Προς το περιεχόμενο

WD portable,Δεν τον αναγνωριζει


Evit@

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Xαιρεται, μαζι με μια συνδεση ιντερνετ μου δωσαν δωρο τον Western Digital 120G kai ενω στο υπολογιστη μου τον αναγνωρισε χωρις κανενα προβλημα..σε αλλους δεν τον βλεπει καθολου.του δινεται παροχη ρευματος αλλα μετα τιποτα αφαντος. Και οι δυο υπολογιστες εχουν XP Windows

To μοντελο ειναι WD1200D036, και στην σελιδα της εταιριας δεν υπαρχει.Τι πρεπει να κανω για να τον δει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν χρησιμοποιείς μεγάλο καλώδιο, βάλε το μικρό που είχε ο WD. Επίσης δοκίμασε να τον βάλεις πάνω στα USB που έχει από πίσω η μητρική και όχι σ'αυτά που βγάζει για μπροστά... Το ίδιο κάνει και ο δικός μου ο 80άρης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ένας φίλος μου το πήρε από e-shop και απογοητεύτηκε... Μονό σε πίσω θήρες usb στο μπαίνει ούτε σε hub ούτε σε μπροστινές θήρες και σε κάποια laptop δεν έμπαινε άναβε λαμπάκι και τίποτα ούτε άγνωστη συσκευή ούτε τίποτα και όταν θέλησε να αλλάξει καλώδιο(πολύ μικρο ήταν) δεν έμπαινε κανένα πάλη τα ιδία άναβε λαμπάκι και παπαλα

Δοκιμάσαμε να το βάλουμε σε hub με πρόσθετη τροφοδοσία αλλά τυπωτά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

egw tn exw se 160 koita na ine kateu8eian syndedemenos sth USB +oxi se HUB h tpt .Epishs kanton format se NTFS Primary (8a dulepsi sigura etsi emena m dulepse tulaxiston)G to format katebase apo Torrent to partition magic ektos+an exeis kapoio allo pu xrhsimopoieis.:mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι συγκεκριμένοι δίσκοι δουλεύουν μόνο με το μικρό καλώδιο.Επίσης μπορεί να είναι θέμα τροφοδοτικού....να μην δίνει δλδ σωστό ρεύμα στα usb.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω εχω τον ιδιο τον WD 120GB 2.5 και τον συνδεω παντου κ με hub κ χωρις. Το μονο θεμα που εχω συναντηση ειναι οτι καμια φορα σε μερικα λαπτοπ δεν το αναγνωριζει με τι μια αλλα χρειαζετε να πατε στο 'Device Management' και να κανετε 'Update Drivers' στο unknown device που εχει εμφανιση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε ελληνικα windows unknown device σε τι αντιστοιχει? δεν βρισκω κατι σχετικο..

 

Σημαίνει «άγνωστη συσκευή»

Διαχείρηση συσκευών --> άγνωστη συσκευή (είναι οι συσκευές που έχουν μπροστά ένα κίτρινο ερωτηματικό)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...