Προς το περιεχόμενο

PS3 εκδοση?


ReaLity

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα,

επειδη εχω μπερδευτει με τις διαφορετικες εκδοσεισ του PS3 και ενδιαφερομαι να αγορασω αμεσα μπορειται λιγο να μου το κανετε πιο λιανα!!!!

 

θελω μαλλον να αγορασω την εκδοση των 40GB λογο νεου επεξεργαστη! [αν οντοσ ισχυει κατι τετιο!]

 

με τα πολλα topics που διαβασα μπερδευτικα περισοτερο .

 

ειδα εκδοσεις 40 GB NTSC , PAL , AMERICA, EUROPE το ιδιο κ για τις εκδοσεις των 60 GB και των 80 GB. Πια θα πεζει τα games + blue ray disc που εχουμε εδω;

 

Θελω να το συνδεσω με HD Ready κ απο οτι καταλαβα καποιο καλωδιο HDMI εχετε να προτεινετε καποιο συγκεκριμενο καλωδιο;

 

ευχαριστω πολυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Η διαφορές είναι πέρα από το μέγεθος του δίσκου, στο ότι το 60gb έχει και Ps2 συμβατότητα, 4 usb αντι για δύο, memory card reader, SACD αναπαραγωγή και αν βρεις κάποιο ακόμα σε stock θα πάρεις και ένα χειριστήριο + 1 ή 2 games δώρο.

2) Για το θέμα του νέου επεξεργαστή αρχικά είχαν δει το φώς φήμες ότι το 40ρι θα έχει επεξεργαστεί στα 60nm αλλα η $ony έσπευσε να το διαψεύσει. Άλλοι παλι λένε το αντίθετο...

3) Τα παιχνίδια του Ps3 είναι region free αλλά όχι το blu-ray drive.

4) Ενα καλώδιο HDMI μέσης ποιότητας θα κάνει τη δουλειά του περίφημα.

 

Σε κάθε περίπτωση και ότι επιλέξεις θα ευχαριστηθείς gaming !!!

Καλές γιορτές !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2) Για το θέμα του νέου επεξεργαστή αρχικά είχαν δει το φώς φήμες ότι το 40ρι θα έχει επεξεργαστεί στα 60nm αλλα η $ony έσπευσε να το διαψεύσει. Άλλοι παλι λένε το αντίθετο...

Εχει επιβεβαιωθει επισημα απο την Sony η CPU ειναι στα 65 και η GPU στα 90.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω πολυ και τουσ 2!

 

1)σαφεστατα αν ισχυει οτι ο νεος επεξεργαστης για το 40αρι ειναι στα 65nm τοτε μαλλον θα προχωρησω στην αγορα αυτου!

2)Δεν με ενδιαφερουν καθολου οι τιτλοι παιχνιδιων του PS2

3) ευχαριστω κ για το HDMI

 

Εχω ακομα μια απορια για το version του PS3 δηλαδη τι πρεπει να ειναι PAL? + EUROPE version αποκλειστικα? Επειδη υπαρχει μια περιπτωση να παω αγγλια για διακοπες κ ισως να το αγορασω απο εκει. Τι πρεπει να προσεξω;

 

Καλη Χρονια κ καλη συνεχεια στα ξενυχτια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

hehehehe! Ενταξει ΟΚ καταλαβα απλα σε καποιο αλλο τοπικ ειδα κατι για διαφορετικεσ εκδοσεις κ καποιες ηταν κ τα 2 μαζι δηλαδη PAL/NTSC αλλα οκ εμενα με ενδιαφερει να πεζει τα Games + BlueRay Ελλαδος! να στε καλα!

 

Καλη χρονια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και απο εμένα και χρόνια πολλά! Μια ερώτηση μια και μιλάτε για PS3.Αν το πάρω απο Αμερική θα έχω πρόβλημα με τα δισκάκια τα ευρωπαικά δηλαδή θα παίζουν και αν ναι ασπρόμαυρα?Επίσης αν παίζω τα παιχνίδια μέσω του σκληρού δίσκου θα έχω πρόβλημα πάλι; με τις ταινίες πάλι θα έχω πρόβλημα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

re paides pira to 40ari prin merikes meres..noikiasa prox8es 3 paixnidia apo ena sugkekrimeno videoclub kai ta 2 mou paizan aspromavra.Proseksa oti molis ekane to loading tou cd h tv gurnage se ntsc mode.Ta demo twn paixnidiwn otan ta katevasa paizan kanonika.Kserei kaneis ti mporei na paizei?

 

sorry gia to offtopic alla mia pou piasate ta pal/ntsc 8emata :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...