Προς το περιεχόμενο

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

dEmOnE

Την γνώμη σας για το W950i

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σκεφτομαι να αγοράσω το sony ericsson w950i.το εχω βρει μολις 200?

Λοιπόν τι λέτε αξιζει να δωσω 200? για αυτο το κινητο???

Κοινοποιήστε αυτήν την ανάρτηση

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαντάζομαι το βρήκες μεταχειρισμένο 200?, σωστά;

Προσωπικά δεν μου άρεσε το κινητό αυτό.

Έχω και έναν γνωστό που ήθελε να το ξεφορτωθεί και το έδωσε τελικά 180?.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

και 200 πολλα ειναι...ξερω παιδι που το εδινε 150 και παλι αργησε να το πουλησει...ειναι προτιμοτερο να παρεις ενα nokia n91 (αν θελεις κατι σε walkman με μνημη 4gb) το οποιο εχει πολυ καλυτερο ηχο, ποιοτητα κατασκευης σαφως ανωτερη και φυσικα εχει και μια καμερα 2mpx.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
...ειναι προτιμοτερο να παρεις ενα nokia n91 (αν θελεις κατι σε walkman με μνημη 4gb) το οποιο εχει πολυ καλυτερο ηχο, ποιοτητα κατασκευης σαφως ανωτερη και φυσικα εχει και μια καμερα 2mpx.

ε, όχι και Ν91. Άσχημο βαρύ και πολύ αργό.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Αν και είναι καλή η τιμή για καινούριο εγώ δεν στο προτείνω.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
ε, όχι και Ν91. Άσχημο βαρύ και πολύ αργό.

δεν αναφερθηκα σε βαρος και ταχυτητα...αν και το βαρος ειναι αποτελεσμα της ποιοτητας κατασκευης...παντως και mobile-review το n91 το βγαζει καλυτερο

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
δεν αναφερθηκα σε βαρος και ταχυτητα...αν και το βαρος ειναι αποτελεσμα της ποιοτητας κατασκευης...παντως και mobile-review το n91 το βγαζει καλυτερο

μπορεί να μην τα ανέφερες εσύ αλλά το λέω εγώ.

Και τα συγκριτικά δεν μου λένε κάτι αν δεν έχω δική μου άποψη και από αυτά τα 2 έχω.

Όπως και να έχει πάντως είναι και θέμα προτίμησης εταιρίας. 4gb κάρτα πάντως παίρνουν όλα τα νέα Sony Ericsson (με αυτά έχω πάρε δώσε εγώ για τα υπόλοιπα δεν ξέρω) οπότε άμα είναι ο χώρος το πρόβλημα λύνεται.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Καλησπέρα σε όλους και καλή χρονιά.

Θέλω εδω και καιρό να αλλάξω το σούπερ ντούπερ κινητό μου (Νοκια.. ούτε που θυμάμαι το μοντέλο, αυτό με το πορτοκαλί στο πλάι!) και βρήκα το W950 στην τιμή των 129 ευρω !!! Καινούριο ! Τα χαρακτηριστικά του με καλύπτουν μια χαρά, τα 4gb επίσης και η απουσιά κάμερας δεν με απασχολεί ιδιαίτερα.

Αυτό που θα ήθελα να ρωτήσω κάποιον που έχει το κινητό, ή κάποιον που ξέρει, είναι αν αναγνωρίζει την γραφή ελληνικών χαρακτήρων με το "στυλό", στην σύνταξη μηνυμάτων χρησιμοποιώντας την οθόνη. Διάβασα κάπου οτι μπορείς να γράψεις αγγλικά και κινέζικα (!). Υπάρχει κάποια εφαρμογή που να επιτρέπει στο τηλέφωνο να αναγνωρίζει και τους ελληνικούς χαρακτήρες;

Ευχαριστώ πολύ.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Καλησπέρα σε όλους και καλή χρονιά.

