Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με router


slygeo87

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παιδιά δε μπορώ να μπω στις ρυθμίσεις του router μου με τον firefox από χθες το βράδυ.Λέει πως φορτώνει αλλά μετά βγάζει error.Όπως βλέπετε internet έχω κανονικά.Γιατί;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα που το κοίταξα ΚΑΙ με τους δυο browsers.Έκανα restart (δηλαδή έβγαλα και έβαλα τα καλώδια)...restart ακόμα και στο pc,αλλά τίποτα.Το internet εν τω μεταξεί δουλεύει μια χαρά!

Έχω το Crypto F330.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ, me usb ή sthn karta diktyiou syndesh?

δινεις σιγουρα σωστη ip;

αν κανεις ping την ip απανταει?

εγκατεστησες προσφατα κανενα antivirus ή firewall?

τι error ,ακριβώς, βγαζουν οι browser?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απευθείας με καλώδιο δικτύου, δεν έχω βάλει τη usb.

Ρε 'συ σου είπα όλαν ήταν μια χαρά...από antivirus, firewall αυτά που είχα και internet εξακολουθώ να έχω μια χαρά.Πληκτρολογώ την ip του router για να μπω στις ρυθμίσεις, δείχνει πως φορτώνει και μετά βγάζει ''DNS Error - Server cannot be found''.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ρε' συ του ρουτερ. καντονα πινγκ.

γραψε εδω την ip που δινεις στους browser να καραφλιάσουμε όλοι μαζι.

με ip προσπαθεις να μπεις, ετσι; οχι με καποιο "name";

 

dns error! αν ειναι δυνατόν...

μπας κι εχεις βαλει κανεναν proxy στους browser;

ποιους dns εχεις βαλει στην local network connection?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45656985vg6.png

 

Ορίστε!Μ' αυτη την ip μπαίνω (μάλλον έμπαινα μέχρι χθες) στις ρυθμίσεις.Δεν έχω ούτε proxy, ούτε τίποτα.Το ''dns error'' το βγάζει όποτε δε μπαίνει σε μια ιστοσελίδα.Το κλασικό error δηλαδή...''δεν είναι δυνατή η εύρεση του διακομιστή''.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ. παω για εμφύτευση :)

δεν μπορω να σκεφτώ τιποτα αλλο.

 

 

για να περιορισουμε κι αλλο τα πιθανα αιτια. (αν φταιει ο ρουτερ, ή κατι στα win και τους browser)...

 

μπορεις:

1. να μπουταρεις το pc με ενα linux live cd, να δεις αν με τον browser του linux μπορεις να μπεις στο http://10.0.0.2/

 

η/και...

2. να κανεις reset το ρουτερ (θα επανελθει στις εργοστασιακές ρυθμισεις), με το μικρο κουμπακι που έχει πίσω.

αν κανεις ρεσετ πρεπει να το ξαναρυθμισεις για σύνδεση (user, pass και αλλα για τον isp σου), και για οτι port forward είχες φτιάξει.

θα επανέλθει και το password tou router sto default (νομίζω ειναι user: admin , password: conexant )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι να μη μείνω χωρίς internet. :P

Εγώ να το ξανα ρυθμίσω ξέρω, αλλά θα μπαίνει;Δε το ρισκάρω...

Πάντως διάβασα οτι γενικά τα cryptof330 είναι ΓΤΠ, άρα υποθέτω μάλλον πρόβλημα σε hardware έχω.

Τέλος πάντων σε ευχαριστώ random.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρατηρησα οτι στο ping σου εχεις και μια παντηση 2ms. Αυτό σημαίνει ότι τοχεις κοντα σε άλλα μηχανηματα και εχεις interference. Απομακρυνετο καθως και το καλωδιο LAN να μη βρίσκοντε κοντά σε πηγες ρευματος, ηχεία, κ.λ.π. Δες αν θες και update στο driver της καρτας σου. Αν με ολα αυτα και το reset δεν ξαναμπεις στο interface tou router sou, ανηκεις και εσυ στο "crypto f330 club"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Symfwnw, dokimase 192.168.0.1 , 192.168.0.2 , 10.10.0.127 . Alliws restart to Router na erthei stis ergostasiakes rythmiseis. Kapou pisw exei ena koumpaki pou to patas me ena stylo gia 3-5'' . Na strwsei alla tha ksanaftiakseis tis rythmiseis apo tin arxh.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό είπα και πιο πάνω...θα στρώσει ή θα μείνω χωρίς internet;

Tις ip που δώσατε τις έβαλα αλλά τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...