Προς το περιεχόμενο

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

mariner

Πρόβλημα με flashget

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Tι μπορεί να συμβαίνει και όταν κατεβάζω αρχεία rar με το flashget μου λέει οτι τα αρχεία ειναι κατεστραμένα?

Ευχαριστώ

Κοινοποιήστε αυτήν την ανάρτηση

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολλά.

υποθέτω οτι ενα απο τα rar το ξανακατεβασες με τον browser, και βγήκε ΟΚ?

(αρα δεν εχει προβλημα το ιδιο το αρχειο ή ο σερβερ που το μοιράζει)

μετα το ξανακατεβασες απο φλασγκετ και βγηκε παλι bad?

(αρα δεν ηταν απλα μια ατυχη στιγμή)

Αν κατεβαινουν συνεχεια και μονο με το flashget, κατεστραμένα,

δοκιμασε να κατεβει με 1 thread. Να μην το σπαει σε κομματια.

αυτό αν το προβλημα αφορά συγκεκριμένους σερβερς. μαλλον δεν δεχονται πολλα thread ή resume, και εχεις βαλει άπειρα retries επανασυνδεσης.

αν δεν κατεβάζει απο πουθενά με πολλαπλα thread, κατι τρεχει με τις ρυθμίσεις σου.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Είναι πρώτη φορά που ασχολούμαι με download manager και δεν ξέρω και πάρα πολλά. Προσπάθησα να κατεβάσω μια ταινία πράγμα που μέχρι τώρα έκανα με τον κλασικό τρόπο του browser και διστυχώς τα αρχεία rar μονίμος εμφανίζονται κατεστραμμένα. Μάλλον το λάθος οφείλεται σε εμένα.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

αντιμετοπιζω το ιδιο προβλημα κοιταζοντασ σε αλλα forum βρηκα αυτο http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=63155

.αν λυ8ει το προβλημα ενημερωστεμε γιατι εγω προσπαθω να κανω FORMAT (5η φορα) και 8α το δοκιμασο αυτο μετα αν δεν γινει τιποτα.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Εγώ θέλω να ρωτήσω το εξής, τα .rar αρχεία που κατεβάζεις με το Flashget είναι από Rapidshare?

Αν ναι, είναι λογικό να κατεβαίνουν έτσι γιατί δεν υποστηρίζει κατέβασμα από Rapidshare…

Τώρα από ότι είδα και από την σελίδα που δίνει ο zkoyntoy

το πρόβλημα λύνετε με απενεργοποίηση του Nvidia Network Access Manager

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Το FlashGet κατεβαζει RAR απο το Rapidshare.

Απο ποιο server κατεβαζεις την ταινια? Ειναι κανα γνωστο η ιδιωτικο?

Οι λογοι για τα λαθη ειναι αρκετοι. Δυο υποπτοι αναφερθηκαν πιο πανω.

1. Πολλα threads κατα αρχειο μπερδεβει το FlashGet μερικες φορες. Κατεβαζε με ενα thread και ισως ενα-ενα τα αρχεια. Αν δεν επιτρεπει το server θα σου κανει προβληματα.

Ισως αν ανοιξεις καποιο απο τα RAR με ενα hex editor, θα δεις HTML text αντι για αδιαβαστους χαρακτηρες.

2. Η καρτα δικτυου σου ισως εχει προβλημα (αλλα δεν θα ειταν μονο για τα RAR).

3. Τα RAR αρχεια ειναι χαλασμενα. Ισως εχουν recovery ενσωματομενη οποτε το WinRAR μπορει να τα φτιαξει.

Υποθετω πως ειναι πραγματι RAR και οχι 001, 002 κ.τ.λ.

Τα 001 κ.τ.λ. μπορει να ειναι RAR (θα δεις την λεξη RAR στην αρχη τους αν τα κοιταξεις με ενα hex editor).

Αλλα μπορει ναι ειναι επισης κωδικοποιημενα RAR οπως τα κανει το File Splitter and Joiner προγραμματακι.

4. To server εχει προβλημα. Σπανιο αυτες τις μερες αλλα καποτε υπηρχαν προβληματα. Δεν χαρακτηριζαν σωστα τα RAR σαν Binary αρχεια και μερικα προγραμματα τα κατεβαζαν σαν Text.

Και ποιος ξερει τι αλλο...

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

οντως πολλα μπορει να πανε στραβα παντως σιγουρα δεν παιζει προβλημα απο το rapidshare και download απο το flashget γιατι κατεβαζω συνεχεια και δεν μου εχει τυχει κατι παρομοιο...

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
  • Δημιουργία νέου...