Προς το περιεχόμενο

ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΔΗΛΩΤΗ


MrSeanKon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

κοιτα αν εφτιαχνες πρεφα θα σε αποθεωνα, αλλα επειδη εχει διαφορετικη φιλοσοφια απο αυτα που ξερεις ηδη, ειναι δυσκολο να μαθεις, ακομα και τα βασικα να σου πουν πρεπει να κατσεις και να την παιξεις για να μαθεις ειναι παρα πολυ θεμα εμπειριας.

 

Και μια ιστορια για το πως βγηκε η πρεφα

 

Ηταν 2 μελλοθανατοι και τους ρωτησαν ποια ειναι η τελευταια τους επιθυμια και αυτοι απαντησαν να παιξουν ενα παιχνιδι πρεφα.

Το προβλημα ομως ειναι οτι η πρεφα ειναι απο τα παιχνιδια που μπορουν να συνεχιστουν επ απειρο χωρις να τελειωνει ποτε λογω της ιδιομορφιας των κανονων της, χαχαχαχαχα

 

Και κλεινω με το γνωμικο "Η πρεφα θελει υπομονη και το πικετο τεχνη"

 

sorry για το off-topic MrseanKon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανενα προβλημα δεν εκανες και κατι τραγικο! Εννοω για το off topic.

Το πολυ-πολυ να σε ρωτησω (αν εχεις τιποτα links) ή γιατι δεν ανοιγεις ενα thread σου οπου να ανεβασεις tutorials πρεφας???

Για να επανελθουμε στο θεμα μας η πρωτη beta εκδοση της Δηλωτης εχει ενα μικρο λαθος.

ΓΚΡ που να παρει αντι να γραψω i εβαλα το pc_cards καπου οποτε ο Η/Υ σουφρωνει το Δεκα καλο με ο,τι βρει....:-D Οπως κι ο μπαρμπαΓιωργης!

Παντως θα του κανετε ξερες ευκολα μην ανυσηχειτε θα τον κανω εγω να σας τσουξει!

Στην τελικη υπαρχει ο Φαντης που ειναι σχεδον πληρης δοκιμαστε εκει τις δυναμεις σας!

Παρακαλω να μιλησουν κι οι υπολοιποι χαρτοπαικτες για τις επιλογες και καντε ενα καλο beta testing για να προχωρησω στην εκδοση 1.1.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγχαρητήρια για την πολύ καλή προσπάθεια! Με έκανες να ασχοληθώ με παιχνίδια που δεν ήξερα πριν!

 

Στην δηλωτή θα ήθελα να κάνω 2 παρατηρήσεις. Η πρώτη είναι για την ανάλυση, όπου θα ήθελα να μπορεί να αλλάζει γιατί εγώ έχω το desktop στα 1024Χ768 και αναγκάζομαι να αλλάξω ανάλυση για να παίζω και το δεύτερο είναι ότι συχνά έτσι όπως παίζω, πριν τελειώσει το παιχνίδι με πετάει έξω...

 

Ελπίζω να συνεχίσεις και με άλλα παιχνίδια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικα με την αναλυση ολων των παιχνιδιων (Φαντης, Κολιτσινα, Δηλωτη κι οσα θα φτιαχνω στο μελλον) θα τρεχουν σε 1280*1024 αναλυση. Ειναι επιπονο αφου δεν ειμαι κανενας επαγγελματιας προγραμματιστης (ο ελευθερος χρονος δεν απειριζεται) να καταφευγω σε πολυπλοκες σπαστικες εντολες ωστε να υποστηριζουν τα παιχνιδια μικροτερες αναλυσεις.

Πληζ δωστε περισσοτερες πληροφοριες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν λιγο ανεβηκαν (αναλογως με τα Micro$$$oft Frameworks) οι πρωτες demo εκδοσεις.

Θελω να μου πειτε αν χρειαζονται περισσοτερες επιλογες.

Μονο τα radiobuttons των γλωσσων παιζουν.

 

Τι παιχνίδια έχει ; Το 31 το εχει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω windows xp sp2 με framework 3 (νομίζω, πώς βλέπω τι έκδοση του framework έχω?) και δοκίμασα την έκδοση για framework 2.0

 

Όσο για την ανάλυση, καταλαβαίνω ότι είναι δύσκολο και χρονοβόρο για σένα ώστε να λειτουργούν και σε μικρότερες αναλύσεις, οπότε δεν επιμένω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

lepros13 o Φαντης/Ξερή τρεχει κανονικα σε εσενα?

Γιατι ειπαμε οτι η Δηλωτη ειναι demo version. Σε παρακαλω ενημερωσε με γιατι το θεμα ειναι μπερδεμα.

jason_rethymno οσο αναφορα για το 31 δεν εχω κατι ετοιμο κι ουτε εχω σκεφθει να το φτιαξω.

Ο,τι υπαρχει φαινεται απο την υπογραφη μου.

Ομως θα κανετε υπομονη διοτι εχω μπλεξει και με την Πρεφα και παιζω καθημερινα στα καφενεια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ektor1999 oπως φαινεται απο τα γραφομενα μου αυτο που ψαχνεις δεν ηταν κατι πληρες.

Απλα επειδη τα μελη ειναι ανυπομονα (κακως!!) εβγαλα κατι εντελως προχειρο.

Για το λογο αυτο εμεινε διαθεσιμο προς κατεβασμα για μερικες ημερες.

Μετα διαγραφηκε να γιατι δεν το βρηκες.

Υπομονη εξηγησα και παραπανω οτι θα περασει καποιος καιρος.

Μην ανησυχεις δε θα σας απογοητευσω ομως ειναι ανθρωπος πρωτα απο ολα κι οχι μηχανη. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Περιμένουμε με αγωνία την Δηλωτή, έχω βαρεθεί να παίζω μόνο με τον παππού μου... που λόγω Αλτσχάϊμερ (πλάκα κάνω) τους κανόνες τους διαμορφώνει κάθε φορά στα μέτρα του... Τι είναι οι κανόνες ρε παππού;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
Περιμένουμε με αγωνία την Δηλωτή
Για να τελειωνει εδω το θεμα οριστικα δεν ξερω ποτε θα βγει η εκδοση 1.1 και δε λεω τιποτε αλλο.
έχω βαρεθεί να παίζω μόνο με τον παππού μου...
Μεχρι τοτε μπορεις να ασχοληθεις με την Πρεφα.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...