Προς το περιεχόμενο

Moυφα ο G0 Q6600? Γκουρου,την βοηθεια σας,χρονιαρες μερες!


Xorxhs!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ειναι ιδιος με τον παραπανω που εχω διαβασει,thx...μου φαινεται πρεπει να τσεκαρω την ψυκτρα,δεν εξηγουνται τετοιες θερμοκρασιες,τι να πω,εχω πελαγωσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 58
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
  • Super Moderators

an einai h mamisia alla3e thn...eidika efoson prokeitai na ton overclockareis...mexri tote checkare thn vgalthn ka8arise thn teleiws apo thn palia pasta kai vale kamia Arctic Ceramique :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν εχω τη μαμισια....οπως λεω και πιο πανω αυτη εχω Scythe Mini Ninja - cpu cooler Το συστημα καινουριο ειναι πριν απο 15μερες το πηρα(συναρμολογημενο απο πλαισιο)

 

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=20&category=69977719&product=1019619

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To stock Vcore του Q6600 (είτε B3 είτε G0 stepping) είναι 1.25V ... ! Δεν είναι το max Vcore έλεος ... Max Vcore σε Q6600 αν δεν κάνω λάθος, είναι 1.91V με ένα Q6600 @ 5018MHz under LN2 ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ασχετο,Xorxh επειδη σκοπευω να παρω σχεδον το ιδιο συστημα με το δικο σου κατα τα αλλα σου τρεχει καλα?παρουσιασε κανενα προβλημα?πες εντυπωσεις αν θελεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χόρχη δωκίμασε έτσι

 

Cpu Ratio : 9

Fsb Frequency : 333

PCIe Frequency : 101

Timings βάλε με το χέρι μόνος σου τα σωστά το λίνκ για τις μνήμες σου που έδωσες δεν λειτουργεί

Dram Static read Control : Disable

Vcore : 1,4

και παίξε με τα ρεύματα τις μητρικής

 

 

αυτά όλα disable

attachment.php?attachmentid=10013&stc=1&d=1198774893

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ασχετο,Xorxh επειδη σκοπευω να παρω σχεδον το ιδιο συστημα με το δικο σου κατα τα αλλα σου τρεχει καλα?παρουσιασε κανενα προβλημα?πες εντυπωσεις αν θελεις

 

Το συστημα το πηρα με σκοπο να τρεχει τουλαχιστον στα 3Ghz με ο/c,διαφορετικα πιστευω οτι δεν εχει νοημα η 8800GTS(bottleneck?).Οποτε ναι αν τα πιασω αυτα,τοτε θα ειμαι υπερευχαριστημενος,τωρα ειμαι απλα ευχαριστημενος.(π.χ lord of the rings online αιζω με ολα στο max 1680x1050 και κανει μερικα σπασιματα μερικες φορες,οπως και το ιδιο ισχυει και στο crysis αλλα σε μεγαλυτερο βαθμο.Σε high settings παει νερο,τουλαχιστον το demo που επαιξα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χόρχη δωκίμασε έτσι

 

Cpu Ratio : 9

Fsb Frequency : 333

PCIe Frequency : 101

Timings βάλε με το χέρι μόνος σου τα σωστά το λίνκ για τις μνήμες σου που έδωσες δεν λειτουργεί

Dram Static read Control : Disable

Vcore : 1,4

και παίξε με τα ρεύματα τις μητρικής

 

 

 

Vatos thx φιλε,το βραδυ θα το δοκιμασω διοτι,το εστειλα στο πλαισιο να ξαναπερασουν την ψυκτρα λογω υπερβολικα υψηλων θερμοκρασιων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Vatos thx φιλε,το βραδυ θα το δοκιμασω διοτι,το εστειλα στο πλαισιο να ξαναπερασουν την ψυκτρα λογω υπερβολικα υψηλων θερμοκρασιων

 

βρηκες μαγαζι να το στειλεις και εσυ:mad::mad:

....

 

Αναμενουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βρηκες μαγαζι να το στειλεις και εσυ:mad::mad:

....

 

Αναμενουμε

 

χεις δικιο....με πηρε πριν απο λιγο ο τεχνικος και μου ειπε οτι στο bios ολα φαινονται καλα...34 βαθμοι...του εξηγω οτι αν τρεξει το prime95(το οποιο δεν ηξερε καν τι ηταν) θα δει 70+ στο everest ultimate(και τα 2 τα ειχα στο desktop για να τα δει) θερμοκρασιες...το τρεχει,το βλεπει και μου λεει οτι το δικο μου utility δεν το εμπιστευεται αλλα μονο απτο bios....τι να πεις...δεν προκειται να κανει τιποτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λογηκο.

Παρε μια αλλη ψυκτρα αλλα το να πιανει 70βαθμους ειναι τρελο.Μονο αν εχεις τελειως στραβο κομματι CPU και δν παταει καθολου καλα η ψυκτρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...