Προς το περιεχόμενο

Crucial Ballistix ερώτηση για ψαγμένους SOS


Vice

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 57
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

οι tracer είναι ίδιες με τις δικές σου με μόνη διαφορά στα Led βάλε πάλι τις ρυθμησεις που σου έδωσα και τρέξε memtest γιατί από οτι κατάλαβα bootαρει αλλά δεν μπαίνεις στα Vista οπότε τρέξε memtest να δεις αν είναι σταθερές οι μνήμες σου εκεί στα 1066

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

RMA :-( αν δεν παίζουν σταθερά εκεί που πρέπει τότε έχουν πρόβλημα αν τα κάνεις όλα σωστά αλλά αν μπορείς δοκίμασέ τες και σε ένα άλλο board μπας και δεν έχουν τίποτα και φταίει τίποτα άλλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κανένας φίλος σου τίποτα ? δωκίμασε να δώσεις λίγο τα ρεύματα σε όλες τις μονάδες πάνω και ξανά τέσταρέ τες

αν είναι σταθερό κατέβασε τα ρεύματα πάλι στοκ και ανέβαζε σιγά σιγά να δεις που είναι σταθερό

CPU Voltage : 1,4

CPU Voltage Reference : Auto

CPU Voltage Damper : Auto

CPU PLL Voltage : 1,5

DRAM Voltage : 2,20

FSB Termination Voltage : Auto

North Bridge Voltage : 1,4

North Bridge Voltage : 1,4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξανατσέκαρε τις ρυθμίσεις στο bios που σου έδωσε ο vatos και μετά τσέκαρέ τις μια μια να δεις για RMA. Αν δεν παίζουν και οι δύο κάτι άλλο πρέπει να παίζει όχι βλάβη.

Με λίγο ψάξιμο βρήκα αυτό που ίσως εντοπίζει το πρόβλημα. Με λίγα λόγια Flaky Memory Controller σε αυτό το board.

Αναμένεις bios upgrade....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παίζει να είναι και ο κοντρόλερ το έπαθα και εγώ με την πρώτη stiker η οποία μου έφαγε και τις mushkin μου :-( δώσε ρεύμα στο SB για να σιγουρευτείς οτι δεν είναι ο κοντρόλερ και δωκίμασε μια μια τις μνήμες όπως ορθά είπε ο frenzy και όχι με το τέστ των Vista καλύτερα με το memtest που το ξέρουμε καλά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αποτι βλέπω frenzy ακριβώς το ίδιο πρόβλημμα είναι με αυτό που λεει στο url. αυτοί έχουν το 7 series bios ενώ εγώ το 8 series.

 

vatos locos ποσο ρεύμα να δώσω στο SB?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασες μία μία;

@vatos: Αν δώσει fsb να αλλάξει strap υπάρχει περίπτωση να σταθεροποιηθεί ο κοντρολλερ; Μια σκέψη κάνω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

lol Άντε με γειά.

 

ήταν λίγο elementary όμως εε;

 

χαχαχαχ δεν λες τίποτα. μέχρι χθές δεν είχα ακουμπήσει bios και σήμερα έπαιζα με τα voltages και τα clocks.

 

σας ευχαριστώ πάρα πολυ παιδιά, ναστε καλα :-)

 

 

 

 

P.S. πάντως εσάς δεν σας φτάνω, έχετε καεί εντελώς λεμε :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...