοτε μου βαλε το ridge racer 2 να δω.ειλικρινα σου λεω 1 γυρο εκανα κ το σιχαθηκα.Αυτο δεν ηταν ραλλακι αλλα boat simulator...

 

Να σου πω την αληθεια τοτε με sega ειχα τελειως αλλη νοοτροπια.Οτι νεο arcade(οχι κονσολες) εβγαζε η sega(model 1,2,3 naomi klp) αυτοματα το θεωρουσα next gen.Aπο το τελος του dreamcast προσωπικα εχει τελειωσει η λεξη next gen μεσα μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σιχαμερο ridge racer...ωχ αμαν αμαν...καλα τοτε επαιζα sega rally kai sega touring car.τα σιχαινομουν τα ραλλακια του psx

 

Eτσι ετσι,σφαιρα πηγαινε το Sega Turing Car,δεν προλαβαινες να δεις την στροφη:-D

Δεν υπηρχε καλυτερο απο το sega rally εκεινη την εποχη και για πολλα χρονια.Mε την ελευση του πρωτου colin mcrae αρχισα να ασχολουμαι με αλλα racing.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...