Προς το περιεχόμενο

Acer Laptop με ζημια στη Μ/Β λυσεις-προτασεις?


MikeNuke

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δυστυχως ειχα ενα προβλημα με το λαπτοπ, Acer Aspire 1804 Wlmi, το οποιο περιεγραψα πριν λιγες μερες εδω.

 

http://www.insomnia.gr/forum/showthread.php?t=226101

 

Το πηγα στην MDI θεσσαλονικη και μου εκαναν διαγνωση, οτι το προβλημα λυνεται μονο με αντικατασταση της motherboard και θα κοστισει 718? χωρις ΦΠΑ !!!!

 

Τι να κανω ρε παιδια?πειτε καμια ιδεα?

Μηπως να βρω ενα συμβατο barebone και να το κανω ετσι?Και αν ναι, τι απο τα παλια εξαρτηματα θα μπορω να χρησιμοποιησω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισως να μπορεις να χρησιμοποιησεις επεξεργαστη, μνημη και ισως δισκο. Θα πρεπει να το κοιταξεις αυτο. Μαλλον θα προτεινα αγορα νεου, ισως να συμφερει τελικα. Αλλαγη με συμβατο barebone δεν εχω ακουσει. Ποσο καιρο τον εχεις? αξιζει σημερα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει κάποιος στην Καλαμαριά που ασχολείται με επισκευές laptop. Επικοινώνησε μαζί του http://www.monitors.gr μήπως και μπορεί να σε βοηθήσει.

 

Διαφορετικά Χριστούγεννα έχουμε, έχουν πέσει πολύ τα laptops...ευκαιρία για αγορά καινούργιου ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν καταλαβαίνω τι θα πει ''υπερασπιστές''...έχω αλλάξει 4 acer μέχρις και σήμερα, και ουδέποτε αντιμετώπισα πρόβλημα...μπορεί να ήμουν τυχερός ή κάποιοι άλλοι άτυχοι..σίγουρα όμως δεν θα διστάσω να κοινοποιήσω τυχόν πρόβλημα που θα μου τύχει, όποια εταιρεία και αν αφορά αυτό..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια υπαρχει και συζητηση και για vaio με χαλασμενη mobo ή καρτα γραφικων ξεκολλατε με την acer πειτε οτι θελετε για το service αλλα δε σημαινει οτι τα μηχανηματα ειναι για πεταμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα πάλι το δικό μου Acer έφαγε κατρακύλα τα σκαλιά ολόκληρου ορόφου πολυκατοικίας και ακόμα συνεχίζει ακάθεκτο!!!

 

Είναι αλήθεια πώς αν πάθεις ζημιά σε laptop, σου πιάνουν τον κώλο κανονικά. Αυτό δεν ισχύει μόνο στην Acer, αλλά σε κάθε εταιρεία που πουλάει laptop. Πάνω στην mobo είναι κολλημένα όλα και γι' αυτό είναι τόσο ακριβή η αλλαγή. Εξαίρεση αποτελούν μόνο τα custom laptops (από Πλαίσιο, Mutlirama κτλ) που τα parts δεν είναι κολλημένα στη mobo.

 

Mikenuke, εγώ θα πρότεινα να πάρεις καινούριο laptop.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Mikenuke, εγώ θα πρότεινα να πάρεις καινούριο laptop.

 

Δυστηχώς φίλε μου και εγώ της ίδιας γνώμης είμαι. Κρίμα. Με 600 ευρώ παίρνεις ένα LG αστέρι και με 2ετή εγγύηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...