Προς το περιεχόμενο

Ποια 22" WIDE θα διαλέγατε εσείς?


MadMaximus

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ρε άνθρωπε ποιος τα χέζει τα tn , η συγκεκριμμένη που προτείνεις έχει input lag παραπάνω από το κανονικό. Όταν οι άλλες είχαν 2-3 images αυτή είχε 5-6.

 

δες

>http://www.youtube.com/watch?v=iF7AfxRejNA&feature=related

 

και εκτός αυτού , πολλοί λένε ότι στη δικιά τους δεν παρατηρούν κάτι τέτοιο , ή το λένε λόγω περηφάνιας ή η Samsung τα έκανε σκατά ως συνήθως και παίζουμε τζόκερ/λοτταρία.

 

Στο βιντεάκι που δίνεις, η 21άρα αριστερά φαίνεται να έχει λιιίγο μεγαλύτερο ύψος(και εννοώ το μήκος της καθέτου) από την 22άρα στα δεξιά. Αυτό πως το εξηγείς?

 

Για το θέμα πάντως που θίγεις μάλλον δεν μπορώ να έχω άποψη. Βλέπεις έχω το συγκεκριμένο μόνιτορ (SM215TW) και είμαι ο πλέον ακατάλληλος να κρίνω:shock:. Το γεγονός ότι έχω μία 17άρα CRT και μία 17άρα TFT(TN και τα 2) για αμεση σύγκριση, είναι κι αυτό ασήμαντο. Μάλιστα.

Σε κάθε περίπτωση αποφύγετε τη λοταρία του input lag και ποντάρετε στη σιγουριά των A,C,S panel , των 1,2,3...7 καμμένων pixel και βέβαια στην αξιοπιστία του ΤΝ πάνελ στο gaming για να έχετε το κεφάλι σας ήσυχο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις βαλει οριο τα 400 ευρω αλοιως θα σου ελεγα αυτη που πηρα εγω και ειναι φανταστικη !!! Εχει επιλογη και για gamers.

 

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=23&category=100&product=1027077

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Σε κάθε περίπτωση αποφύγετε τη λοταρία του input lag και ποντάρετε στη σιγουριά των A,C,S panel , των 1,2,3...7 καμμένων pixel και βέβαια στην αξιοπιστία του ΤΝ πάνελ στο gaming για να έχετε το κεφάλι σας ήσυχο.

 

kai pali den einai 100% sigouro oti 8a exeis to kefali sou hsyxo me ta TN h me opoiodhpote panel...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

AnandTech - The LCD Thread

 

Γράφει για την 215TW:

 

Notes: A lot of input lag (not suitable for very sensitive users). Great contrast, color depth/accuracy, very suitable for photo editing or movies. Most have not been affected by the input lag of this monitor. Some report that installing the Samsung INF driver helps the issue (possibly refresh rate/sync problem?)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

kai pali den einai 100% sigouro oti 8a exeis to kefali sou hsyxo me ta TN h me opoiodhpote panel...

 

Η τελευταία ατάκα του ποστ μου, που έκανες quote, ήταν ειρωνική. Εννοούσα ότι απαξιώνεται η γνώμη αυτών που έχουν στην κατοχή τους κάποιο προιόν, ως υποκειμενική, και παρουσιάζονται ως επιχειρήματα βιντεάκια από youtube....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

e ma vale kai ena emoticon na kanei mpam :P

 

pantws akoma kai sovara na to eleges oute auta einai sigoura oti den exoun au3hmeno input lag h oti den vgazoun errors sto overdrive tous gia ta 2ms RT...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προτιμώ να κάτσω να δω κανα videaki στο youtube από το να πετάξω τα λεφτά μου σε προβληματική οθόνη. Πόσο μάλιστα όταν παρουσιάζει προβλήματα που δεν θα έπρεπε. Τα οπτικο-ακουστικά επιχειρήματα στέκουν μια χαρά, βλέπεις, ακούς και κρίνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

h asus dn leei?gt m fainetai ok +kalh timh alla dn tn exw dei kala.Tn eixa dei st plaisio alla htan me etoimo video (kserete auto pu paizun oles mazi t idio )+se sygkrish me alles htan kalh h brightness+ oi apoxrwseis aspro_mauro alla dn kserw sigura..T lete?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχτες πηρα 226cw.

 

αρκετα καλη γιa tn.

 

και με ενα util απο ενα φιλο μας insomniac την ρυθμισα και εγινε 100% τελεια.

 

θα τολμουσα να το προτεινω , αν και στο eshop εχει 349.9 , και την βρηκα φτηνοτερη και αλλου

Λοιπον μιας και πηρα και 'γω την 226bw και ειδα οτι ολα ηταν μπλε ειπα να το ψαξω λιγο.

Κατεληξα σε μια λυση που ισω να βοηθησει κι αλλους.

Βρηκα ενα προγραμματακι που διορθωνει το προβλημα.

Το ανεβασα εδω.

 

Αυτο που εκανα ηταν να κανω reset τα χρωματα και το brightness του μονιτορ και

μετα να τρεξω το αρχειο.

Σου δινει 3 επιλογες για gamma correction των τριων βασικων χρωματων.

Εβαλα στο κοκκινο 2,20

στο πρασινο 2,20 και

στο μπλε 1,75.

Νομιζα οτι πηρα αλλο μονιτορ.Τα χρωματα εγιναν απλα υπεροχα.

Το brightness το εχω βαλει(απο το μενου της οθονης) στο 46

και το contrast στο 70.

Να πω επισης οτι το δουλευω με το ICM Profile της μανας του και οχι με τα "διορθωτικα" που

κυκλοφορουν.

Δοκιμαστε το(αν θελετε) και πειτε εντυπωσεις.

 

Υ.Γ. Το αρχειο το σκαναρα με NOD32 και ειναι καθαρο

 

Kai to util : http://rapidshare.com/files/78225344/226bw.rar.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρε αυτο κ παιξε κ με τις συγκρισεις,θα σου φανει πολυ χρησιμο πιστευω,ειναι αναλυτικοτατο για ολους μας που ψαχνουμε εναγωνιως μια "καλη" οθονουλα.

http://www.digitalversus.com/products-11.html#6

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...