Προς το περιεχόμενο

AMD quad core and motherboards


gus8511q

Προτεινόμενες αναρτήσεις

δεν εχω αγορασει καποια ακομα, αλλα σκεφτομαι απο σοκετ 939 να παω σε τετραπυρηνο amd αλλα στο ε-σοπ και αλλου ειδα οτι οι μητρικες με am2+ ειναι πανακριβες (180+ ευρω)μηπως ξερεις μεχρι 100 ευρω να μου προτεινεις μια εσυ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να το ξαναπώ μια φορά ακόμα

MHHHHHHHHHHHHHHHHHHHH!

Μακρια από phenom μέχρι το 2008!

Έχουν προβλήματα errata με αποτέλεσμα να κολλάνε σε μερικές περιπτώσεις με 100% χρήση επεξεργαστή. Το πρόβλημα θα λυθεί στους υπάρχοντες με bios update το οποίο όμως θα ρίχνει τις επιδόσεις κατα 20-30%. Πραγματικά όμως το πρόβλημα θα λυθεί με το επόμενο stepping των επεξεργατών b3 όπως 9550 9750 κτλ που θα βγούν το πρώτο τρίμηνο 2008. Όσον αφορά, μητρική πλακέτα και κάρτα γραφικών amd παρτε αφοβα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να το ξαναπώ μια φορά ακόμα MHHHHHHHHHHHHHHHHHHHH!

Μακρια από phenom μέχρι το 2008!

Έχουν προβλήματα errata με αποτέλεσμα να κολλάνε σε μερικές περιπτώσεις με 100% χρήση επεξεργαστή. Το πρόβλημα θα λυθεί στους υπάρχοντες με bios update το οποίο όμως θα ρίχνει τις επιδόσεις κατα 20-30%. Πραγματικά όμως το πρόβλημα θα λυθεί με το επόμενο stepping των επεξεργατών b3 όπως 9550 9750 κτλ που θα βγούν το πρώτο τρίμηνο 2008. Όσον αφορά, μητρική πλακέτα και κάρτα γραφικών amd παρτε αφοβα....

 

iremise iremise.a.to errata ine gia ton 9700 stous pio kato den iparxei provlima opos lene.b.me bios update ftiaxnei.c.to plaisio tha ferei to m3a to aplo pou den exei oute 100 euro.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

iremise iremise.a.to errata ine gia ton 9700 stous pio kato den iparxei provlima opos lene.b.me bios update ftiaxnei.c.to plaisio tha ferei to m3a to aplo pou den exei oute 100 euro.

 

οκ ηρεμω, ηρεμω

α) Το πρόβλημα υπάρχει σε ΟΛΟΥΣ, απλά σε ταχύτητες κατω των 2,4ghz δεν επηρρεάζει

β)φτιάχνει, αλλα με μεγάλο κοστος απόδοσης που φτάνει το -30%

γ) συμφωνούμε

 

Απλά για Amd δεν είναι η καταλληλη στιγμή για τετραπυρηνο, μπορείς να περιμένεις λίγο να βγούν οι επόμενες εκδόσεις, που και δεν θα έχουν το πρόβλημα και θα κλοκάρουν καλύτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ ηρεμω, ηρεμω

α) Το πρόβλημα υπάρχει σε ΟΛΟΥΣ, απλά σε ταχύτητες κατω των 2,4ghz δεν επηρρεάζει

β)φτιάχνει, αλλα με μεγάλο κοστος απόδοσης που φτάνει το -30%

γ) συμφωνούμε

 

Απλά για Amd δεν είναι η καταλληλη στιγμή για τετραπυρηνο, μπορείς να περιμένεις λίγο να βγούν οι επόμενες εκδόσεις, που και δεν θα έχουν το πρόβλημα και θα κλοκάρουν καλύτερα.

 

 

 

kai ego pira to mobo to m3a to deluxe wi fi alla kai ego perimeno na bgei to b3 stepping kai me xalaei na perimeno kana mina kai gia na ftiaxo to pc mou.bebea perimeno kai karta grafikon kai othoni.lathos epoxi brika na ftiaxo pc.se 2 mines eprepe.tha to onomasoun to b3 steppingsan 9550 i tha kathomaste na koitame sta koutia na doume ta noumera pano?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οπως τα λες θα είναι τα ονόματα

9500->9550

9600->9650

9700->9750 κτλ

 

Εγω στη θέση σου θα έβαζα προς το παρόν ένα φθηνό 2πύρηνο και μετά θα τον σκότωνα.

 

 

Προσωπικά, το δικό μου μηχάνημα θα το στήσω μετά την εξεταστική δλδ τέλη φλεβάρη, ελπίζω μέχρι τότε να είναι όλα οκ με την Amd

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οπως τα λες θα είναι τα ονόματα

9500->9550

9600->9650

9700->9750 κτλ

 

Εγω στη θέση σου θα έβαζα προς το παρόν ένα φθηνό 2πύρηνο και μετά θα τον σκότωνα.

 

 

Προσωπικά, το δικό μου μηχάνημα θα το στήσω μετά την εξεταστική δλδ τέλη φλεβάρη, ελπίζω μέχρι τότε να είναι όλα οκ με την Amd

 

na perimeno kana mina den exo provlima.elpizo mexri telos janyary na exoun bgei.etsi kai alios perimeno lg 246wp kai karta asus 3850 512 mb pou den iparxoun oute agglia.opote tha perimeno kai auto.bebea iparxei kai i lisi bazo 4 pirino kai meta ton psino:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

dystyxws (h eytyxws) akoma kai sta idia clocks oi Phenom einai pio argoi apo tous Core 2 :-( ( me to fix gia to errata einai akoma pio argoi...)

poso mallon autos pou einai 100mhz pio katw...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...