Προς το περιεχόμενο

ATI Drivers....7.12


dr_psiloulis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω μία Sapphire agp με chip ATI... Το ATI catalyst το βρήκα στο site της amd. Ερώτηση: Οι drivers αυτοί είναι κοινοί (οπότε δεν υπάρχει πρόβλημα να κατεβάσει κάποιος το catalyst από όπου και αν το βρει) ή γίνονται optimised για κάθε υλοποίηση που κάνει κάποια εταιρία με το chip της ΑΤΙ και πρέπει να γίνει downaload από το site της αντίστοιχης εταιρίας;

 

edit: Είδα πως είναι ok να το κατεβάσω από εκεί. Το κατέβασα και μου έδωσε error στο install... Απεγκατάσταση ό,τι είχε εγκατασταθεί και πάλι εγκατάσταση των drivers από το cd που είχε στη συσκευασία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως οι mobility 7.12 δεν δουλευουν στο δικο μου το laptop. Οι 7.11 δεν ειχαν προβλημα. Ενα προγραμμα που εχει μαζι με τα 7.12 η AMD, επιμενει πως τα drivers δεν κανουν για το laptop μου.

Τι αλλαξε μεταξυ 7.11 και 7.12? Σταματησαν να ειναι generic?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως οι mobility 7.12 δεν δουλευουν στο δικο μου το laptop. Οι 7.11 δεν ειχαν προβλημα. Ενα προγραμμα που εχει μαζι με τα 7.12 η AMD, επιμενει πως τα drivers δεν κανουν για το laptop μου.

Τι αλλαξε μεταξυ 7.11 και 7.12? Σταματησαν να ειναι generic?

 

Αν το λαπτοπ σου δεν παίρνει πια τους οδηγούς, δοκίμασε τους Ωμέγκα. Δουλέψανε για φίλο με λάπτοπ που δεν ήταν συμβατό με τους οδηγούς της ΑΤΙ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνωμη για την καθυστερηση.

 

Το προβλημα παραμενει με το προσφατο Omega (βασισμενο στο 7.12).

 

Κατι εχουν τα 7.12 που δεν ειχαν τα 7.11 και νωριτερα.

 

Καταφερε κανενας να τα κανει να δουλεψουν με Fujitsu laptop? Εχω το Xi 1546 αλλα ισως συμβαινει και με αλλα μοντελα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί δεν υπάρχει επιλογή να βλέπουμε την θερμοκρασία της κάρτας?(ΑΤΙ 3870)

 

Και γώ τα ίδια φίλος. Με saphire 3870 και Ati Catalyst 7.12 είμαι στην οποία η κατηγορία overide για να βλέπεις θερμοκρασία και να κάνεις o/c δεν υπάρχει. Κατέβασε το riva tuner για να δεις θερμοκρασία και να ρυθμίσεις αν θέλεις τις στροφές της ψύκτρας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 4 εβδομάδες αργότερα...
Και γώ τα ίδια φίλος. Με saphire 3870 και Ati Catalyst 7.12 είμαι στην οποία η κατηγορία overide για να βλέπεις θερμοκρασία και να κάνεις o/c δεν υπάρχει. Κατέβασε το riva tuner για να δεις θερμοκρασία και να ρυθμίσεις αν θέλεις τις στροφές της ψύκτρας

 

και εγω δεν βλεπω θερμοκρασια κατεβασα το riva &ati tool &ati tray tools αλλα τζιφος:cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...