Προς το περιεχόμενο

Σχετικά με antivirus


nikostop

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν εχω τις εξής ερωτήσεις:

 

-Εχω εγκαταστήσει μια trial εκδοση του Norton η οποία ισχύει για 90 μέρες. Μπορώ να κατεβάσω ενημερωσεις. Το ερωτημα μου είναι αν μετά τις 90 μέρες θα λειτουργεί το πρόγραμμα με τις όποιες ενημερώσεις είχε μέχρι να λήξει ή αν θα πάψει να λειτουργεί εντελώς.

 

-Το AVG Free είναι αξιόπιστο? Το ρωτάω αυτό επειδή είναι Freeware. Μπορείς να κατεβάσεις ενημερώσεις?

 

Ευχαριστώ για το χρόνο σας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω την εντύπωση πως το Norton παύει να κάνει απλά ενημέρωση. θα μπορείς δηλαδή να κάνεις scan κτλ, με παλιά definitions (όσα είχες κατεβάσει). 90 μέρες είναι η συνδρομή. Αλλά τι να το κάνεις αν δεν ενημερώνεται. Το AVG Free, κάνει ενημέρωση πάντα. Και είναι καλό. Επίσης αν πας για freeware τσέκαρε και το Avira Antivir Personal. Αυτά τα δύο πολλοί τα προτιμούν και απο εφαρμογές επι πληρωμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και το Avast ειναι δωρεάν. διάλεξε μεταξύ avast + avg

και επειδη καποιος μου είπε οτι το ταδε free "δεν εκανε δουλειά", απαντώ οτι τα antivirus τα βάζουμε για πρόληψη και απόκρουση.

ο φιλος ειχε ήδη κολήσει ιό, και κατηγορούσε επειδή δεν του τον καθάριζε. Για καθαρισμα υπάρχουν ειδικευμένα removal tools για καθε ιό, ή οδηγιες για χειρονακτικές επεμβάσεις στη registry.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω δεν χρειάζεται να σου πω τώρα ποιο προτείνω κτλ γιατί θα πάει μακριά η βαλίτσα. Επίσης γιατί δεν έχω δοκιμάσει κανένα απο τα δύο. Απλά είχα ακούσει καλά λόγια για το Antivir Personal Edition (free), και δοκίμασα το Premium που είναι επι πληρωμή, το οποίο είχε το καλύτερο ποσοστό στο http://www.av-comparatives.org. Αν δεν το έχεις κάνει ήδη, σου συνιστώ να ρίξεις μια ματιά εδώ:antivirus poll 2007

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το poll δεν λέει τίποτα απολύτως πλέον.

Το Panda είναι είναι για εμένα το φετινό κορυφαίο αντιβιωτικό και έχει πάρει ελάχιστες ψήφους.

Το nod32 έχει πατώσει και ακόμα πρώτο είναι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Nod32 όπου και χρησιμοποιώ εδώ και κάποια χρόνια, είναι το ελαφρύτερο (αυτό έχει σημασία) και ποιο αναγνωρισμένο στα περισσότερα ιντερνέτ καφέ σε όλη την Ελλάδα. Αλλά για να μην τα λέω όλα όμορφα, να θυμόμαστε πως, δεν είναι θεοί τα antivirus. Αν κάνουμε εμείς σφάλματα στο ιντερνέτ και χαζολογάμε όπου νάνε, εεε λοιπόν, ας μην λέμε μετά, σώσεμε καλό μου antivirus. Που, δυστυχώς, αυτό κάνουν τα περισσότερα παιδιά. Προσωπικά, τα δικαιολογώ γιατί, εεε δεν γνωρίζουν βρε αδερφέ :-)

 

Καλή χρόνια σε όλους πέδες, καλά μυαλά και υγεία. Λιγότερα φορματ για το 2008 :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αποψή μου για το Norton δεν ειναι η καλύτερη. Παλιοτερα που το ειχα και ειχα σταματησει να το αγοραζω καθε χρονο ειχα πολλά προβλήματα τα οποία αποκλείω να ηταν απλως συμπτωσεις. Τωρα εχω το AVG και το AVG anti-spyware. Ειμαι πολυ ευχαριστημενος. Τα πιανει ολα (τουλαχιστον ετσι νομιζω). Και φυσικα εχει ενημερωσεις καθημερινα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...