Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με pro street!


DJJordan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλή χρονιά σε όλους!

Λοιπόν: εγκατέστησα το pro street και μόλις πήγα να το τρέξω, βγήκε ένα μύνημα που λέει: "Ανιχνεύτηκε διένεξη με το λογισμικό προσομοίωσης", και δεν ανοίγει με τίποτα!

Μέσα στο readme γράφει:

 

MINIMUM SYSTEM REQUIREMENTS

===========================

Windows XP and VISTA with latest service pack installed

Intel Pentium 4 (or equivalent) CPU running at 2.8GHz or higher (3.0GHz if running Windows Vista)

128Mb DirectX compliant video card with Pixel shader 2.0 or above (AGP and PCIe only) using a

supported chipset (see below)

512MB RAM (1GB if running Windows Vista)

DirectX compatible sound card

7.6 GB of HD space required to install game

8X or faster DVD Drive

DirectX 9.0c June 2007 edition (included)

 

και το σύστημά μου είναι:

VISTA ULTIMATE

CPU: P4 2.8GHz HT 478

RAM: 2X1GB 333MHz

GPU: NVIDIA GEFORCE4 TI 4200 AGP8X 128MB

MOBO: GIGABYTE

soundcard: soundblaster live 4ch με vista drivers

και φυσικά DirectX 10

 

Το θέμα είναι ότι περίμενα πως και πως να κυκλοφορήσει, δεν μου ανοίγει και δεν ξέρω γιατί!!

μήπως δεν έχει η συγκεκριμένη γραφικών Pixel shader 2.0 που ζητάει στα MINIMUM SYSTEM REQUIREMENTS;

δεν μπορώ να σκευτώ κάτι άλλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν το έχεις αυθεντικό τότε ψάξε αλλού το γιατί...

Αν το έχεις αυθεντικό μήπως έχεις Alcohol η το DAEMON Tools η κάτι παρόμοιο δοκίμασε να τα απενγκαταστισεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα δεν θέλω να αναφέρω εδώ τίποτα σχετικά με πειρατικό software, αλλά το readme που υπάρχει όχι του παιχνιδιού αλλά αυτό με τις οδηγίες εγκατάστασης λέει ότι λειτουργεί 100%, επίσης το Alcohol120% είναι το βασικότερο πρόγραμμα που χρησιμοποιώ και δεν παίζει να το βγάλω. Πάντος το pro street στη demo έκδοση έγρφε στο readme ότι δεν είναι συμβατό με την κάρτα γραφικών μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι η κάρτα γραφικών απλώς ίσως δεν κατάλαβες καλά τι λέει το readme(όχι του παιχνιδιού...) το πήρα και έχω έτσι και έβαλα κανονικά(αλλά πήρε απόλυτη διαγραφή επηδει ήταν το χειρότερο NFS που έχω παίξει)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βγάλτο το Alcohol , απαισιότατο , βάλε UltraISO να σωθείς. Αργό , παραπάνω memory usage και πολύ coding για την εικόνα του , παρά για τη λειτουργικότητά του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι η κάρτα γραφικών απλώς ίσως δεν κατάλαβες καλά τι λέει το readme(όχι του παιχνιδιού...) το πήρα και έχω έτσι και έβαλα κανονικά(αλλά πήρε απόλυτη διαγραφή επηδει ήταν το χειρότερο NFS που έχω παίξει)

 

+1 μακραν το χειροτερο...Most Wanted kai Underground the best!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάντως το εγκατέστησα και προσπάθησα το ανοίξω με το internet κλειστό.

Να ρωτήσω και κάτι άλλο, το carbon δεν είναι συμβατό με vista; γιατί ούτε αυτό μου ανοίγει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω λέω οτι φταιει η καρτα γραφικων και μπορεί τα vista που είναι και ultimate.

 

Τωρα επηδει έχει χάλια κάρτα γραφικών η επηδει έχει vista του πετάει:Ανιχνεύτηκε διένεξη με το λογισμικό προσομοίωσης" δεν νομίζω αν και με αυτή την κάρτα το μόνο που θα καταφέρει είναι να ανοίξει το game αλλά δεν θα μπορεί να το παίξει εκτός αν 5fps το θεωρείς αρκετό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...