Προς το περιεχόμενο

Crucial Ballistix ερώτηση για ψαγμένους SOS


Vice

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αν άλλαζε στραπ δεν θα έκανε διαφορά :-) λογικά δούλεψαν γιατί η asus στα board έκανε την εξής δουλεία : στα μπλε σλοτ είναι για ο/c με 1Τ στα άσπρα είναι για o/c με 2Τ όπως και να έχει αφού λειτουργούν είμαστε μια χαρά και αφού ο Vice άρχισε να συμφιλιώνετε με το bios τώρα η επόμενη απάντησή του περιμένω να είναι στα 1200Mhz :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 57
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Για να δωσετε και σε εμενα τα φωτα σας.Μιας και εψαχνα και εγω λιγο το θεμα με τις μνημες και εχω και εγω τις ιδιες, σε εμενα σε τι τρεχουν?Γιατι μαλλον και εμενα θελουν μια μικρη επεμβασει...

post-19298-129062959124_thumb.jpg

post-19298-129062959128_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολύ περίεργα timings... είσαι σίγουρος οτι δεν πείραξες τίποτα? βάλε τάση (Dram Voltage) στο 2,2 και τα timings όπως σου είπε ο vatos:

 

CL = 5

tRCD = 5

tRP = 5

tRAS = 15

 

 

τα υπόλοιπα άστα auto

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλη εβδομαδα για αρχη

Αλλαξα τα timings που ειπατε σε 5-5-5-15 και ανεβασα λιγο τα volt +10% γιατι δεν μπορουσα τα δω και εκανα τη δοκιμη μου.

Τωρα το cpu-z τα βλεπει 5-5-5-15 δοκιμασα ομως και το easy tune5 της Gigabyte και απο εκει τα πραγματα ειναι πολυ πιο απλα εχει καποιες ταχυτητες ας που που ειναι φιξ μια απο αυτες ανεβαζει και τις επιδοσεις σε αυτα που θελω και εγω.

Η απορια τωρα ειναι θα βλαψει αυτο τι διαρκεια ζωης στα hardware ή ολα καλα;

post-19298-129062959207_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα προβλημα με το easy tune5 μετα απο restart δεν ξεκιναγε το pc και αναγκαστικα να τα επαναφερω σε προεπιλεγμενο επιπεδο ολα και τωρα να τα κανω μεσο bios.

Μαλλον το εχω βρει μετα απο οσα μου ειπατε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...