Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια με TV Tuner


phanispal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παίδες! Σήμερα αγόρασα το ASUS MY CINEMA P7131 DUAL DVB-T/ANALOGUE TUNER PCI που μπορείτε να το δείτε εδώ:

 

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.808045

 

Το έχει δοκιμάσει κανείς; Γιατί ενώ έκανα install τους drivers, δεν ξέρω τι να κάνω μετά...

Δεν μου έκανε εγκατάσταση κάποιο πρόγραμμα...

Δοκίμασα το Dscaler, βρήκα μερικά κανάλια κάνοντας scan στο Italian Air αλλά η κίνηση είναι σπαστή και η εικόνα ούτε χάλια, ούτε καλή... Ο ήχος την παλεύει...

Πριν από αυτή δοκίμασα μια παλιότερη Hauppage (μόνο αναλογική) με καλύτερα αποτελέσματα όσον αφορά την εικόνα... (από ήχο δεν ξέρω επειδή δεν είχα το καλώδιο)

 

Προς το παρόν την έχω σε έναν Ρ4 με 512 ραμ και μια 7600gt. Η Hauppage δεν είχε πρόβλημα (όσον αφορά τις απαιτήσεις...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε μερικά tv tuners πρέπει να πάρεις έξοδο από το tuner και να το βάλεις είσοδο στην κάρτα ήχου (στην υποδοχή μικροφώνου). Έχεις τέτοιο καλωδιάκι; Το έχεις κάνει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιό δεν πρέπει να έχω με τίποτα κλειστό; Έχω την audigy se και στις 3 τελευταίες μπάρες (Line-In/SPDIF-In/Auxilliary) μόνο τη μια μπορώ να έχω ενεργοποιημένη, οταν ενεργοποιώ άλλη μου απενεργοποιεί την προηγούμενη. Αλλά και σε άλλη μητρική που τη δοκίμασα με onboard και τα παραπάνω ενεργοποιημένα, πάλι δεν έπαιζε ήχος...

Το θέμα είναι ότι με το dscaler έχω ήχο αλλά όχι καλή εικόνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...