Προς το περιεχόμενο

Οι σκύλοι και οι ώρες κοινής ησυχίας


adi32

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στη γειτονια υπαρχει ενα γκαραζ του Δημου οπου μενουν 3 σκυλια

Καθε βραδυ - ξημερωμα γινεται χαμος απο γαβγισματα με αποτελεσμα να ξυπναμε απο τις 5

Τι μπορει να γινει με αυτη την κατασταση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 30
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Στη γειτονια υπαρχει ενα γκαραζ του Δημου οπου μενουν 3 σκυλια

Καθε βραδυ - ξημερωμα γινεται χαμος απο γαβγισματα με αποτελεσμα να ξυπναμε απο τις 5

Τι μπορει να γινει με αυτη την κατασταση?

 

Προσάρμοσε τα ωράριά σου στα δικά τους."Θα κοιμηθώ νωρις, θα σηκωθω νωρις". Αδραξε τη μέρα...από το πρωί. Γίνε άνθρωπος.

:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γινεται χαμος απο γαβγισματα

1) Γαύγισέ τους και εσύ. :shock:

2) Αγόρασε μια σφεντόνα και μάθε σημάδι. :-D

3) Αν δεν τα φοβάσε , και αν έχεις στο σπίτι σκούπα με ξύλινο κοντάρι βγές έξω εξηγειθήτε αλλιώτικα. :devil:

4) Μπριζόλα με ηρεμιστικό. (εδώ έχει έξοδα) :rolleyes:

5) Πάρε ένα γάτο να το βάλουν στο κυνήγι να πάνε στο καλό.B)

6) Καλάσνικοφ.:mad:

 

Ο επόμενος παρακαλώ. :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ στην εξοχή έχει 5000 σκύλους αλλά δε θυμάμαι ποτέ να με ενόχλησαν όσο τα αυτοκίνητα. Καμιά φορά περνάνε κοπάδια έξω από τις αυλές που έχουν όλες σκύλους αλλά αυτοί οι ήχοι έχουν μετατοπιστεί στο πίσω μέρος του εγκεφάλου. Μόνο καμιά φορά μπορεί να σημαίνουν ανθρώπινη παρουσία και να γίνουν αντιληπτοί. Η συμβουλή μου είναι να πάρεις ηρεμιστικά και καθαρό αέρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνήθως τα ανθρώπινα αυτιά ακούνε ότι συμφέρει adi και αναλόγως την προδιάθεση. Όταν αρχίσεις να σαλτάρεις σου τι δίνουν και οι σταγόνες της βροχής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα ανθρωπινα αυτια αν εισαι φυσιολογικος ακουνε οτι προξενει θορυβο

οτι συμφερει, ακουνε οταν εχεις σαλταρει η εχεις συνηθισει να σκους

να συνηθισω να κοιμαμαι με γαβγισματα η κομπρεσερ η βομβες δε θα το ηθελα ουτε εγω ουτε οι γειτονες μου

αν μας θεωρεις ολους τρελλους τι να σου πω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν οδηγείς όλα γίνονται μηχανικά adi και όταν είσαι στην λαϊκή ακούς πρωτίστως τη φωνή της μαμάς σου. Όταν πίνεις καφέ η βαβούρα δεν υπάρχει περίπτωση να σ' ενοχλεί, ενώ για να ακούσεις τις ομιλίες των διπλανών τραπεζιών θα πρέπει να επικεντρώσεις την προσοχή σου, για να μην αναφέρω ότι καθημερινά υποβάλεις σε καταιγίδα ντεσιμπέλ τα αυτιά σου καθ' όλη την διάρκεια της μέρας. Όταν έχεις προβλήματα συγκέντρωσης, οξυθυμία, και σε ενοχλούν διάφορα που τραβάνε την προσοχή σου ενώ δεν θα έπρεπε, τότε έχουμε να κάνουμε με το νευρικό σύστημα ή τέλος πάντων με ένα ξένο περιβάλλον. Εμένα με ενοχλούν τα F16 από την Τανάγρα και άλλον το κελάηδισμα των πουλιών.

 

 

Υ.Γ

Παρ' όλα αυτά δεν θα άνοιγα ουδέποτε νήμα "μ' ενοχλούν τα αεροπλάνα" ανήμερα των Χριστουγέννων. Είναι ενδεικτικό κι αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...