Θέλω εδω και καιρό να αλλάξω το σούπερ ντούπερ κινητό μου (Νοκια.. ούτε που θυμάμαι το μοντέλο, αυτό με το πορτοκαλί στο πλάι!) και βρήκα το W950 στην τιμή των 129 ευρω !!! Καινούριο ! Τα χαρακτηριστικά του με καλύπτουν μια χαρά, τα 4gb επίσης και η απουσιά κάμερας δεν με απασχολεί ιδιαίτερα.

Αυτό που θα ήθελα να ρωτήσω κάποιον που έχει το κινητό, ή κάποιον που ξέρει, είναι αν αναγνωρίζει την γραφή ελληνικών χαρακτήρων με το "στυλό", στην σύνταξη μηνυμάτων χρησιμοποιώντας την οθόνη. Διάβασα κάπου οτι μπορείς να γράψεις αγγλικά και κινέζικα (!). Υπάρχει κάποια εφαρμογή που να επιτρέπει στο τηλέφωνο να αναγνωρίζει και τους ελληνικούς χαρακτήρες;

Ευχαριστώ πολύ.

Ελληνικά γράφει κανονικά, αν τα καταφέρεις φυσικά γιατί δεν είναι και ότι πιο εύκολο να γράψεις με αυτόν τον τρόπο.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Σ'ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση !

Βασικά, το μόνο μου κόλλημα, είναι το πόσο εύκολο είναι να γράφεις μηνύματα. Ειμαι από αυτούς που χρησιμοποιούν συχνά, μάλλον, πολύ συχνά τα sms και δεν ξέρω κατα πόσο θα με βολέψει αυτό το πληκτρολόγιο. Υπάρχει και το virtual keyboard αλλά δεν μπορώ να φανταστώ πόσο εύκολα μπορείς να γράψεις πατώντας με το "στυλό" τα "πλήκτρα" !!

Συνολικά, και υποθέτωντας ότι εισαι κάτοχος του τηλεφώνου, είσαι ευχαριστημένος, υπάρχει κάτι που σε χαλάει, έχεις παρατηρήσει κάτι στην λειτουργία του;

Και πάλι σευχαριστώ πολύ.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Σ'ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση !

Βασικά, το μόνο μου κόλλημα, είναι το πόσο εύκολο είναι να γράφεις μηνύματα. Ειμαι από αυτούς που χρησιμοποιούν συχνά, μάλλον, πολύ συχνά τα sms και δεν ξέρω κατα πόσο θα με βολέψει αυτό το πληκτρολόγιο. Υπάρχει και το virtual keyboard αλλά δεν μπορώ να φανταστώ πόσο εύκολα μπορείς να γράψεις πατώντας με το "στυλό" τα "πλήκτρα" !!

Συνολικά, και υποθέτωντας ότι εισαι κάτοχος του τηλεφώνου, είσαι ευχαριστημένος, υπάρχει κάτι που σε χαλάει, έχεις παρατηρήσει κάτι στην λειτουργία του;

Και πάλι σευχαριστώ πολύ.

Πρώτα από όλα δεν το έχω το κινητό (το είχα όμως για λίγα φεγγάρια).

Το κινητό έχει κανονικό πληκτρολόγιο όποτε δεν χρειάζεται να γράφεις με τους τρόπους που λες (μήπως μιλάς για άλλο τηλ; ).

Τώρα συνολικά δεν μου άρεσε το κινητό αλλά από την άλλη εγώ δεν έμεινα ευχαριστημένος από κανένα touch screen κινητό (p900, p990, m600, w950, qtek 9000... μέχρι και iphone είχα και δεν μου άρεσε!!!)

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

To κακό είναι οτι το w950i δεν έχει καμερα και δεν έχει να ρυθμισεις τον ισοσταθμιτή manual έχει μονο να επιλέγεις.Το ίδιο είναι και στο w960i οτι δεν έχει manual ισοσταθμιτή αλλα το καλό είναι οτι έχει καμερα.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
  • Δημιουργία νέου...