Προς το περιεχόμενο

ati3870CF vs 8800 ultra or gts 512mb


Eki_13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Εγω λεω να περιμενουμε και τους Νεφελιμ σε λιγο

:lol::lol::lol::lol:

 

Ετσι ειναι. Οι Νεχαλιμ θα ειναι native τετραπυρινοι και θα σπερνουν αλλα μετα θα ρθει η ΑΜD (Alexander Megas o Deyteros) και θα τους κλεισει στα Ταρταρα για 2000 χρονια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 44
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Aν αδιαφορείς για την εξομάλυνση, μόνο κάποιες εξαιρέσεις δεν θα παίζονται στα 1600*1200 όποια από τις παραπάνω λύσεις και να διαλέξεις. Για την ώρα θα σου πρότεινα να διαλέξεις μεταξύ μιας και μόνο GTS512 ή 3870 ανάλογα με το τι σε εμπνέει περισσότερο από τα reviews που διαισθάνομαι ότι έχεις ήδη διαβάσει. Καλύτερα να επενδύσεις σε ένα αποτελεσματικότερη σύστημα ψύξης για την εκάστοτε GPU και να την υπερχρονίσεις όσο αντέχει παρά να πάρεις δεύτερη κάρτα.

 

Υπάρχει και θα εξακολουθεί να υπάρχει το πρόβλημα της μνήμης στις multi-GPU λύσεις και ο δρόμος μέχρι το R7x0 είναι μακρύτερος από ότι σου λένε να περιμένεις.

 

gia single den to sizitaw paw se gts 512..alla den thelw ne 3 mines na allaksw tin gts kai na parw tin 9800..pistevw oi 2 3870 tha me kratisoun??ti ennoeis me tin eksomalinsi?Poies einai oi ekseresei pou les??Exw dei reviws alla ta pio polla pou deixnoun tis 3870cf na pairnane tin ultra exoun xaraktiristika sto medium..kanena reviwm me ola full paizei??

vrika tin asus 3870 214,20E..einai kali timi i na perimenw na tin feroun k alla magazia? asus i powercolor pou efere to eshop?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και με 190 θα την βρεις(εγω προσωπηκα βρηκα στα 184 απο γνωστο που εχει μαγαζι προσφορα για μενα,195 τις εχει στο μαγαζι (powercolor))αλλα ας οψετε το μαμημενο τροφοδοτικο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

afto gia na tin enosw me crossfire(den thimamai pws legetai) yparxei mesa sto kouti??

gia thimiste mou kati..sto cf i mnhmh paei 512+512=1gb? i menei 512?

akoma iparxoun diaforetikoi tipoi crossfire?egw exw tin p5e3 deluxe wifi..afti ipostirizei 2 x16..tha eimai ok etsi?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και με 190 θα την βρεις(εγω προσωπηκα βρηκα στα 184 απο γνωστο που εχει μαγαζι προσφορα για μενα,195 τις εχει στο μαγαζι (powercolor))αλλα ας οψετε το μαμημενο τροφοδοτικο....

 

pou einai afto to magazi pou les??giati to trofodotiko?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

gia single den to sizitaw paw se gts 512..alla den thelw ne 3 mines na allaksw tin gts kai na parw tin 9800..pistevw oi 2 3870 tha me kratisoun??

 

@Eki_13 μου φαίνεται ότι βρίσκεσαι εκτός τόπου κ χρόνου, εκτός κ αν δεν ενημερώνεσαι για το τι πεζή.

 

Καλύτερη επιλογή για αυτή την εποχή είναι 1Χ3870 ι 1Χ8800GTS

 

Σε ένα μηνά αναμένετε η Ati hd3870 x2, δηλαδή 2 Gpu σε μια κάρτα.

http://www.insomnia.gr/forum/showthread.php?t=226036

Η Nvidia 9800 θα είναι μάλλον είναι σαν την Ati(δυο επεξεργαστές σε μια gpu)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

pou einai afto to magazi pou les??giati to trofodotiko?

 

συνοικιακο στην Θεσσαλονικη(δν εχω παει ποτε απο κει οποτε δν ξερω που ειναι ακριβως,απλα περνω τηλ. ροταω πως,ποσο,τι και μου τις φερνει οταν ερχετε επισκεψη :-()

Τροφοδοτικο το φοβαμε οχι απ οαποψη watt(410ειναι και ολο το το PC τωρα καει καπου στα 205 οποτε δν εχω προβλημα απο watt,τα amp στην 12v+ ειναι αυτα που φοβαμε(μονο 14 δινει...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Eki_13 μου φαίνεται ότι βρίσκεσαι εκτός τόπου κ χρόνου, εκτός κ αν δεν ενημερώνεσαι για το τι πεζή.

 

Καλύτερη επιλογή για αυτή την εποχή είναι 1Χ3870 ι 1Χ8800GTS

 

Σε ένα μηνά αναμένετε η Ati hd3870 x2, δηλαδή 2 Gpu σε μια κάρτα.

http://www.insomnia.gr/forum/showthread.php?t=226036

Η Nvidia 9800 θα είναι μάλλον είναι σαν την Ati(δυο επεξεργαστές σε μια gpu)

 

to ektos topou kai xronou den to katalava??giati to pes?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

to ektos topou kai xronou den to katalava??giati to pes?

 

Οπός συνεχίζει το προηγούμενο μήνυμα μου λέει για την 3870 Χ2 η όποια όμως έρχεται ιανουάριο- φεβρουάριο.

Αυτή είναι ουσιαστικά δυο 3870 σε μια, και αποτελεί πιο συμφέρουσα αγορά από δυο 3870;).

Δεν ήθελα να σε προσβάλω:o

r6c1.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προς θεού, μην πας σε 8800GTS. Αν θες ντε και καλά 8800, πάρε την 8800GT και στην χειρότερη πάρε δύο τέτοιες και μία καλή mobo για να κάνεις SLI. Και ποιο φθηνές από μία 8800GTX και αρκετά πιο γρήγορες. ΑΤΙ εγώ δεν θα έπαιρνα γιατί οι drivers είναι σκέτη απελπισία.

 

Όπως και να το δεις πάντως, 8800 GT με κλειστά μάτια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

sto PC MAGAZINE ianouariou testaroun diafora pc .. se ena me crossfire x me 4x3870 512 mb eixe to astronomiko noumero ton 29,43 fps to defterolepto sto crysis me analysi 1280x1024 ola high antialiation off( NEKROMA pou eisai ???? )

 

to crossfire κλιμακωνει καλυτερα απο το sli φιλε μου.απλα δεν λειτουργει το τετραπλο στο crysis.λογικο αφου για το crysis η crytek αρπαξε 5 εκ. δολλαρια απο την nvidia γι αυτο.θ΄αργησει αλλα θα τα καταφερει η ΑΤΙ.

Οσο για τις τιμες, η γνωμη μου: στα 220 ευρω η καλυτερη επιλογη ειναι 8800gt, στα 300 ευρω 2 χ 3850 ή 8800gts και στα 400 2 x 3870.σημαντικος παραγων και η μητρικη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...