Προς το περιεχόμενο

Aλλαζετε μαρκα κινητου γενικα?


MrSeanKon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 30
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Το που καταλήγει ο καθένας είναι και θέμα γούστου και συνηθειών...

Άλλοι θέλουν πολύπλοκα πράγματα (σαν εμένα) και πάνε σε Symbian κινητά (ΝΟΚΙΑ Ν & E series, P900,P1,κλπ.), smartphones (με Windows Mobile), PDA γιατί θέλουν να παιδεύονται με προγράμματα και λοιπά...

...άλλοι θέλουν απλά να ακούνε την μουσική τους,να έχουν καλή φωτογραφική, να κρατάει η μπαταρία αρκετές μέρες (SonyEricsson, NOKIA (5xxx & 6xxx), Samsung, κλπ.)

...άλλοι θέλουν το Design και την "μόστρα" (LG, Motorola, NOKIA (7xxx & 8xxx σειρά)

...άλλοι θέλουν απλά μία συσκευή ( SonyEricsson (σειρά Jxxx), NOKIA (1xxx & 2xxx), ALCATEL,κλπ.

... και άλλοι είναι κολημένοι με την εταιρία που τους είχε βολέψει πριν 10 χρόνια και δεν κοιτάνε ότι όλες οι εταιρίες έχουν βγάλει κάποιο κινητό φιλικό προς τα γούστα τους.

Εγώ πιστεύω πάντως ότι σχεδόν όλοι βρίσκουν μετά από κάποιες δοκιμές το κινητό που τους αναλογεί και απλά μετά συνεχίζουν με τους αντικαταστάτες του...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

T28 , T65 , T630 , K700 , K750 και έπεται συνέχεια.

Toσα χρονια Ericsson kai Sony-Ericsson δεν την αλαζω με τιποτα αλλο

(εκτος κ αν μου κανανε δωρο κανα ακριβο ΝΟΚΙΑ σαν το Ν95) :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Egw pistevw oti h epilogh ine 8ema etaireias kataskevis mono oson afora t design.Panw katw ola ta kinhta xwrizontai se kathgories (Smartphones ,multimedia , business klp ) opote t mono pu diaferei t ena ap t allo dn ine ta xarakthristika alla t pws oi etairies ta enswmatwnun stis syskeves tus.!g auto +poly syxna blepume oti enw exume "boleutei" ena kinhto bgainei ena allo pio gyalistero h pio mikro+omorfo kai enw exei sxedon ta idia xarakthristika t agorazume g t design tu.Auto ine kyriws pu pulane +oi etairies mazi bebaia +me ts dynatothtes pu ekselisontai me gorgus ry8mus

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα χαρακτηριστικά μπορεί να είναι ίδια αλλά δεν πιστεύω ότι έχουν την ίδια απόδοση:

Βλέπε κάμερα 2 megapixels στο Κ750 και σύγκρινε τη με όλα τα άλλα που έχουν 2 megapixels.

Βλέπε ευκολία χρήσης σε εφαρμογές υπολογιστή στα ΝΟΚΙΑ και σύγκρινε το για παράδειγμα με του MOTOROLA ή SAMSUNG (η SONYERICSSON την γλύτωσε εδώ και λίγο καιρό γιατί αν έβαζες την πρώτη σουίτα του Κ750 θα καταλάβαινες τι λέω)

Και πολλά άλλα παραδείγματα από άλλα τηλέφωνα που μπορεί ο καθένας που έχει αλλάξει εταιρίες ή έχει δοκιμάσει για ΑΡΚΕΤΟ καιρό μπορεί να γράψει....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι ευτυχής που βρήκα ομοϊδεάτες....Siemens ήταν το πρώτο κινητό (S35), συνέχισα με Μ55,C65 και Μ65 αλλά οταν ήρθε ο καιρός της αντικατάστασης η εταιρεία δυστυχώς παρέπαιε και έτσι πήγα στη μισητή μέχρι τότε ΝΟΚΙΑ γιατί απλούστατα το Κ800 που είχα παραγγείλει έκανε πάνω από 25 μέρες να έρθει οπότε βαρέθηκα να περιμένω. Πήγα στο Ν73 και μου φαίνεται θα συνεχίσω με Ν82...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξεκινησα με sony ericsson T610 το οποιο αλλαξα με το sharp GX25 το οποιο αν και πιστευω οτι ηταν τοτε απο τα πιο designατα το αλλαξα προσφατα με sn κ530i

δηλαδη παλι σε sonny ericsson κατεληξα :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Kαλη χρονια πρωτα-πρωτα σε ολους (εστω και με καθυστερηση λογω υποχρεωσεων). :-)

planetman σε αυτο που ειπες κι εμενα τα ΝΟΚΙΑ δε μου αρεσαν γενικως λογω της εμφανισης των menus (εχω δει αλλων) γιαυτο και τα αποφευγα. Οντως το Κ800 μου θυμιζει Παραθυρια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουν περάσει κινητά από όλες τις μάρκες και όλες τις γενιές από τα χέρια μου. Ακόμα και εταιριών που δεν υπάρχουν εδώ. Από Siemens και LG, μέχρι O2, HP, Asus, Gigabyte κλπ. Λόγω hobby καθαρά.

Πάντα μα πάντα, το κινητό που έχω για τις επικοινωνιακές μου ανάγκες ήταν Nokia και δει Symbian. Απλά δεν υπάρχει καλύτερο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ξεκίνησα απο motorola, συνέχισα με nokia 3330, μετα siemens CΧ65 k τωρα sony ericsson Κ750i. ! Με το τελευταίο προφανώς ειμαι και πιο πολύ ικανοποιημένος. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ ξεκίνησα από ΝΟΚΙΑ (με 6110, 6150 και 6210 αλλά γρήγορα γύρισα σε Ericsson και Sony Ericsson, αφού τα θεωρούσα πολύ πιό αξιόπιστα ως συσκευές τηλεπικοινωνίας - όπως και τα siemens.

 

Έχω περάσει από Τ39, Τ610, Κ700, V600, V630 και εδώ και 1,5 χρόνο είμαι με το W660. Πιστεύω οτι η SE δίνει καλύτερη αξία στα χρήματα που δίνουμε (αν και τώρα με τις σειρές walkman μας μπερδεψε τελείως)... τα ΝΟΚΙΑ ήταν πάντα ακριβότερα και με λιγότερες δυνατότητες από τα εκάστοτε SE, ιδίως σε ανάλυση οθονών και μνήμης. Τα υπόλοιπα ήταν περισσότερο "συσκευές" παρά τηλέφωνα (πχ sharp με υπέροχες οθόνες, Samsung με πρωτοποριακό design κτλ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...