Προς το περιεχόμενο

Τι δεν εχει εγκατασταθει σωστα ???


Γιάννης Platano

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κατεβασα τους drivers τους εβαλα σε ενα φακελο και ζητησα ενημερωση προγραμματος απο τον υπολογιστη μου και επελεξα τον φακελο αυτο αλλα μου λενε οτι δεν ειναι δυνατη απο το σημειο αυτο η ενημερωση του προγραμματος οδηγησης.

 

Αν έχει install τρέξτο, αλλιώς σβήστην από την διαχείριση συσκευών και κάνε ανίχνευση για αλλαγές υλικού και όταν σε ρωτήσει για drivers πάνε από "have disk".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχει install τρέξτο, αλλιώς σβήστην από την διαχείριση συσκευών και κάνε ανίχνευση για αλλαγές υλικού και όταν σε ρωτήσει για drivers πάνε από "have disk".

 

Δεν εχει install.Kατι αρχεια .inf και .sys εχει.

 

Οσο δεν μου κανει προβλημα το αφηνω ετσι γιατι δεν εχω ορεξη για ...μπλεξιματα !!!!Αντε να μην μπορω να την εγκαταστησω μετα και να μην μπεινει internet.

 

Ευχαριστω παντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ το: http://billaros.blogspot.com/ :

 

""Windows Vista SP1 RC1 Uninstall WAN Miniport (SSTP) Failure!

 

 

Ωραία... κατέβασα το SP1 Release Candidate 1 των Windows Vista (Premium) και το εγκατέστησα στο λαπτοπάκι μου ( Pavillion dv6520ea 2GB).

 

Αφού σπατάλησα περίπου μια ώρα για την εγκατάσταση, ανακάλυψα ότι το SP, μου καθυστερούσε το μηχάνημα αδικαιολόγητα.

 

Μια ο δίσκος να διαβάζει περισσότερο, μια τα προγράμματα να ανοίγουν ...αρρργγγάάά . Τέλος πάντων λέω, καλό ήταν το Beta testing. Μάλλον θα πρέπει να περιμένω μέχρι το 2008 για το τελικό SP1. Ξεκίνησα λοιπόν την απεγκατάσταση που ευτυχώς δεν πήρε παραπάνω από 15 λεπτά συνολικά.

 

Όλα μήγαν καλά και το λαπτοπάκι μου επανήλθε στις πραγματικές του επιδόσεις.

 

Την επόμενη μέρα ψάχνωντας για οδηγούς, εντόπισα μια άγνωστη συσκευή στο Device Manager WAN Miniport (SSTP). Η συσκευή είχε κίτρινο θαυμαστικό και δεν μπορούσε να γίνει uninstall με τους γνωστούς τρόπους (δεξί κλίκ uninstall...κλπ). Τελικά η λύση δόθηκε με την χρήση των παρακάτω εντολών που πρέπει να πραγματοποιηθούν σαν χρήστης Administrator (Run as Administrator) από Command prompt (cmd) αφού βέβαια βρούμε το Hardware ID της συσκευής από το Device Manager και επιλέγοντας την καρτέλα Details-> Hardware IDs:

 

netcfg -e -u ms_sstpminiport

 

 

 

Γενικά η εντολή netcfg εχεί να κάνει με δικτυακές συσκευές και μπορεί να σας φανεί ιδιαίτερα χρήσιμη στη περίπτωση που θέλετε να απαλαγείτε από κάποια επίμονη συσκευή""

 

Ελπίζω το παραπάνω να βοηθήσει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την επόμενη μέρα ψάχνωντας για οδηγούς, εντόπισα μια άγνωστη συσκευή στο Device Manager WAN Miniport (SSTP). Η συσκευή είχε κίτρινο θαυμαστικό και δεν μπορούσε να γίνει uninstall με τους γνωστούς τρόπους (δεξί κλίκ uninstall...κλπ). Τελικά η λύση δόθηκε με την χρήση των παρακάτω εντολών που πρέπει να πραγματοποιηθούν σαν χρήστης Administrator (Run as Administrator) από Command prompt (cmd) αφού βέβαια βρούμε το Hardware ID της συσκευής από το Device Manager και επιλέγοντας την καρτέλα Details-> Hardware IDs:

 

netcfg -e -u ms_sstpminiport

 

 

 

Γενικά η εντολή netcfg εχεί να κάνει με δικτυακές συσκευές και μπορεί να σας φανεί ιδιαίτερα χρήσιμη στη περίπτωση που θέλετε να απαλαγείτε από κάποια επίμονη συσκευή""

 

Ελπίζω το παραπάνω να βοηθήσει!

 

Μαλιστα !!!!Κατι τετοιο θα εγινε και με μενα αν και η beta εκδοση δεν μου εκανε ιδιαιτερα προβληματα την εβγαλα.Δεν καταλαβα τον συνδιασμο του comand propt και του Hardware id...

 

Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...