Προς το περιεχόμενο

Αγορά Laptop: Altec Voyager...


PTmax13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σε όλους και κάλες γιορτές καταρχάς...

 

Ενδιαφέρομαι για αγορά laptop και έχω κάνει μια ερευνα αγοράς, επειδή είμαι λιγάκι απαιτητικος θέλω συγκεκριμένα πράγματα...

Τα laptop που έχω δει μέχρι στιγμής και πληρούν τις απαιτήσεις μου είναι το Fujitsu Amilo 2428 και πρόσφατα ανακάλυψα και το Altec voyager A3000-6.

Για το fujitsu εχω διαβάσει αρκετά αν και θα ήθελα και την γνώμη σας. Αυτό που έχω βγάλει σαν συμπέρασμα ως τώρα ειναι πως η fujitsu είναι ψιλο-χαλια σαν support αλλά το συγκεκριμένο κομμάτι έχει αποδεικτεί πολύ καλό και χωρίς προβλήματα. Οπότε με μια προσευχή απο πριν για να μην μου βγει προβληματικο, μπορώ να το αγοράσω και να μείνω και ευχαριστημένος με τις επιδόσεις του...

 

Αυτό που κυριως ήθελα να ακούσω γνώμες είναι το altec.. Έχει παίξει ποτέ κανεις με τα laptop της altec γενικα? τι γνώμη έχει? Ποια εταιρία είναι πίσω από το Barebone? Καλά τα χαρακτηριστικά του, αλλά απο ποιοτητα κατασκευής? Service? Για τα χαρακτηριστικά του ειναι πολύ τέλειο για να είναι αληθινό... (σε αυτήν την τιμή εννοώ..)

Δείτε και μόνοι σας...

http://www.eml.gr/default.asp?pid=17&la=1&itm=14201&ct=373

 

Είμαι ανοικτός και σε άλλες προτάσεις αλλά να σημειώσω ότι ψαχνω κάτι με τα χαρακτηριστικά του Fujitsu, και το τέλειο θα ήταν να έχει επιπλέον και την 8600 GT αντί για την GS, όπως το altec, με ανώτατο όριο τιμής τα 1200 ευρώ.

Ενδεικτικά σας δίνω και link με το 2428 για να δείτε τι έχει :

http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&cPath=4_74&products_id=8805

(παιδιά το laptop είναι bugia για αυτά που δίνει και με αυτή την τίμη! Δεν υπάρχει άλλο παρόμοιο..)

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων όποιον βοηθήσει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τη Σκύλα στη Χάρυβδη...Αφού είσαι μεταξύ τους όμως προτίμησε το επώνυμο. Απλά δοκίμασε να το πάρεις από εδώ για να γλιπώσεις το 50ρικο για την 3ετή επέκταση εγγύησης που στα FS πάει στα 220+ ευρώ και έχεις αρκετές πιθανότητες να τη χρειαστείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτάξτε παιδιά τα FS δεν είναι καλά μηχανήματα για αυτό αν πάρεις το 2428 πάρε και ποωσδήποτε 3 χρόνια εγγύηση.Εμένα μου κάηκε η κάρτα γραφικών από την υπερθέρμανση του laptop....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...