Προς το περιεχόμενο

BEOWOLF 3D και γυαλιά μυωπίας!


zoranb

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπράβο συνάδελφε γυαλάκια :-D λυπάμαι για την επειρία σου αλλά χαίρομαι για την απάντηση που έδωσες!

Κανένας άλλος ομοιοπαθής παιδιά?

 

Πήγα στο Nightmare 3D και φοράω γυαλιά μυωπίας και δεν ήταν και η πιο άνετη εμπειρία. Τα 3D γυαλιά ασκούν πολύ πίεση στο κεφάλι και πάνω απτά γυαλιά γίνεται περισσότερη αλλά το κυρίως πρόβλημα που είχα ήταν ότι στα κοντινά και γρήγορα 3D πλάνα το μάτι δεν προλάβαινε να εστιάσει σωστά στην εικόνα και με ζάλιζε και στο τέλος βγήκα ελαφρώς σαν ζαλιζμένη κότα απτην αίθουσα(έτσι έχασα και τα γάντια μου στην αίθουσα-άσχετο αλλά αυτά κάνει η ζαλούρα). Ευτυχώς που αυτές οι σκηνές ήταν λίγες γιατί θα είχα πρόβλημα.

Δε ξέρω αν φτάιγαν οι "αντιξοότητες" αλλά δε μπορώ να πω ότι ενθουσιάστηκα με την "καινούρια" τεχωολογία. Σαν τα παλια View-master ήταν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο συνάδελφε γυαλάκια :-D λυπάμαι για την επειρία σου αλλά χαίρομαι για την απάντηση που έδωσες!

Κανένας άλλος ομοιοπαθής παιδιά?

Εγώ είχα δει το Meet the Robinsons σε Real D, αλλά αν σου πω ότι δε θυμάμαι αν φορούσα γυαλιά ή φακούς εκείνη τη μέρα; Πάντως τώρα που έβαλα τα γυαλιά (που μου έχουν μείνει για σουβενίρ :P) πάνω από τα γυαλιά μυωπίας δε νοιώθω κάποια ιδιαίτερη ενόχληση.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...