Προς το περιεχόμενο

Μεταπτυχιακό και 2ο πτυχίο συγχρόνως. Γίνεται;


katina

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θεωρητικα γίνεται. Πρακτικα ειναι δυσκολο να μπορεσεις να παρεις και τα 2 πτυχια (στην ωρα τους τουλαχιστον). Αλλα αν θες απλα να μπεις σε μια σχολη με το 10% για να παρεις καποια βιβλια τοτε ΟΚ (αυτο θα κανω εγω)..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε σε επηρεαζει το μεταπτυχιακο,μπορεις να κανεις οτιδηποτε παραλληλα,ειναι ανεξαρτητο.

μπορεις να κανεις και προπτυχιακο,μπορεις να κανεις και 2 μεταπτυχιακα μαζι (αν δεν εχουν κ τα 2 υποχρεωτικη παρακολουθηση)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[...]μπορεις να κανεις οτιδηποτε παραλληλα,ειναι ανεξαρτητο.[...]μπορεις να κανεις και 2 μεταπτυχιακα μαζι [...]

 

Δεν ισχύει αυτό, είναι καραμπινάτη παρανομία και διώκεσαι αυτεπάγγελτα, ενώ διαγράφεσαι και αυτόματα από τις 2 σχολές του ίδιου επιπέδου που είσαι εγγεγραμμένος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

διαφορετικής βαθμίδας πτυχία μπορείς να κάνεις ταυτοχρόνως της ίδιας όχι

όταν γράφεσαι σε μια σχολή υπογράφεις υπεύθυνη δήλωση ότι δεν είσαι γραμμένος σε άλλη

βέβαια ακόμη και να είσαι γραμμένος και σε δεύτερη σχολή δεν νομίζω ότι υπάρχει περίπτωση να το βρουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρακτικά είναι πολύ δύσκολο, γιατί θα σίγουρα θα συμπίπτουν ώρες διδασκαλίας, θα έχεις πολλές εργασίες και γενικά ο φόρτος εργασίας σου θα αυξηθεί πολύ! Από νομικής απόψης οι nektarios και insomniaK ήταν κατατοπιστικότατοι. Όσο για την ρουφιανιά, δεν νομίζω ότι θα υπάρξει άτομο να ρουφιανέψει, αλλά θεωρώ απαράδεκτο και μόνο να σκεφτόμαστε να παρανομήσουμε επειδή οι πιθανότητες να μας πιάσουν είναι ελάχιστες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προπτυχιακό και μεταπτυχιακό μαζί μπορείς να κάνεις χωρίς πρόβλημα, ξέρω και άτομα που το ξεκκινήσαν αλλά δεν παρατήσαν το προπτυχιακό στο τέλος.

Επιπλέον δεν σου δικαιολογεί το κράτος βιβλία για την δεύτερη σχολή. Πρέπει να τα αγοράσεις ή να τα βρείς από αλλού.

Το να κάνεις 2 προπτυχιακά ή μεταπτυχιακά μαζί απαγορεύεται δια ροπάλου, και δεν μπορείς να το κάνεις στα κρυφά. Δεν θα μπορείς να γράψεις στο βιογραφικό σου και τα 2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι η ελληνική νομοθεσία. Από τη στιγμή που θα ενεργοποιηθούν οι διδακτικές μονάδες και η κινητικότητα μεταξύ σχολών (συμφωνία της Μπολόνιας) δε θα υπάρχει θέμα. Τώρα, για αυτούς που μπ'ηκαν στην Ελλάδα και έφυγαν έξω για να σπουδάσουν κάτι διαφορετικό, νομίζω πως πρέπει να να υπάρχει

νομικό κενό τουλάχιστον αυτή τη στιγμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιπλέον δεν σου δικαιολογεί το κράτος βιβλία για την δεύτερη σχολή. Πρέπει να τα αγοράσεις ή να τα βρείς από αλλού.

αυτο δε το ξερα!

πικρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...