Προς το περιεχόμενο

3870ati VS 8800GT


panaathas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

δεν ξέρω τι λέτε εσείς, αλλά πηγαίνωντας στο Hall of Fame της Futuremark, το μόνο που βλέπω στο Top 5, είναι συστήματα με κάρτες ATI.... Το καλύτερο αποτέλεσμα απο 8800 SLI είναι στην 10η θέση για την ακρίβεια.... Απο εκεί και πάνω μόνο 2900XT και 3870ΧΤ crossfire βλέπω... (3D Mark 2006)

 

Link: http://www.futuremark.com/community/halloffame/3dmark06/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξέρω τι λέτε εσείς, αλλά πηγαίνωντας στο Hall of Fame της Futuremark, το μόνο που βλέπω στο Top 5, είναι συστήματα με κάρτες ATI.... Το καλύτερο αποτέλεσμα απο 8800 SLI είναι στην 10η θέση για την ακρίβεια.... Απο εκεί και πάνω μόνο 2900XT και 3870ΧΤ crossfire βλέπω... (3D Mark 2006)

 

Link: http://www.futuremark.com/community/halloffame/3dmark06/

 

ναι επειδή το crossfire δουλεύει καλύτερα από το αντίστοιχο sli, και επειδή το 3dmark (default) είναι χωρίς ΑΑ ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
δεν ξέρω τι λέτε εσείς, αλλά πηγαίνωντας στο Hall of Fame της Futuremark, το μόνο που βλέπω στο Top 5, είναι συστήματα με κάρτες ATI.... Το καλύτερο αποτέλεσμα απο 8800 SLI είναι στην 10η θέση για την ακρίβεια.... Απο εκεί και πάνω μόνο 2900XT και 3870ΧΤ crossfire βλέπω... (3D Mark 2006)

 

Link: http://www.futuremark.com/community/halloffame/3dmark06/

 

games>benchmark application...

ektos vevaia an 8elei na apodeiknuei kapoios to e-penis tou...("oh koita vgazw toso score to 3dmark...exw megalytero e-penis apo auton")

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια,θα τρελαθω...τελικα ποιο ησυχη ειναι η 8800 ή η 3870???

 

το προβλημα ειναι οτι δεν νομιζω να υπαρχει καποιος που να εχει και τις 2 οποτε αντικειμενικη γνωμη δεν προκειτε να παρεις, οτι διαβασει ο καθενας στο net...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχει δικιο ο ThReSh.Η 8800γτ ειναι καλυτερη επιλογη για τοσο μικρη διαφορα στη τιμη.Εαν εκανε 30 ευρω πιο κατω η 3870 αυτη θα ηταν καλυτερη επιλογη.Εχω την εντυπωση ομως και απο τα πολλα διαφορα ρεβιους επι του θεματος οτι η 3870 ειναι πιο αθορυβη, χωρις ομως να υπαρχει τραγικη διαφορα απο την 8800γτ.

Επισης πρεπει να λαβουμε υποψιν και την ποιοτητα της εκαστοτε υλοποιησης.

Πχ η sapphire για ati ειναι πολυ ποιοτικη υλοποιηση.Η twintech απο την αλλη δεν εχει ακουστει και πολυ.

Οτι επιλογη και να κανεις φιλε μου μιλαμε για σχεδον ισαξιες καρτες γενικα.

Η συγκεκριμενη 8800γτ ειναι πιο value for money απο την 3870

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

1. Όποιος έχει πρόβλημα με το moderation να χρησιμοποιήσει το κουμπί της αναφοράς ή να στείλει pm.

 

Μηνύματα με περιεχόμενο "καλά, οι moderators τι κάνουν;" δεν θα γίνουν ανεκτά εδώ! :mad:

 

2. Σε όποιον δεν αρέσουν οι κανόνες, να μαζέψει το κουβαδάκι του και να πάει σε άλλη παραλία.

 

Ελπίζω να έγινα κατανοητός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...